Samsung Galaxy serisinin yeni temsilcisi Galaxy Note 8.0 tanıtıldı

Samsung Galaxy serisinin yeni temsilcisi Galaxy Note 8.0 tanıtıldı

Dünyanın en önemli mobil konferansı olan MWC'den Vodafone sponsorluğunda paylaştığımız tüm haberleri, wbrz.in/mwc13 adresinden takip edebilirsiniz.

samsung-galaxy-note-8.0-logoWebrazzi olarak katıldığımız Barcelona'daki Mobile World Congress'te (MWC) Samsung'tan bir sürpriz geldi. Şirketin iddialı olduğu serilerden biri olan Galaxy'nin yeni temsilcisi Samsung Galaxy Note 8.0 oldu.

Daha önce Note 5.5 ve Note 10.1 inçlik ekranlara sahip olan modellerini pazara sunan Samsung'un tercihi cihazın adından da anlaşılabileceği gibi 8 inçlik ekran boyutuna sahip. Galaxy Note II'de olduğu gibi dört çekirdekli 1.6 GHz'lik işlemcisi bulunan cihazda, LTE, Android Jelly Bean 4.1 ve 2 GB ram gibi özellikler bulunuyor.

Bunun yanı sıra Note serisinin tüm modellerinden bulunan SPen Galaxy Note 8.0'da bulunan özellikler arasında. Cihazın fiyatı henüz açıklanmış durumda değilken, çıkış tarihi olarak Nisan ayının belirtildiğini paylaşalım.

samsung-galaxy-note-8.0

Ergonomi açısından başarılı

Galaxy Note 8.0'ı kısa bir süre test etme şansımız oldu. Note II ile başarılı bir donanım performansı yakalayan Samsung, bu performansı Galaxy Note 8.0'da da devam ettiriyor. Ekranı ikiye bölme özelliği olan ‘Multi Window’  Samsung'un yeni tabletinde de bulunuyor. Öte yandan ergonomi açısından cihazı değerlendirdiğimizde 10 inçlik tabletlere göre kullanımının oldukça rahat olduğunu belirtelim.

Samsung, Galaxy Note 8.0 ile yeni bir segmentte daha Apple'a meydan okumuş oldu. Geçen sene sonunda tanıtılan iPad Mini ile yeni bir kullanım deneyimi sunmayı hedefleyen Apple'ın artık bu segmentte yalnız değil. iPad Mini'nin 7.9 inçlik ekran boyutuna karşılık, Samsung'un Galaxy Note 8.0'ı oldukça sıkı bir rakip olacağa benziyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.