Pinterest yeni arayüzünü kullanıcılara sunmaya başladı

Pinterest yeni arayüzünü kullanıcılara sunmaya başladı

Geçtiğimiz aylarda tasarımını yenileyerek çok daha işlevsel bir hale geleceğini paylaşan Pinterest, yeni tasarıma geçişlere başlandığını duyurdu.

Bir kaç saat önce resmi blogundan yapılan açıklamayla yeni tasarımın tüm kullanıcılarda aktif edilmeye başlandığı ve kullanıcıların yeni tasarım için davetiye beklemeye başlayabilecekleri paylaşılmış.

Yeni arayüzde kullanıcıların daha çok keşfetmesi sağlanmaya çalışılmış ve genel olarak görseller daha büyük olarak servis edilmiş. Kullanıcıların yeni birşey öğrenmelerine gerek olmayacağı belirtilen açıklamada, daha basit ve temiz bir tasarım ortaya çıktığı söyleniyor. 

pinterest-screen3

Görsellerden edindiğimiz izlenime göre Pinterest'in temel yapısında bir değişiklik yok. Ana iyileştirmeler  ise genel olarak detay sayfalarında gerçekleştirilmiş.

Diğer kullanıcıların pinledikleri görselleri tekrar pinlemenin mümkün olacağı Pinterest'te, bu yeni özellik akıllara Tumblr'ı getiriyor. Android ve iOS uygulamalarında yapılacak güncellemeyle bu özelliğin mobil platformlara geleceği ayrıca belirtilmiş.

pinterest-screen2-2

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.