Beymen.com lüks e-ticaret pazarında çıtayı yükseltmek istiyor

Beymen.com lüks e-ticaret pazarında çıtayı yükseltmek istiyor

Beymen Türkiye'nin en iyi bilinen lüks perakende mağazalarından ve 2010 yılı sonundan bu yana Beymen.com üzerinden satış yapıyor. Şimdiye kadar çok fazla öne çıkmayan grup, yaptığı yeniliklerle e-ticarette çıkış yakalamak istiyor.

Kendini Türkiye’nin "ilk lüks alışveriş sitesi" olarak tanıtan Beymen.com, ürün çeşitliliği ile de iddialı. Zira Beymen mağazaları 400’den fazla dünya markasını bünyesinde barındırıyor ve online mağazasını da bu kaynakla besliyor. Sitede giyimden, kırtasiyeye kadar farklı ürün kategorileri bulunuyor. beymen.com luks eticaret

2 yılda 36 bin üye

2 yıldır yayında olan beymen.com'un potansiyeli ise Türkiye'de e-ticaretin lüks tüketici kitlesine de ışık tutuyor. Beymen.com bugüne kadar 100.000’in üzerinde müşteriye ulaşmış. Şu anda 36 bin üyesi olan siteye günlük 10-12 bin ziyaret yapılıyormuş.

Şaşırtıcı bir bilgi de verelim. Beymen.com'da alışverişlerin sadece yüzde 40’ı İstanbul’dan yapılıyor. Sosyo ekonomik dengeler düşünüldüğünde bu oranın yüzde 50'nin üzerinde olmasını beklerdim ama aldığımız bilgiye göre Beymen.com  tüm Türkiye'ye ulaşarak fiziksel mağazaların yokluğuna alternatif olmuş.

E-ticarette müşteri memnuniyeti

Fiziksel mağazacılık gücünü kullanmak isteyen Beymen, internetten yapılan alışverişlerin iadesinde Beymen mağazalarının kapısını müşterilerine açıyor. Alışverişten sonraki 30 gün boyunca ücretsiz iade imkanı sağlanıyor. Bekleneceği üzere ücretsiz kargo imkanı sunan Beymen, e-ticarette müşteri memnuniyetine yönelik bazı hikayeler de biriktirmeye başlamış.

Şubat ayı itibarıyla müşterilerine daha fazla içerik sunacağını öğrendiğimiz Beymen.com haberler, etkinlikler, trend raporları, röportajlar gibi içerikler sunmaya başlamış. Yeni sezonda bazı koleksiyonların fiziksel mağazalara gitmeden önce belli bir süreyle sadece Beymen.com'da olacağını da öğrendik ki bu uygulama e-ticaretin Beymen tarafında artık daha fazla ciddiye alınacağını gösteren belki de en önemli karar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.