Kişiye özel ürün sitesi Tish-o 2013'te yüzde 45 büyümek istiyor

Kişiye özel ürün sitesi Tish-o 2013'te yüzde 45 büyümek istiyor

Türkiye'nin istikrarla yoluna devam eden internet tabanlı girişimlerinden Tish-o.com.tr, kişiye özel ürün envanterini geliştirerek 2013'e yüzde 45'lik bir büyüme öngörüsüyle giriyor.

2007'de Fatih Demir tarafından kurulan kurulan ve bugün 25 kişilik bir ekip haline gelen Tish-o, giyim ürünleri ile ile başlayan kişiye özel tasarım seçeneklerini ofis ve ev aksesuarları ile genişletmişti. Kısa süre önce matbu (takvim,kartvizit gibi) ürünleri de üretmeye başlayan girişim artık canlı çiçek üzerine yazı yazmak gibi farklı işler çıkarmaya başlamış.

tisho tisort tasarim

2013'te hedef ürün çeşidini yüzde 50'den fazla artırmak

Tish-o'da şu an için tasarıma uygun ürün sayısı 160. 2013'te tasarlanabilen ürün sayısı hedefi ise 250. Bu ürün çeşitliliğinin getirdiği büyüme hedefi de (2013 için) yüzde 45. Yenilenen site arayüzü ve tasarlama ekranı ile siteye daha fazla müşteri çekmeyi bekleyen Fatih Demir, 2012'nin özellikle indirim sitelerinin yılı olduğunu, indirime alışkanlığının 2012'de kullanıcılar için kafa karışıtırıcı bir hal aldığını söylüyor. Fatih Demir'in öngörüsü önümüzdeki dönemde kaliteli ve farklı ürünlerin indirimsiz fiyatla alan kişi sayısının artacağı yönünde.

Tasarımcılar da dükkan açıyor

Fatih Demir'in tüketim tercihindeki tahminleri ne kadar tutar bilmiyorum ancak Tish-o'nun büyüme hedefini tutturması için bir kaç silahı daha var. Bunlardan biri kullanıcıların da kendi tasarımınlarını satabilmesi için dükkan açabilmesi. Tish-o'daki kullanıcı dükkanı sayısı 7.000 üzerine çıkmış durumda ve aldığımız bilgiye göre üyelerin oluşturduğu bu dükkanlarda sergilenen ürün sayısı 300 bini geçmiş.

Kullanıcı ürünlerinin satış performansı ise elbette değişiyor. İlgi çekici tasarım yapan ve dükkanını tanıtım imkanı (facebook gurubu,forum grubu vs) olan kişiler günlük 20-30 adet satış yaparken Tish-o da sadece ürünlerine özen gösteren dükkanları öne çıkarmaya başlamış.

Özel tasarımlı ürünler sunan girişimler için önemli bir potansiyele sahip kurumsal pazar hacmi de Tish-o'nun radarında. Bu alanda Tish-o'nun mevcut müşterileri ve deneyimi de gelecek vaadediyor diyebiliriz.

Tish-o da istediğiniz bir tasarımı çeşitli ürünlere uygulamayı denemek isterseniz size özel yüzde 15 indirim kodu WBRZ14SBT ile alışverişinizi tamamlayabilir, yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.