Posterous Twitter tarafından satın alındı

Posterous Twitter tarafından satın alındı

Mikro blog servisi Posterous yaptığı açıklama ile Twitter tarafından satın alındığını duyurdu. Posterous'un açıklamasını takiben Twitter da blogundan satın alma ile ilgili bir açıklama yaptı.

Twitter'ın yaptığı açıklamada özellikle Posterous ekibine odaklanılmış ve ekibin yenilikçi çalışmalarının altı çizilmiş. Bu noktadan hareketle Twitter'ın aslında ürün olarak Posterous'u değil, Posterous'u yaratan ekibi satın aldığını söylemek sanıyorum ki yanlış olmaz.

Yeteneği satın almak: Acqui-hire

Son dönemlerde "acquire" yani satın alma kelimesi yerine bu tür yetenek alımlarında kullanılan "acqui-hire" kelimesinin doğmasının da temel sebebi zaten bu. Farkettiğiniz gibi "acqui-hire" kelimesi satın almak ile işe almak/istihdam etmek (hire) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor.

Twitter satın alması sonrasında Posterous'ta değişen bir şey olmayacağı yapılan açıklamada belirtilmiş. Hatta mevcut kullanıcılar için satın alma özelinde bir soru-cevap bölümü açılmış. Hali hazırda Posterous kullanan okuyucularımız varsa servisle ilgili sorularının cevaplarını buradan alabilirler.

Facebook'un Friendfeed'i satın alması da bildiğiniz üzere bir tür yetenek alımıydı ve sonrasında Friendfeed kendi haline bırakılmış zaman içinde de şu anda olduğu gibi hayalet şehire dönüşmüştü. Twitter Posterous konusunda bu kadar acımasız olur mu bilemiyorum ama görünen o ki, Posterous ekibi artık zekasını ve inovatif yaklaşımını Twitter için kullanıyor olacak. Posterous ise bundan kendi payına bir şey düşürebilir mi, bilemiyorum...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.