Twitter arama sonuçlarında artık eski tweetler de yer alacak

Twitter arama sonuçlarında artık eski tweetler de yer alacak

Twitter’ın hızlı bir iletişim kanalı olduğuna şüphe yok ama bu durum eski tweetlerin değerini azaltmıyor. Fakat bugüne kadar Twitter’ın arama özelliği sadece bir hafta geriye gidebiliyor ve sadece bu son dönemde paylaşılmış tweetler arasından sonuçlar gösteriyor.

Twitter’ın blogunda duyurduğu yeni bir gelişme ile artık daha eski tweetler karanlıkta mahkum kalmayacak. Yapılan resmi açıklamaya göre her aramada pek çok farklı kriter hesaba katılacak ve kullanıcının arama sorgusu ile ilgili düzeyi en yüksek tweetler gösterilecek.

Hesaba katılacak kriterlerin başında ise etkileşim geliyor.

Paul Burstein imzalı blog yazısında favorilere ekleme ve retweet’lerin arama sonuçları doğrudan etkileyecek etmenler olacağından bahsediliyor. Ayrıca Twitter aramaya bundan sonra daha fazla önem verecek ve geliştirmeler devam edecek. Burstein de arama sonuçlarının zaman içerisinde iyileştirileceğini söylüyor.

Bununla beraber Twitter’ın bu açıklamada bahsetmediği detay; yeni aramaların ne kadar eskiye kadar gideceği. Şimdilik tek bildiğimiz son bir haftadan daha eski tweetlerin de gösterileceği ama aramaların Twitter’ın kurulduğu 2006’ya kadar gidip gitmeyeceği bilinmiyor.

Yakın zamanda Android ve iOS uygulamalarını da yenileyen Twitter, web sitesindeki Keşfet bölümünü de daha işlevsel hale getirmek için bazı adımlar atmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.