Pinterest yeni arayüzünü kullanıcılara sunmaya başladı
Yenilikler

Pinterest yeni arayüzünü kullanıcılara sunmaya başladı

Geçtiğimiz aylarda tasarımını yenileyerek çok daha işlevsel bir hale geleceğini paylaşan Pinterest, yeni tasarıma geçişlere başlandığını duyurdu.

Bir kaç saat önce resmi blogundan yapılan açıklamayla yeni tasarımın tüm kullanıcılarda aktif edilmeye başlandığı ve kullanıcıların yeni tasarım için davetiye beklemeye başlayabilecekleri paylaşılmış.

Yeni arayüzde kullanıcıların daha çok keşfetmesi sağlanmaya çalışılmış ve genel olarak görseller daha büyük olarak servis edilmiş. Kullanıcıların yeni birşey öğrenmelerine gerek olmayacağı belirtilen açıklamada, daha basit ve temiz bir tasarım ortaya çıktığı söyleniyor. 

pinterest-screen3

Görsellerden edindiğimiz izlenime göre Pinterest'in temel yapısında bir değişiklik yok. Ana iyileştirmeler  ise genel olarak detay sayfalarında gerçekleştirilmiş.

Diğer kullanıcıların pinledikleri görselleri tekrar pinlemenin mümkün olacağı Pinterest'te, bu yeni özellik akıllara Tumblr'ı getiriyor. Android ve iOS uygulamalarında yapılacak güncellemeyle bu özelliğin mobil platformlara geleceği ayrıca belirtilmiş.

pinterest-screen2-2

Yorumlar (4)
 1. Pinterest Ülkemizde pazarlama için mevcut potansiyelini yakalayamadı.Genel itibariyle Kadınların takip ettiği bir yapısı var.

  O takip etmede elbiseleri ayakkabıları incelemek varsa imkanı aynısını dışarda yaptırmak.

  Oysaki diğer ülkelerde alışveriş siteleri için citti pazarlama imkanı saglayan bir sistem.

 2. The Gaste The Gaste

  bende pinterest'in Tükiye de düşünülen etkiyi ve etkinliği yakalayamadığını düşünüyorum bence daha agresif bir yayın politikasına ihtiyaçları var örnek yandex'in Türkiye de yaptığı agresif reklam politikası gibi.

 3. Yusuf Turan Yusuf Turan

  Bence Pinterest Türkiye'de henüz bu kadar yayılmamışken onlarla rekabet edecek kadar kaliteli yerel bir uygulama geliştirilmeli.

  Yani proje bulamayanlar için alternatif olarak.

 4. Pinterest'in hali hazırda çok büyük bir kullanıcı kitlesi var. İstatistiklere göre Türkiye'de markafoni, trendyol gibi sitelerden sonra kadınların tercih ettiği siteler listesinde ilk sıralarda. Yaptıkları yatırımları da gözönüne aldığımızda önümüzdeki dönemde Türkiye'de önemli sosyal ağlardan biri olacaktır. Tabi ona rakip yerli veya yabancı daha iyi bir iş çıkmazsa.