Twitter, Posterous'u kapatıyor
Blog

Twitter, Posterous'u kapatıyor

Mart 2012'de Twitter tarafından satın alınan mikro blog servisi Posterous, Nisan 2013'den itibaren kepenklerini indirecek.

Bildiğiniz gibi Twitter Posterous'u satın aldığında yapılan açıklamada, Twitter'ın bir yetenek satın alması yaptığı açıkça belirtilmişti. Twitter'ın bu satın almayı Posterous ürünü için değil, ekip için yaptığı duyurmuştu.

Beklenen oldu ve Posterous CEO'su Sachin Agarwal, Twitter'ın son olarak yayınladığı yeni fotoğraf paylaşım özelliklerinin de anahtar oyuncularından birisi haline gelerek, Twitter'a ciddi bir katma değer sağladı.

Posterous'un kapatılması ile birlikte Nisan 2013'ün sonundan itibaren sitedeki içeriklere de erişemeyeceksiniz. Bu yüzden, Posterous'a eklediğiniz içerikler varsa bunları yedekleyebilir, Posthaven gibi servislerden bu konuda destek alarak, yazdığınız yazıların yedeğini alabilirsiniz.

Yorumlar (3)
  1. Kendi blogları için bile blogger kullanıyorlar. Kapatmaları gayet normal gibi...

  2. Jobs Turk Jobs Turk

    Zaten çok mantıksız bir yatırımdı kanımca.

  3. Mehmet Aksu Mehmet Aksu

    Haberin tamamını okumadan yorum yazma huyu webrazzi'ye de bulaşmış anlaşılan.

    Twitter'ın Posterous'u satın alma sebebinin Posterous'taki bir yetenek (ya da özellik) olduğu bu yazıda da açık açık yazdığı halde 'mantıksız bir yatırımdı' demek ancak tam okumamaktan kaynaklı olabilir.