Girişim Ofisleri’nde bu hafta Pozitron’u ziyaret ettik
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri’nde bu hafta Pozitron’u ziyaret ettik

girisim-ofisleri-logoWebrazzi TV’de girişim ofislerini gezmeye ve gördüklerimizi sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Bu hafta yolumuz Maslak İTÜ ARI Teknokent’e düştü ve Türkiye’nin önemli mobil yazılım firmalarından Pozitron’un konuğu olduk.

Pozitron’un yakın zamanda taşındığı ve 2bdezigned tarafından tasarlanmış olan yeni ofisini firmanın kurucularından Fırat İşbecer’le birlikte gezdik ve her zaman olduğu gibi elimizden geldiği kadar her yere burnumuzu sokmaya çalıştık. Yaklaşık 90 kişilik bir kadroya sahip olan Pozitron’un yeni ofisinde çok keyifli geçen ziyaretimiz sırasında ayda yarım ton meyve tüketilen “abur cubur odasını”, eski (fakat gururlu) mobil cihazlar müzesini ve Pozitron’un yeni ofisinin meşhur terasını gezdik.

Pozitron gezimizin ardından kaçırdığınız bölüm olmuş mu diye Girişim Ofisleri’nin önceki bölümlerine de bir göz atmanızı tavsiye ederiz…

Yorumlar (8)
 1. Seval U. Seval U.

  Çok standart buldum ofisi. Daha önceden gezdiğiniz ofislerin yanında çok sönük kaldı. Ne bir dinlenme ne bir spor salonu, ne bir playstation :/ Hepsini geçtim çay-kahve alınan bir mutfak ve oturulup dinlenilebilen bir koltuk göremedim. Belki terasa armut koltuklardan atılabilir.

  87 tane çalışan az değil. Özellikle %40 kadın çalışan olması çok hoşuma gitti, tebrikler.

  1. Biz işte o dediğine Teknokent diyoruz. Türkiye'nin Arge potansiyeli en yüksek şirketlerini topladıkları ortam işin ruhuna tamamen aykırı bence.

 2. Ahmet Ahmet

  biz de dedik tamam dedik şeklinde

 3. Erdm A Erdm A

  3:02 sahibinden giydirmece :P

 4. Yusuf Yusuf

  Bu kadar organize ve başarılı bir mobil yazılım ekibinden dünya çapında ses getiren uygulamalar görmek çok sevindirici olur...yada boşverin uygulamayı...

  Madem Argeye bu kadar önem veriyorsunu Yerli Mobil işletim sistemi için ilk adımı siz atın...

  1. gaza gelme hemen

 5. Hulusi Hulusi

  Pozitron Türkiyenin bence bir numaralı teknoloji şirketlerinden biridir.Diğerlerinin aksine teknoloji üretir.Ebay,Macys başta olmak üzere birçok şirkete,Abd'den ortadoğuya birçok yerlerin projelerinde yer almıştır.İyiki varlardır daha çok olmamalılardır.

 6. Webadam gibi firmalarıda gezseniz iyi olur :)