Sosyal Garaj'da bu haftaki konuğumuz Joygame CEO'su Barış Özistek
Webrazzi TV

Sosyal Garaj'da bu haftaki konuğumuz Joygame CEO'su Barış Özistek

sosyal-garaj-logoSosyal Garaj‘ın bu haftaki bölümünde Özgür‘ün konuğu Joygame CEO'su Barış Özistek oldu. Türkiye'de yaklaşık 25 milyon oyuncu olduğundan bahseden Özistek, Joygame'de Türkiye'den yaklaşık 12 milyon kayıtlı kullanıcıları olduğunu paylaşıyor.

Türkiye oyun pazarını yabancı şirketlere tanıtmak için yaptıkları çalışmalardan da bahseden Özistek, Türkiye Dijital Oyuncular Federasyonu'nun (TÜDOF) da yeni başkanı seçilmişti.

2013'te Joygame'i bir eğlence platformu olarak kurgulayacaklarından bahseden Barış Özistek, gelecek planları da aktardı.

Türkiye'ye döndükten sonra sadece oyun ekosistemine odaklı özel bir program olarak Sosyal Garaj'ı hazırlayan Özgür'ün de onuncu programına ulaştık, onu da ayrıca kutlamış olalım :) Sosyal Garaj’ın diğer bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. Muhammed Muhammed

  Joygame 12 milyon kullanıcı sayısı iddia ediyor. büyük çoğunluğu 15-30 yaş arası ve %85-90'ı erkek deniyor. Türkiyenin nüfusu 75 milyon ve 15-30 yaş arası ERKEK nüfusu yaklaşık 11 milyon 250 bin.

  Amacım firmayı kötülemek değil kesinlikle. Oyun piyasasında türkiyenin en önde gelen bir firmanın gerçeği yansıtmayan istatistikler vererek insanları kandırmaya çalışması çok manasız geldi bana.

  1. Büyük çoğunluk %40 da olabilir? 20,20,20 bölersen %40 büyük çoğunluk olur :)

  2. Mehmet Yıldız Mehmet Yıldız

   Aynen dostum. Çağla doğru söylemiş. Bu kadar başarılı bir firma yanlış istatistiklerle çalışmazdı herhalde. Bahsettiğin oranın illa %99 olması şart değil. Doğru değerlendirememişsin maalesef.