Tanıdık isimlerin yeni girişimi kapalı devre indirim platformu Bargao.com geri sayımda
E-Ticaret

Tanıdık isimlerin yeni girişimi kapalı devre indirim platformu Bargao.com geri sayımda

E-ticaret tarafında Türkiye pazarındaki hızlı gelişim, internetten alışverişinin önünü açarken tanınan isimlerden yine interneti kullanan ancak farklı projeler gelmeye devam ediyor.

Avukat Başak Purut, Devrim Altaylı, Ercan Balcı ve M. Serdar Kuzuloğlu gibi tanınan isimlerin ortak olduğu projenin adı Bargao.

Bargao'yu kısaca tanıtacak olursak kullanıcıların ünlü markalara indirim önerdiği ve bu indirim oranı markalar tarafından kabul edilirse size özel kapalı devre indirimli satışa aracılık eden yeni bir platform. Süperfanlar için bir indirim platformu olarak da tanımlanabilecek olan Bargao.com, henüz açık değil ancak çalışmaların tamamlandığı ve kısa süre içerisinde açılacağını öğrendik.

Serdar Kuzuloğlu'nun Bargao için hazırladığı kısa tanıtım videosunu yazının devamında izleyebilirsiniz.

Kısa bir süre içerisinde açılması planlanan Bargao'nun en önemli özelliği kullanıcılardan gelen teklifleri markalara kabul ettirmek aşamasında olacak. Ortaklara baktığımızda markalar tarafında bu indirim oranlarını alabilecek bağlantıda deneyimli isimleri görebiliyoruz.

Henüz kapalı olan siteyi kısa bir süre deneme şansı bulduk, tabii ki şu anda markalar tarafında bir iletişim olmadığı için alışveriş yapmak mümkün olmadı. Yine de şu anda kullanılabilen ön tarafın oldukça sade ve kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Aslında videoda da görebilecğeiniz ilk ekran görüntülerine aşağıda ulaşabilirsiniz.

Bargao hakkında gelişmelerden sizi haberdar etmeye devam edeceğiz.

bargao-ekran-1 bargao-ekran-2 bargao-ekran-3 bargao-ekran-4

Yorumlar (25)
 1. Yıllar önce böyle siteler çıkmış ve sonları hüsran olmuştu. Olay ekonomik davranışlara aykırı, uygulamada yine firmalardan alınan indirimlerin alınıp kayıtlı olanlara duyurulduğu bir siteye dönüşür kısa zamanda.

  1. Can Bekar Can Bekar

   Benim asil derdim atiyorum 3 sene sonra, halihazirda indirim yapacak olan firmalarin burada hic tinilmadiklari icin indirim yapmamasi, biraz sakaydi bu tabi. Ama esas problem butun kullanicilarin butun firmalardan indirim istemesini engelleyecek bir mekanizmanin olasi eksikligi :)

 2. Ahmet Karlı Ahmet Karlı

  Hiç kimse bir marka ya da ürün grubu için indirim istemekle uğraşmaz. İnsanlar spesifik olarak bir ürüne indirim isteyebilir belki. Onun için de üye ol, başvur, başkaları da senin gibi başvursun (bunun garantisi yok), bekle. Bekleyince de belki(!) marka kabul edecekte, indirim yapacak. Bu mantıklı bir proje mi şimdi?

 3. Hocam bizde tam böyle bir proje üzerinde çalışıyorduk. Yalnız arada farkta yok değil. Hayırlısı diyelim. Site açılınca ve bizim projemiz yayına girince taklit demesinler diye buraya yazmak istedim.

 4. Daha açılmamış bir sitenin haberinin yapılması bence doğru değil hem webrazzi açısından hemde tanıtımı yapılan site açısından ben girdim ve sitede hiç bir şey göremedim bu müşteri kaybı demek site bitemden neden tanıtım yapılmış anlamadım.

  1. Can Bekar Can Bekar

   O sayfaya launchpage denir, butun web girisimcileri beta versiyonu dahi hazirlamadan once kamuoyu yoklamasi yapmak adina bunu yapar. Eger mail adresinizi bile girmediyseniz oraya zaten belki de hic kullanmayacaksiniz demek oluyor.

   1. Bunu siteyi yapmadan önce yapsalarmış daha iyi olurmuş. Benim anladığım kadarıyla site için çalışmalar başlanmış.

  2. Webrazzi'ye aynı şekilde yayına girecek olan projemizi mail yolu ile ilettmiştik aldığımız cevabı aynen yazıyorum. Sonra biz ücretmi verilip yayın yapılıyor dediğimizde kötü oluyoruz.

   Merhabalar Serkan bey,

   Webrazzi'de yazılar hiçbir zaman ücretli olarak yayınlanmamıştır böyle bir yapımız bulunmuyor.

   Yayın zamanı konusunda ise projenin açıldığı ilk günlerde haberinin yapılması her zaman en faydalısıdır.

   Siz gelişmelerden bizi haberdar edin. Açılış öncesinde demo vs görebilirsek inceler değerlendiririz.

   İyi çalışmalar

   Altuğ

   1. Size özel olarak göndermiş olduğum mailimi kendi sitemizde de olsa yayınlamanız etik değildir. Aslında direkt yorumunuzu silmem lazım ancak cevap vermek istedim.

    Maili satır satır yorumluyorum, ücretli yayın yapmıyoruz demişim bu kuralımız her zaman geçerlidir.

    Yayın zamanı konusunda proje açılış günü en faydalısıdır demişim bu görüşümüz de halen geçerlidir. Burada Bargao kurucuları öncelikli olarak sistemi kısmı de olsa kullanmamıza izin vermişlerdir. Daha önceki deneyimleri de burada haber olmasına değer katıyor. Dikkat ederseniz uygulama incelemesi yapmamışız onu açıldığı gün yapacağız.

    Bizi gelişmelerden haberdar edin haberinizi yapalım demişim burada bir yanlışlık göremedim. Demo gönderin inceleyelim demişim. Yukarıdaki yazıda görebileceğiniz gibi Bargao'nun demosunu inceledikten kuruculardan da detayları alarak haberi yaptık.

    Ben mailde bir hata veya yanlış göremiyorum. Siz bu maili attığım ne ilk ne de son kişisiniz. Bir çoğu maili olumlu anlayarak sitesi hazır olduğunda geldik haberini yaptık, hiçbir karşılık beklemeden.

    Bir soru da ben sorayım sitenizin adresi izleyin.com, 2012'nin 10. ayında ilk maili atmışsınız. Bragao benzeri bir proje de değil yeni bir video sitemiz var demişsiniz. 2 aydan geri sayacınız var diyerek bu paylaştığınız maili atmışım. Şimdi sitenize baktım halen 2 ay 11 gün 23 saat var gösteriyor ancak sayacınız artık geri de saymıyor.

    Bu durumda sizin itirazınız neye? 5 ay önce attığınız mailde açılacak dediğiniz site halen açık değil ve halen 2 aylık sayaç var. Bu durumda ben nerede yanlış yapmışım?

   2. Ayrıca kurucuların ağırlığından dolayı daha açılmadan haber olmayı hakediyor. Biraz anlayış lütfen.

 5. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Webrazzinin haber arşivine bakın nice çöpe giden siteler olduğunu görürsünüz. İlerleyen sürede çöpe gidecek bir site olacağını düşünüyorum. Eposta adresimiz bu tarz maillerle doluyor. Üstelik çoğuna kayıtlı olmadığımız halde. Bence sonu Televidyon gibi olur. Ama inşallah ben yanılırım.

 6. Ahmet Enes Dabanlioğlu Ahmet Enes Dabanlioğlu

  Tasarım sadeden öte tasarımcının canı öyle yapmak istemişte ondan öyle olmuş havası veriyor, mserdark nın önceki projelerine bakınca amatör kalmış

 7. Bu site gecen sene açılmadı mı ? Ben mi yanlış hatırlıyorum Serdar Kuzuloğlu FF den filan duyuru yapmıştı. Ne oldu kapanıp tekrar mı açılıyor.

 8. Hedef kitlesi ne kadar yeterli olur bilemiyorum.Çünkü insanların ne kadarı bilinçli alışveriş yapar tartışılır.İnsanlar ihtiyac duydukları şeyleri almaktan çok anlık gözüne cazip gelen indirimleri tercih ediyor bence.HP yüzde otuz indirim yapsada şunu alsam diyebilen kişi sayısıda vardır ama ne kadardır tartışılır.Yinede projenin arkasındaki isimler sağlam bekleyip görelim.

 9. Henüz baslamadilarsa hemen durdurup, arkaya bakmadan terkedilesi bi proje. Güzel düsünülmüs fakat pratikte uygulanamaz bi fikir. Saticilara da motivasyon kirici bi durum. 100 e satmak varken 90 a sat. Kaldiki türk insani indirim dendinde vurur , öldürür. Maliyetin dahi altina düsurmek ister

 10. Google da biraz arayınca 11 Mayıs 2012 de sitenin açılacagı ile ilgili haberler var, 8 ay gecikmeli durumda sanıyorum, ayrıca bunun dısında benzer launch sayfasına sahip aynı kişinin 2 farklı projesi daha var, onlarda bekliyor, bu arkadasın gercekten biten bir işi varmı acaba ?

 11. Fatih Aker Fatih Aker

  sitelerin geleceği hakkında iyi kötü fikirler, öngörüler olabilir, olmalıdır da. ama hiçbir proje için kesin tutmaz diyebilecek kadar iddialı olunmamalı. henüz twitter yokken burda 140 karakterden ibaret bir sistem kuruyorlar deseler burada herken tutmaz o derdi. facebook açıklansa yonja varken bunu türkiyede kullanan olmaz denirdi. bu örnekler sonsuz kere çoğaltılabilir. tam bir değerlendirme yapabilmek için açılmasını beklemek, işleyişi görmek ve çok da zaman gerekiyor. şu an dev dediğimiz çoğu site ilk senelerini adları duyulmadan geçirdiler. hayırlısı diyelim.

 12. Niyazi Sahin Niyazi Sahin

  Bence bu isin temel sıkıntısı süre. Bir ürünü almak istediğimde bunun kısa bur süre icinde gerçekleşmesini beklerim. Sitenin calisma mantığı bunun olmasını imkansız kılıyor gibi.

 13. fikir olarak iyi ama uygulama olarak(insanların kullanımı) pek önü açık değil

 14. 2 aydır üzerinde çalıştığım projeme yakın olan bu haberi okudum.

  Niyazi nin dediği gibi anlık indirim olması gerek yani kullanıcının o an alma potansiyeli daha yüksektir diye düşünüyorum.

  Benim projeye yakın bir proje Saturn Pazartesi İndiromu olan facebook uygulaması, yani bu daha güzel bir proje.

  İşin tedarik kısmını da hallettikten sonra açılış yapacağız artık.

 15. Çağrı Çağrı

  webrazzi ekibi pofpoflamış :D

  1. pohpohlamak deniyor ama evet öyle olmuş.

 16. Çok yanlış da proje olsa cesareti kutlamak lazım... Öğrenmenin yaşı yoktur :)

 17. Tüketimbey Tüketimbey

  Heyecanla bekliyorum, umarım tutar.

 18. Salih Karadeniz Salih Karadeniz

  Buradaki Logo ile sitedeki logo farklı... Buradaki daha güzel bence. Bu iş tutmaz. Daha logo bile netleşmemiş