Samsung, Galaxy S4'ün çıkmasına sayılı günler kala yeni tanıtım videosu yayınladı
Mobil

Samsung, Galaxy S4'ün çıkmasına sayılı günler kala yeni tanıtım videosu yayınladı

Şubat ayında Barselona'da gerçekleşen Mobile World Congress'te (MWC) yeni akıllı cihazlarıyla rakiplerine göz dağı veren Samsung, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S4 için geri sayımda. Şirket, üç gün sonra yani 14 Mart'ta yeni cihazını tanıtmaya hazırlanırken, yayınladığı yeni video ile merak uyandırmaya devam etti.

'4'e hazır ol' sloganıyla hazırlanan ikinci videoda, gizemli bir beyaz kutu yine ana sahnede. Bir çocuğun sahip olduğu beyaz kutudaki Samsung Galaxy S4'ün yeni reklamda da gösterilmediğini paylaşalım.

Samsung Galaxy S4'ün donanım seviyesi olarak üst segmentteki çıtayı bir kademe daha üst seviyeye çıkartması bekleniyor. 5 inçlik ekran boyutuna sahip olması beklenen cihazda, dört çekirdekli 1.8 Ghz işlemci, 13 megapiksel kamera ve 2 GB ram gibi özellikler olması bekleniyor. Samsung Galaxy S4, özellikle tasarım olarak dikkat çekeceğe benziyor.

Samsung MWC'de rakiplerine göz dağı vermişti

MWC'nin en yoğun stantlarından birine sahip olan Samsung, bir sürpriz yaparak Samasung Galaxy Note 8.0'ı görücüye çıkarmıştı. Apple'ın küçük tableti iPad Mini'nin birebir rakibi olarak yorumlanan cihazda, Galaxy Note II’de olduğu gibi dört çekirdekli 1.6 GHz’lik işlemci, LTE, Android Jelly Bean 4.1 ve 2 GB ram gibi özellikler bulunuyor.

Samsung'un en iddialı serilerinden biri olan Galaxy S, hem donanım hem de tasarım olarak Samsung'un gelecekteki hamleleri için ipuçları taşıyacak. Samsung Galaxy Note II, Samsung Galaxy Note 8.0 gibi cihazların hem tasarım hem donanım açısından Samsung Galaxy SIII'e benzediğini söylemek yanlış olmaz. Samsung'un üç gün sonraki hamlesini merakla bekliyoruz.

Samsung Galaxy S4'ün yeni fotoğrafları sızdı

Çinli teknoloji blogu 52samsung.com, Samsung Galaxy S4 olduğunu iddia ettiği bir telefonun fotoğraflarını paylaştı. Samsung Galaxy S4'ün olası tasarımı için aşağıda fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

Yorumlar (9)
 1. Ilgaz Ilgaz

  OREO tutarken en sevdiğim renkler demesi herhalde beyaz ve siyah renkte çıkacak telefon diye düşündürdü bana. Youtube'da da yorumlara yazmışlar zaten :)

  Bu arada, fotoğraftaki cihaz HTC One'a benziyor ki o da harika bir alet bence... S4 çıksın, ona göre HTC mi Samsung mu diye yolumu çizeceğim ;)

  1. Şu anda bile, Note 8.0, Note(II) ve S(III) gibi telefonlar ile Samsung, Apple ile başabaş ve HTC'ye 10 çeker... bence tabii ;)

   1. Ben 3 marka üzerinde duruyorum. 1. si HTC One duyduğuma göre 2013 yılının en iyi akıllı telefonu seçilmiş. 2. si Sony Xperia Z bu telefonu da suyun altında tutabiliyor veya yıkayabiliyorsunuz hiç bir sıkıntı yaşanmıyor. Ve 3. sü daha çıkmamış olan Samsung Galaxy S4 aslında başta yurt dışından HTC One getirtmek isterken Samsung'un S4 çıkaracağını duyunca beklemeye geçtim. İnşallah beklediğime değecek bir telefon çıkarırlar.

 2. Yusuf Turan Yusuf Turan

  iPhone'un Steve Jobs'tan sonra gerilemeye gittiğini iddia edenleri hatırlıyorum. Özellikle tasarım konusunda yeni ceonun hayal kırıklığını iddia etmişlerdi.

  Ancak resimlere bakarsanız S4ün tasarım olarak S3den pek de farklı olmadığını görürsünüz.

  Yeni bir ürün çıkarmak %100 farklı tasarıma sahip ürün çıkarmayı gerektirmez. S3ün tasarımı daha önceki Samsung ürünlerine nazaran çok daha iyiydi şüphesiz ve toplum tarafından da tutuldu.

  S4ün tasarımında pek değişiklik olmaması Samsung'un gerilemeye gittiğinin habercisi mi olacak yani?

  iPhone'da aynısını diyenler olmuştu.

  1. Mert Ak Mert Ak

   S4'ün tasarımı ile ilgili en ufak resim sızmadı daha diye biliyorum. O üstteki yazıdaki resimler tahminden ibaret sanırım.

  2. Mehmet Sarıcı Mehmet Sarıcı

   iPhone tasarımı konusuna katılıyorum. 5 çok farklı bir tasarımla çıkmadı ama daha ergonomik olduğu için kullandıkça büyük fark oluşturuyor. Belli bir süre sonra iPhone 4'ü alınca, kalın ve ağır geliyor. Bu bir insanın hayatında çok şey değiştirir mi? Tabii ki değiştirmez :)

 3. Yine damacanadan yapmışlar.

 4. Derya Akıncı Derya Akıncı

  s4 gerçekten çok albenili gözüküyor. tasarımı çok güzel.

 5. Cihanmnc Cihanmnc

  Yahu kimse 4. resimdeki sağ üst köşede görünen "çift sim kart slotunun" boş olduğuna dikkat etmiyor mu, yoksa ben mi yanlış düşünüyorum, ne samsung'u bu, olsa olsa sasmung olur bundan,,, Ayrıca madem cihaz da 8 çekirdek cpu olacak söylentileri var yada madem cihaz da 4 çekirdek son nesil exynos olacak söylentileri var... ... bu durumda galaxy s3 bile 4 çekirdek işlemci ile 17000 küsür puan alırken son nesil exynos işlemci ile en fazla 26bin puan mı alacak , hemde 1920x1080 fHD ekran çöz. ile... mantıklı mı sizce, en az 30bin ve üzeri olması lazım o puantajın... FAKE tabikide resimler, yada s4 olduğu iddaa edilen farklı çin menşeili bir cihaz...