Sadece seçkin otellerin yer aldığı seyahat sitesi Jabiroo

Sadece seçkin otellerin yer aldığı seyahat sitesi Jabiroo

Jabiroo, uzun gezi sohbetleri sonunda deneyimlerini online dünyada paylaşma kararı alan bir ekibin girişimi.

Jabiroo'a adını veren isim ilk başta kulağa biraz tuhaf geliyor olabilir ama bu isim Güney Amerika'da yaşayan bir leylek türüne ait. Bu egzotik isim, Jabiroo'yu uluslararası bir operasyon olma planını da en güzel şekilde betimlemiş.

Jabiroo'nun en önemli özelliğini sanırım en başta söylemek gerekiyor. Jabiroo'da yer alan tüm oteller, Jabiroo ekibi tarafından gezilip görülüyor. Bu en önemli özellik aynı zamanda Jabiroo'nun müşterilerine vaadi. Böylece Jabiroo'dan seyahatini planlayan tatilciler, Jabiroo'nun gerçekten test ettiği ve tavsiye ettiği yerlere gitmiş olacak.

Kısa bir süre önce yazdığım oteller için sosyal medya pazarlama rehberine gelen yorumlarda dikkatimi çeken noktalardan birisi de otellere verilen puanlar ve ziyaretçilerin değerlendirme yorumları ile ilgili olanlardı. Pek çok potansiyel müşteri, seyehatlerini bunlara bakarak tercih ediyor. Jabiroo bu aşamada oldukça güvenilir olmayı başarıyor çünkü uzman bir ekip, sizin için oteli geziyor ve ciddi bir içerik üretiyorlar. Tercih edebileceğiniz otellerin detay sayfalarına girdiğinizde, Jabiroo'nun deneyip beğendiği detayları inceleyebiliyorsunuz.

Kalacak yer aşamasında bir müşteri için zengin içerik çok önemli ve Jabiroo yukarıda anlattıklarımla sınır kalmayıp, kendi blogları üzerinden içerik üretiyorlar. Ayrıca farklı konseptlerde hazırlanmış ve Jabiroo Soundwave adını taşıyan şarkı listelerini de Jabiroo.com'da bulabiliyorsunuz.

Jabiroo

Jabiroo'nun şu anda bir mobil uygulaması yok fakat sitenin tablet sürümü dahil mobil versiyonları mevcut. Jabiroo'da sergilenen oteller kısa bir süre ve özel fiyatlarla sunuluyor. Bunun yanı sıra, rezervasyonunuzu gerçekleştirdikten sonra müşterilere orada bulunacağı tarihlerde gerçekleşecek etkinliklerden haberdar edildikleri çalışmalar da gönderiyorlar.

Jabiroo aynı zamanda TÜRSAB'a kayıtlı, böylelikle uçak bileti rezervasyonlarınızı da burası üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca araç kiralama rezervasyonlarınızı Jabiroo üzerinden yapabileceğinizi belirtelim. Bu arada biz de Jabiroo'nun yetkilileri ile görüştük ve ülkemizden en çok ilgi gören destinasyonların hangileri olduğunu da öğrendik. Aldığımız bilgilere New York'taki Standard Hotel ve Bulgaristan'ın Bansko dağında bulunan Kempinski Hotel Grand Arena oldukça ilgi görüyor. Ayrıca Berlin'de en çok ilgi gören destinasyonlar arasında.

Zorlu Holding de Jabiroo'nun yatırımcıları arasında yer alıyor. Zorlu Holding iştiraklerinden seyahat ve organizasyon şirketi Jules Verne, seyahat ve yemek kuratörü Sunay Babahan ve internet sektöründe girişimci, yatırımcı ve yönetici rolleri ile yer alan Mete Varas, şirketin kurucu ortakları.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.