DenizBank'ın mobil bankacılık uygulaması fastPay sesle para gönderiyor

DenizBank'ın para transferi servisi fastPay'e gelen yeni özellik, kullanıcıların ses ile para transferini gerçekleştirmesini sağlıyor.
DenizBank'ın mobil bankacılık uygulaması fastPay sesle para gönderiyor

fastpay-denizbank-logo

Kullanıcıların daha önce iPhone ve Android ile tanıştığı sesli komut sistemi şimdi de bankacılık sektöründeki yerini aldı. DenizBank'ın para transferi servisi fastPay'e gelen yeni özellik, kullanıcıların ses ile para transferini gerçekleştirmesini sağlıyor.

Uygulama içinde bulunan 'Sesle para gönder' özelliği kullanılarak yapılan para transferi, kullanıcıların hızlı işlemlerine kaydettikleri hesaplarla çalışıyor. Hızlı işlemlere para göndermek istenilen kişi veya rumuzu bir kereye mahsus kaydediliyor.

Gerekli kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra gönderilecek kişinin adı ve gönderilecek miktar mikrofona söyleniyor. Örneğin "Kızım 50 TL gönder" şeklinde bir cümle kurmak yeterli oluyor. Daha sonra ekrana gelen işlem onaylandıktan sonra para transfer tamamlanıyor.

3 farklı para transferi yöntemi var

Öte yandan fastPay uygulamasıyla 'Çak gönder' ve alıcının cep telefonu numarasını girerek para transferi gerçekleştirmek de mümkün. Daha önce akıllı telefon kullanıcılarının veri paylaşmak için kullandığı 'bump' yani tokuşturarak gönderme işlemi fastPay'de para transferi için kullanılıyor. Birbirlerine para transferi gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar, telefonlarını yakınlaştırarak işlemi tamamlayabiliyor.

fastpay-denizbank-1 fastpay-denizbank-3 fastpay-denizbank-2

fastPay ile 100 binden fazla işlem gerçekleştirildi

Öte yandan fastPay ile uygulama içerisinden alıcının cep telefonu numarasını girerek para transferi gerçekleştirmek mümkün. Uygulama dışında DenizBank ATM’lerinden ve internet bankacılığı içerisindeki fastPay menüsünden, alıcının cep telefonunu girilerek para göndermek de mümkün. Akıllı telefon kullanıcısı olmayanların ise SMS ile fastPay’e kayıt olmak ve para gönderebileceğini de belirtelim.

fastPay uygulaması şu anda App Store, Google Play Store ve İndiroid Market mağazalarında bulunuyor. Aldığımız bilgilere göre fastPay uygulamasının kullanıcı sayısı 80 binin üzerine çıkmış durumda. Uygulama üzerinden gerçekleştirilen işlem sayısının da 100 bini aştığını paylaşalım.

Sesle para transfer özelliği geçen hafta fastPay'e gelen bir güncellemeyle kullanıma açıldı. Şu anda sadece iPhone kullanıcıları sesle para transferi gerçekleştirebiliyor.

Akıllı telefonlarda yer alan sesle komut sistemlerinin gelecekte ne kadar popüler olabileceğini düşünürsek, fastPay içinde yer alan sesle para transferi özelliğinin de dikkat çekeceğini düşünüyoruz.

fastPay, şu anda App Store, Google Play Store ve İndiroid Market uygulama mağazalarında bulunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.