Purple Cape, AppStore'daki yerini aldı!

Daha önce sizlerle Last Moon Games'in üçüncü oyunu Purple Cape'in 2013'de piyasada olacağı bilgisini paylaşmıştık. Etohum'dan tanıdığımız Lastmoon Games'in (hatırlayacaksınız, Etohum Garaj ziyaretimizde Lastmoon Games ofisini de ziyaret etmiştik) oyunu Purple Cape için Lastmoon Games'in kurucu ve CEO'su Ahmet Levent Sevgili ve ekibi 1 yıldır oyun üzerinde çalışıyorlardı.

Bugün itibariyle Purple Cape AppStore'daki yerini aldı. Aslında daha çok dünyada ve Türkiye'de ne kadar popüler olacağıyla ilgili merakımız var ama şimdilik elimizdeki veri, oyunun Webrazzi ofisinde yoğun ilgi gördüğüyle sınırlı.

Purple Cape 133 MB boyutunda ve oyunu indirmemin hemen ardından heyecanla oyuna giriş yaptım. Açıkçası daha önce demosunu deneme fırsatı bulamamıştım ve oyunu ilk kez oynayacağım için heyecanlıydım.

Purple Cape

Masamda oyunu açmamla birlikte iPhone'un sesini de sonuna kadar açtım. Oyunu açtığında sizi oyunun hikayesini anlatan kısa bir intro karşılıyor. Karakterimiz süper güçleri bulunan bir kurbağa, sevgilisini cadının elinden kurtarmaya çalışıyor.

Oldukça keyifli bir karakteri yönetiyoruz. Oyunun grafikleri oldukça canlı tasarlanmış ve keyifli bir oyun mekaniği kurgulanmış. Bölümlerde yönettiğiniz karakterin yanı sıra, çeşitli fiziksel öğelerin hareketlerini ve konumlarını da göz önünde bulundurmak zorundasınız.

purple-cape-ekran-goruntusu

Fizik bazlı hareketleri de göz önünde bulundurmak zorunda olduğunuz oyunda karakteri yönettiğiniz kadar puan toplamaya, oyun alanındaki tehlikelere göre karakterinizi konumlamaya da çaba gösteriyorsunuz. Bu da oyunu çok keyifli kılan yanlardan bir tanesi.

Oyun iki ayrı mekanda geçiyor. Bunlardan ilki oyuna bağladığınız orman alanı. Oyunun devamında ise süper kurbağanızı yönetmeye kalede devam ediyorsunuz. Oyun içerisinde toplamda 43 farklı bölüm yer alıyor. Bununla birlikte kurbağanıza farklı süper güçler katan pelerinler de var.

Purpe Cape

Oyunun sesleri gerçekten keyifli ve herkes ne olduğuna göz atmak için ekrana göz attı. Oyuna kolayca alışabiliyorsunuz, ama hızlanmanız kısa bir vaktinizi alıyor. Hızlandıktan sonra önünüzdeki ekranı da daha kolay okumaya ve oyun daha da keyifli bir hal alıyor.

Oyuna Facebook ve Twitter hesabınızı bağlayarak bir kereye mahsus olmak üzere 1000'er kredi kazanabiliyorsunuz. Bunun dışında oyun içerisinde kullanmak üzere altınları da oyun üzerinden para ödeyerek satın alabiliyorsunuz.

Purple Cape oldukça keyifli ve kıpır kıpır bir oyun olmuş. Bir yandan arılarla, düzenekleri geçmekle, yerdeki dikenler ve karşınıza çıkan zorluklarla uğraşıyorsunuz.

Purple Cape'i AppStore'dan 1.79 TL karşılığında indirebilirsiniz. Eğer oyun deneme fırsatı bulursanız, Purple Cape ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.