Girişim Ofisleri'nde bu hafta Neticaret'i ziyaret ettik
E-Ticaret

Girişim Ofisleri'nde bu hafta Neticaret'i ziyaret ettik

girisim-ofisleri-logoGirişim Ofisleri'nde bu hafta e-ticaret çözüm sağlayıcısı Neticaret ofisini ziyaret ettik. 2001 yılında kurulan Neticaret'in ofisinde Ümit'e şirketin Genel Müdürü Arif Sarı eşlik ediyor.

Uzun yıllardır kurumlara e-ticaret çözümleri sunan şirkette neredeyse her departmanı gezen Ümit, şirketin kurucularıyla da kısa röportajlar gerçekleştirmiş.

Neticaret gezisinin ardından daha fazlasını isterseniz, 30’u aşkın Girişim Ofisleri videosunu şu adreste bir arada bulabilirsiniz.

 

Yorumlar (36)
 1. Mert Meriç Mert Meriç

  izlediğimiz en sıkıcı ve tekdüze ofis olabilir mi?

  1. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

   Ofis önemli değil, iyi olur güzel olur ilerde daha iyileri yapılır , biz yapılan işlere bakalım , İstersen Mert bey biz biraz daha öze inelim ;

   E-ticaret te paket programlar ilk başta kurtarıcı olsa da uzun vadede sizleri hacimli işlerde kurtaracak şeyin özel yazılımlar olduğu aşikar.

   Bunlarda para kazandırmaz mı ? Elebette kazandırır . Belirli bir ivme eğrisine kadar sizi taşıyacaktır. Önemi olan birde sizin büyümenize ayak uydurabilmesi sonradan sizin başınıza çok iş çıkarabilecek yazılımlar ile de karşılaşmanız mümkün.

   Neden bu pazar bu kadar Canlı anlatayım sizlere :

   Arz ve Talep

   Türkiye de yüksek hacimli iş yapan e-ticaret firma sayısının ( hepsiburada.com , gittigidiyor.com, markafoni.com vb. kendi yazılımını kullananlar ) yapmayanlara oran ile daha az olması paket e-ticaret yazılımı satan firmalarında yüzünü güldürüyor.

   Türkiye de ki nerede ise her e-ticaret paketini projeler dahilinde kullandım , yönettim. Mahkemeye verdiğim e-ticaret firmaları bile oldu aralarında .

   Şimdi şu oran çok önemli ! E-ticaret paketi alanların yenileme oranları : ilk yıl , ikinci yıl , üçüncü yıl ve dördüncü yıl maksimum sadece 4 yıl istiyorum . Her yılın yenileme oranları çok önemli.

   Aslında Türkiye de e-ticaret pazarının durumunu çıkarmak için milyon dolarlık şirketlere bakmakta hata ediyoruz. Onlar zaten bu işin ağ babası şirketler .

   Peki , 4. lig 5.lig de neler oluyor , bu kadar e-ticaret e giren insan var bunlar neler yapıyor , çarpana vurduğunuzda binlerce e-ticaret girişiminden bahis ediyoruz ( irili ufaklı )

   E-ticaret yazılımı satan firmalar lütfen paket yenileme oranlarını versinler oradan gerçek e-ticaret değerleme rakamlarına ulaşabileceğimize eminim en azından gerçekler ile yüzleşiriz.

   Çünkü çok fazla kişi büyüklerin o ışıltısından etkilenip dengesizce bu işe girmeye çalışıyor. Onlara doğruları söylemek zorundayız .

   Neye benziyor biliyormusunuz , E-ticaret hacmi açıklanırken en babaların baz alınması . Türkiye enflasyon oranı açıklanırken "Uçak Kanatı" fiyatlarında ki artışın bile hesaplanmasına.

   Hacimi bulmak için doğru yöntem yanlız pazarın gerçekleri ile ilgili verileri çekmek için bu doğru bir bakış açısı değil malasef , üzgünüm.

   1. Doğan Yıldırım Doğan Yıldırım

    Hakan Bey,

    Söyledikleriniz o kadar doğruki herşey e-ticaret yazılımı almakla tasarım yaptırmakla sanalpost almakla olmuyor...

    Saygılarımla

   2. Yorumla Yorumla

    "Reklam kokan hareket bunlar mayk." cmylmz

    Kaç yazının altında ilgili ilgisiz yorumlarda bulunuyorsunuz ve kendinizle ilgili çıkarımlar yapıyorsunuz. Şu var ki burdaki liseli gençlerden daha iyi olmakla birlikte yapmayın diyorum. Konu bir ofisi değerlendirmek iken girmeyin e-ticaret falan filan...

  2. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

   Bu ve hiç bir habere saygısızlık yapmak haddime değil ama bir şekilde duygu ve düşüncelerimizi doğru ortamlarda paylaşmalıyız.

   Tabi ki yorum yapacağım . Boş boş yazıları okumalara çok alışmışsınız . Biraz şu işlerin içini bir dökelim bakalım neler çıkıyor bir görelim , yeterse yeter yani.

   Benim adım sanım belli , her türlü eleştiriye açığım , yorumlarım yüzünden olumsuz nitelendiriliyorsam önce bunu söyleyenlere bakarım ?

   Neyim reklamını yapacağım ben ? Bu ülkede bizim gibi doğruyu söyleyen insanlar hiç bir zaman sevilmez o yüzden bize reklam da gelmez. Tanınsakta işimize yaramaz .

   Şimdi beni burada konuşturmayın.

  3. Ali İhsan Ali İhsan

   Hakan Yalçın ın yorumlarını her zaman okuyorum , telefonda açtım kendisine 2 saat yorulmadan sıkılmadan sorduğum her şeye cevap verdi , en azından fikirlerini almam konusunda çok yardımcı oldu .

   Adamı rahat bırakın , sizlerde söyleyin fikirlerinizi , bu sektörün belliki iyisinide kötüsünüde görmüş kendisi. Tecrübelerinden paylaşımlar yapıyor .

   Sizde yapın analiz sizlerin de engin görüşlerinden faydalanalım , o ofisin kapısı şöyleimişde , yok dizaynları böyle imişte bunlar mı yorum ?

   1. Yorumla Yorumla

    Konu bu olunca dolayısı ile yorum da bu oluyor.

    Taşı yerine koyamıyorsan ehemmiyeti var mıdır binanın ?

    Kendisinin tecrübelerine ve ya sektördeki yerine bir söz söylemedim ki tanımam etmem, yalan olur söylersem.

    Şu var ki konu kapının kolu,ofisin kaç odası var, kaç toplantı odası var,çalışanlar nasıl bir ortamda.

    Başka bir başlıkta Türkiye'nin e-ticaret haritası olur orada bu yorum cuk oturur. Reklamın herkese faydası vardır. Sektörde iş bilmeden atıp tutan adamlardansa elbette tozu toprağı yutmuş adam benim için baş tacıdır, kendinizi daha farklı mecralarda izah etmeyi de deneyin bence eğer öyle bir engin tecrübe söz konusu ise.

    Kolay gele.

 2. Kuponly.com Kuponly.com

  Merhaba , Neticaret.com Tüm E-Ticaret hazır sanal mağaza paketlerinde geçerli %20 indirim kuponu :

  http://www.kuponly.com/kupon/neticaret-153

  Saygılarımızla.

 3. Neticaret'in profesyonelliği tartışılmaz ama yazılımcı arkadaşlara takım elbise kravat çektirmekle disiplin olmaz, yazılımcı adamın rahat olması gerekir.

  Ofis son derece sıradan, personelin oturduğu kolduklar bildiğimiz bel ağrısı yapan ucuz koltuklar.

  Çalışanların bunaldığında bi 10 dk nefes alacağı bir yer bile yok. Her ofiste görmeye alıştığımız Playstation bile göremedik.

  Orada çalışanlara Allah ferahlık versin.

 4. Şirket olarak uzun zamandır bildiğimiz bir firma yalnız ben bu kadar devlet kurumu havasında olduklarını bilmiyordum. İzlerken ben sıkıldım, orada çalışan arkadaşlar ne yapsın?

 5. Nilay Güler Nilay Güler

  Merhaba ;

  oldukça güzel bir çekim olmuş.İlgili firmanın Ofisini çok beğendim. Emeği geçenleri kutlarım.Kameraman muhteşem

 6. Burak Hassanoğlu Burak Hassanoğlu

  Merhaba ;

  Webrazzi ailesini çalışmalarından dolayı tebrik etmek lazım valla heryerdeler.

  Ofis muhteşem bence dingin,rahat ve hoş...

 7. İzlerken sıkıldım, Allah çalışanlarına gerçekten sabır versin.

 8. Bilgisayar sayısı kadar çalışanımız var, ama yerlerinde değiller gibi izlenim olmuş.

 9. İnternet Baba İnternet Baba

  Çalışanın biri stresten parmağını yiyordu satranç koymuşlar köşeye göstermelik yüz yüze oynayacak yer yok üzüldüm bu ofiste çalışanlar için

 10. Mert beyinde dediği gibi izlediğimiz en sıkıcı ofis kesinlikle. Ben izlerken baya sıkıldım özellikle arif beyin anlatımı baya durağandı keşke anlatıma yönetim kurulu başkanı olan akif bey katılsaydı ve eşlik etseydi daha heyecanlı ve doyurucu geldi bana kendisi:) ama şu var ki gerçekten türkiyede ki durağan e-ticaret denizini dalgalandıran firmalardan, başarılar kendilerine.

 11. Neticaretin ismini çok duyuyordum.Gerçekten çok güzel bir tanıtım olmuş.Büyük ve köklü bir firma olmanın vermiş olduğu ayrıcalığı ve farklılığı ayrıca görmüş olduk.Tüm ekibi tebrik eder,başarılarının devamını dilerim:)

 12. Mehmet M. Mehmet M.

  Devlet dairesi zannettim.

 13. Yorumları okudum da hem ofise hem de genel müdüre haksızlık yapılmış. Gayet güzel tanıtım yaptı. Ben videoda takım elbiseli yazılımcı görmedim. Playstation meselesine gelecek olursak her ofiste olucak diye bir zorunluluğu nereden çıkarıyorsunuz? Sonuçta ortada ciddi bir iş var ve orada iş yapılıyor. Şirket çalışanlarına öyle bir imkan vermek zorunda değil. Verse güzel olur ama vermediği için de o şirket kötü sayılmaz.

  1. Videoyu bir daha izlerseniz kravatlı formal giyimli yazılımcıları görürsünüz. Playstationdan kasıt çalışanların arasıra nefes alabileceği bir şeylerin olması. Ciddi bir iş olup tüm yazılım ve ajans işleri ciddidir zaten. Size göre Google, Yahoo, Yemeksepeti ve sahibinden.com gibi firmalar oldukça ciddiyetsiz o zaman? Bırakın artık bu bürakrat kafasını.

 14. Dogukan Dogukan

  Bu yorumlardan bazilari süpheli geldi bana, bilmem sizde ayni hisse kapildiniz mi

 15. Gökalp Gökalp

  1:43'de Yeşil Siyah sweatshirt giyen elemena dikkat :)

 16. Mehmet Derun Fildişi Mehmet Derun Fildişi

  Tek kelime ile çok güzel bir çekim olmuş.Ne devlet gibisi ne takım elbisesi izleyen arkadaşlar herhalde net izlememiş. Ayrıca bence işlerini ne kadar ciddiye aldığını gösteriyorlar.

  Herkesin eline sağlık derim bir e-ticaret meraklısı olarak.

 17. Türkiye'de kafa yapısı değişmediği sürece böyle çok ortam görürüz. Ama her zaman sahibinden.com tarzı ofisler isteriz.

 18. Blog Sitesi Blog Sitesi

  Yaptıkları iş konusunda bişey demicem kaliteli bir iş çıkardıklarını düşünüyorum. Ama ofis ortamı girişim ofisinden çok muhasebe bürosu veya dersane gibi bende izlerken sıkıldım.

 19. Yorumlar biraz abartılmış. Ama yemeksepeti, sahibinden gibi tanıtımlardan sonra beklenti çok yükselmiş. Normal bir ortam..

 20. 25 yıldır bu işlerle uğraşan, 12 yıldırda eticaret ile uğraşan bir şirket ama son trendleri yakalayamamışlar.

 21. Yorumla Yorumla

  Yorumların çoğu firmanın elemanları tarafından yazılmış ve doğal olarak övgü dolu yorumlar. Arkadaşlar kötü bir ofisiniz var, hatta ofis değil apartman dairesi. Tabi ki farklı olmak, eğlenceli olmak dinlenme alanlarına sahip olmak ve en önemlisi çalışanlarına karşı rahat olmak gibi özellikleri Türkiye'de henüz uygulayabilen bir şirket var mıdır bilinmez. güzel günde değil zor günde görmek lazım..

 22. Ali Can Ali Can

  çok sıradan ve sıkıcı bir ofis.

  yazılım alanında bir firmanın bu kadar sıkıcı ofisinin olması üzüntü verici.

  bazı arkadaslar çok guzel ve işlerini ciddiye aldıkları için takım elbise giymişler gibi saçma yorumlar yapmıslar, o zaman microsoft, google yahoo vs gibi firmalar ilşlerini ciddiye almıyorlar mı?

  takım elbise giyip devlet dairesi şeklinde ki ofiste çalısarak işlerini ciddi yapmak olmaz.

 23. neticaretin bu işi ciddi alması sizi korkutuyormu yoksa:)

 24. Bana hantal bir firma izlenimi verdi, şahsen müşterisi olmak istemem...

 25. Beyhan Dördüncü Beyhan Dördüncü

  Neticaret Firması ile 2009 dan bu yana işbirliği yapmaktayız. Kendilerine ihtiyacımız olan çözümleri bize sunmada gösterdikleri ilgi ve desteğe teşekkür eder. Başarılarının devamını dileriz.

 26. Selçuk Selçuk

  Oldukça sıkıcı devlet dairesi görüntüsünde çalışanlarına üzüldüğümüz bir ofis olmuş. Ayrıca tutup buraya birilerine zorla yorum yaptırtmalarıda oldukça abes olmuş iş ahlakı nerde kaldı ?

  Olumlu yorum yapanların sahte olduğu çok belli örneğin Nilay Güler, kendisi yorumunda sanki şirketi ilk defa tanımış gibi görünsede google yardımıyla reklam kokan hareketlerini bulabiliriz. örneğin bu adreste http://www.sosyalmedyahaber.com/e-ticaret-ile-nasil-basari-yakalanir/ aynı şirketle ilgili bir habere olumlu yanıt vermiş ayrıca twitter adresi neticaret reklamlarıyla dolu https://twitter.com/nilayguler34

  Kısacası olmamış :) ürünleri hakkında bişey diyemem kullanmadığım için ancak bu şekilde devam ederlerse pek büyüyeceklerini sanmıyorum.

 27. Mustafa Ahmet Karadeniz Mustafa Ahmet Karadeniz

  2010 yılından beri Neticaret kullanıyoruz. Taksim ofisinden Teknokent ofislerine kadar hepsine zamanında gittik eğitim aldık, paket deiştirdik. Yorumların çoğunda sıkıcı ofis diye tabirler geçiyor. bunlar ne demekki, gayet güzel ofis işte. Benim takip ettiğim kadarıyla Türkiye'de bir çok yeniliği yapmış firma, destek te çok nazik insanlar var. kusurları da olabilir ama bu normaldir. her yazılım firması kendini geliştirir onlarda sürekli yenileniyorlar takip ettiğimiz kadarıyla. Ben kullandığım programın daha gelişmesi için başarılarının devamını dilerim.

 28. Bilal Kılıç Bilal Kılıç

  Ofisi tanıtan adam, bu arkadaş burada değil, o burada değil, şu burada değil diye diye sunumu batırdı resmen. Değil, değil yanii. Neden sürekli böyle dediğini anlayamadım.

 29. Metehan Yılmaz Metehan Yılmaz

  Büyük Köklü ve Geride kalmış bir firma gibi geldi bana. Yaratıcılık adına hiç bir şey yok. Su faturaları hangi bölüme yatacak onu anlayamadım.