Beymen.com lüks e-ticaret pazarında çıtayı yükseltmek istiyor
Arama
E-Ticaret

Beymen.com lüks e-ticaret pazarında çıtayı yükseltmek istiyor

beymen-com-logoBeymen Türkiye’nin en iyi bilinen lüks perakende mağazalarından ve 2010 yılı sonundan bu yana Beymen.com üzerinden satış yapıyor. Şimdiye kadar çok fazla öne çıkmayan grup, yaptığı yeniliklerle e-ticarette çıkış yakalamak istiyor.

Kendini Türkiye’nin “ilk lüks alışveriş sitesi” olarak tanıtan Beymen.com, ürün çeşitliliği ile de iddialı. Zira Beymen mağazaları 400’den fazla dünya markasını bünyesinde barındırıyor ve online mağazasını da bu kaynakla besliyor. Sitede giyimden, kırtasiyeye kadar farklı ürün kategorileri bulunuyor.beymen.com luks eticaret

2 yılda 36 bin üye

2 yıldır yayında olan beymen.com’un potansiyeli ise Türkiye’de e-ticaretin lüks tüketici kitlesine de ışık tutuyor. Beymen.com bugüne kadar 100.000’in üzerinde müşteriye ulaşmış. Şu anda 36 bin üyesi olan siteye günlük 10-12 bin ziyaret yapılıyormuş.

Şaşırtıcı bir bilgi de verelim. Beymen.com’da alışverişlerin sadece yüzde 40’ı İstanbul’dan yapılıyor. Sosyo ekonomik dengeler düşünüldüğünde bu oranın yüzde 50’nin üzerinde olmasını beklerdim ama aldığımız bilgiye göre Beymen.com  tüm Türkiye’ye ulaşarak fiziksel mağazaların yokluğuna alternatif olmuş.

E-ticarette müşteri memnuniyeti

Fiziksel mağazacılık gücünü kullanmak isteyen Beymen, internetten yapılan alışverişlerin iadesinde Beymen mağazalarının kapısını müşterilerine açıyor. Alışverişten sonraki 30 gün boyunca ücretsiz iade imkanı sağlanıyor. Bekleneceği üzere ücretsiz kargo imkanı sunan Beymen, e-ticarette müşteri memnuniyetine yönelik bazı hikayeler de biriktirmeye başlamış.

Şubat ayı itibarıyla müşterilerine daha fazla içerik sunacağını öğrendiğimiz Beymen.com haberler, etkinlikler, trend raporları, röportajlar gibi içerikler sunmaya başlamış. Yeni sezonda bazı koleksiyonların fiziksel mağazalara gitmeden önce belli bir süreyle sadece Beymen.com’da olacağını da öğrendik ki bu uygulama e-ticaretin Beymen tarafında artık daha fazla ciddiye alınacağını gösteren belki de en önemli karar.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Mehmet dedi ki:

  Her tıklanan bölüme girişte, E-Bülten ekranı açmak nasıl anlatılır (: (Kontrol ederler ise iyi olur.)

 2. Mesut dedi ki:

  Sade güzel bir tasarım olmakla birlikte, her sayfa açıldığında kullanıcının önüne çıkan newsletter üyelik formunu kapatmaktan yoruldum.

 3. Mehmet Toprak dedi ki:

  Beymenden yıllardır alışveriş yapıyorum iyi hoş bir sıkıntım yok ama artık sıkıldım. Geçen gün tanıttığınız shopigo.com gibi sadece lüks değil de modern ve trendy lüks ürünler satan ve bir stili olan siteler artık daha ilgi çekiyor.

 4. Salih dedi ki:

  bakmadan almamcılardan bir tane daha.
  dönüp gülerek baktığımız sadece avrupayi sanatçıların albüm kapaklarını araklayanların türk şarkıcılar değilmiş
  belli ki http://www.net-a-porter.com olmak için hayli uğraşmışlar.

 5. Murat dedi ki:

  Sitenin her yeri oynuyor bana pek durulacak gibi gelmedi.

 6. parfüm dedi ki:

  Beymen her yönüyle büyük firma olması internette rekabeti arttırır ama küçük yatırımcının önünü kapatır. Ve böylece gerçek dünyada ki küçük esnafın dükkan kapatmasını artık nette yaşamaya başlarız

 7. bilal dedi ki:

  newsletter formunun zırt pırt çıkması dışında çok şık bir tasarıma ve kullanım kolaylığına sahip

Bir Yorum Yazın