PaybyMe ve DenizBank'tan ön ödemeli kart için işbirliği

PaybyMe ve DenizBank'tan ön ödemeli kart için işbirliği

Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz Webrazzi Ödeme Sistemleri'12 konferansında ön ödemeli kartların geleceği ve yükselişi, en çok bahsedilen konulardan biriydi.

Şimdi de DenizBank ile PaybyMe ortaklığı sonucunda yeni bir ön ödemeli kart çıkıyor. Ön ödemeli kart oyuncuları hedefleyecek ve bu ön ödemeli kart, oyunlar içinde kullanılabilecek.

Türkiye'de yarım milyar TL'yi aşan online oyun pazarında hizmet edecek bu ön ödemeli kartın amacı, oyuncuların işini kolaylaştırmak.

DenizBank ve PaybyMe işbirliği ile ortaya çıkan ön ödemeli kart ürünü, anonim bir kart ve üzerindeki 13 haneli PID numarasını oyun içinde girerek ödeme yapılmasını sağlıyor.

PaybyMe'nin ön ödemeli kartı aynı zamanda kredi kartı bulunmayan, mobil ödeme yapmak istemeyen oyuncular için de ciddi bir alternatif. Bununla birlikte, yaşça küçük oyuncuların, oyun içinde harcadıkları paranın aileleri tarafından kontrol ve takibi altında olması için bu ön ödemeli kart kullanılabilecek.

DenizBank PaybyMe

Bugün yapılan basın toplantısında konuşan PaybyMe kurucu ortaklarından Emre Gürsoy ve Denizbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, ön ödemeli kartlarının yıllık hedeflerini de açıkladı. Hedeflerinin ilk etapta 100.000 kullanıcıya erişmek ve kart aracılığıyla 50 milyon dolarlık bir hacimde ödeme yapılması.

Ön ödemeli kartın herhangi bir ek ücreti yok ve oyuncular dilerlerse internet sitesi üzerinden, dilerlerse de PaybyMe'nin satış noktalarından kartlarını içinde yüklü olan meblağları ödeyerek satın alabilecek. Visa güvenceli kartın içindeki bakiye oyunlarca harcanmasının ardından, bu karta Denizbank'ın 1600'den fazla ATM'inden de yükleme yapılabilecek.

Bildiğiniz gibi DenizBank çok kısa bir süre önce inovatif bir adım atarak sesle para gönderme uygulaması fastPay'i yayınlamıştı. PaybyMe ile ön ödemeli kart anlamında bir işbirliğine giden DenizBank, bir başka yenilikçi adımı daha böylece atmış oldu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.