Kahve falınıza bakan mobil uygulama: Kaave Falı

Kahve falınıza bakan mobil uygulama: Kaave Falı

Kimileri için her Türk kahvesinin sonunda bahsi açılan kahve falı bakma işi Kaave Falı uygulamasıyla artık her ortama taşınıyor.

2012 yılı başında Hollanda'da Burç Sade tarafından kurulan DidiLabs'ın geliştirdiği bir mobil uygulama (iOS - Android) olan Kaave Falı'ndan yorum alabilmek için kahve fincanınızın fotoğrafını çekip kişisel bilgilerinizle beraber göndermeniz yeterli oluyor. Ücretsiz hizmet veren uygulamada kahve falı uzmanları tarafından belirlenen tanımlamalara göre fincanınız yorumlanıyor.

Kaave Falı'na Facebook hesabınızla giriş yapmanız durumunda tüm fallarınıza Facebook üzerinden de erişebiliyorsunuz. Dilerseniz yorumun e-posta hesabınıza gönderilmesi de mümkün.

Dokuz ayda bu yana 1.3 milyondan fazla kahve falı bakan Falcı Bacı şimdiye kadar 72 ülkeye ve 270 binden fazla kullanıcıya ulaşmış. Bu da kullanıcıların  ortalama 4-5 gönderimle iyi bir geri dönüş sağladığını gösteriyor.

Kullanıcıların yüzde 76'sı kadın

Kaave Falı'nı indirenlerin yüzde 76'sı kadın ve en çok kahve içilen saatler 18-24 arası. İndirmelerin 92'si Türkiye'den ve Türkiye'yi takip eden ülkeler Almanya, ABD ve Hollanda gibi Türk nüfusunun yoğun olduğu yerler.

Bu uygulama da da Türkiye'deki iOS platformunun popüleritesi karşımıza çıkıyor. Her 1 Android indirmesine karşılık 4 iPhone indirmesi yapıldığını görebiliyoruz.

Uygulamanın gelir tarafında 'freemium' model kullanan DidiLabs, daha hızlı cevap almak isteyenler için ücretli üyelik teklifi sunuyor. Diğer yandan kullanıcılar tuttukları dilekleri gönderip ücret karşılığında detaylı yorum isteyebiliyor.

Yakında yeni karakterlerle ve farklı dil seçenekleriyle zenginleştirileceğini öğrendiğimiz Kaave Falı 2013 sonunda 8 milyondan fazla kahve falına ulaşmak istiyor.

Küresel başarı sağlayan bir uygulama geliştirmek dünyaya adınızı duyurabilir ama yerel pazarlara yönelik uygulamaların da olacağını gözden çıkarmamak lazım.

infographic

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.