Instagram, Socialmatic ile dijital dünyanın dışına çıkıyor

Instagram, Socialmatic ile dijital dünyanın dışına çıkıyor

Sansasyonel Facebook satın almasının ardından Instagram hızlı büyümesini sürdürüyor ve yakın zamanda aktardığımız gibi kısa süre önce 100 milyon aktif kullanıcıya da ulaştı. Bu 100 milyon kullanıcı her ay sayısız fotoğraf çekiyor, fotoğraflarına filtreler uyguluyor ve internet üzerinden eserlerini paylaşıyorlar.

Gündelik kullanımda dijital fotoğrafların basılı fotoğrafların önüne geçtiği bir gerçek ama yine de arada bir bağ kurmak mümkün olabilir mi? Polaroid markalı Socialmatic adlı bir fotoğraf makinesi işte tam olarak bunu yapmayı hedefliyor.

Simgesinin tasarımında Polaroid’den esinlenmiş olan Instagram’ın fotoğrafları internet üzerinde paylaşmanın yanı sıra baskısını da yapabilecek olan bu makinenin 2014’te piyasada olması bekleniyor.

İlk olarak 2012’nin bahar aylarında ortaya çıkan Socialmatic’in sadece şık bir konsept olarak kalmayacağı, yayınlanan basın bülteni ile kesinleşti. Basın bülteninde belirtildiğine göre Polaroid lisansı ile önümüzdeki yıl piyasada olması beklenen cihaz, çekilen fotoğraflara filtre uygulamayı, paylaşmayı ve anında baskısını yapmayı mümkün kılacak.

Socialmatic’in teknik detayları ile ilgili henüz çok fazla bilgi yok ama cihazın WiFi ve 3G desteği olacağı kesin. 4,3 inç dokunmatik ekrana ve 16GB veri depolama alanına sahip olacak Socialmatic özel bir işletim sistemi kullanacak.

Instagram’ın simgesini gerçek hayata taşıyacak olan Socialmatic’in neye benzeyeceğini ve nasıl çalışacağını ise aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz…

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.