Cevap.tv: Aklınızdaki sorulara profesyonel cevaplar
Girişim

Cevap.tv: Aklınızdaki sorulara profesyonel cevaplar

İnternet bir bilgi kaynağı olarak hayatımızda öyle bir yer edindi ki, artık Encyclopaedia Britannica'nın bile yeni basımını satın almamız mümkün değil. Gelişen bu bilgi okyanusunun yeni gözdesi hiç şüphesiz video içerikler ve Cevap.tv aklınızdaki sorulara cevap vermek isteyen bir çevrimiçi video platformu olarak bu alana adım atıyor.

Cevap.tv'nin amacı 12 ana kategori ve onlarca alt kategoride aklınıza gelebilecek her soruya uzmanlar tarafından verilen bir cevap sunmak. Henüz yayın hayatına başlayan platform başarılı bir arayüz altında sağlık, aile, spor, güzellik vb. popüler konulara dair cevaplar yayınlamaya başlamış ve içerik günden güne gelişiyor. Kullanıcılardan yeni sorular gelmesi de bekleniyor. cevaptv

Her kitleye hitap etmeye çalışan Cevap.tv'ye Facebook hesabınızla giriş yapabiliyor ve Facebook yorumları ile etkileşime katılabiliyorsunuz. Kaliteli bir prodüksoyunla sunulan videolar da Google DFP video altyapısı ile sunuluyor ki aldığımız bilgiye göre bu altyapı Türkiye'de ilk kez kullanılıyor ve reklamverenler için gelişmiş hedefleme seçenekleri, yüksek geri dönüşlü optimizasyon imkanı ve detaylı raporlama sunuyor.

Cevap.tv kimin girişimi?

Cevap.tv'nin arkasında kim olduğu sorusu Cevap.tv'de yok ama onu da biz söyleyelim. Cevap.tv, 2011 yılında kurulmuş ve sosyal medya reklamlarına odaklanmış bir ajans olan PUBLIK’in kendisine ait ilk marka girişimi. LinkedIn’in Türkiye’deki özel pazarlama çözümleri temsilcisi de olan PUBLIK, bu girişimi ile markalara farklı reklam seçenekleri sunarak büyümek istiyor.

Eğer profesyonellerden alınan cevaplar ortaya konulan ürün kadar kaliteli olursa zaman içerisinde Cevap.tv'nin de bir başarı hikayesine dönüşmesine tanık olabiliriz. Tabii bunun için bir kaç ay değil bir kaç yıl beklememiz gerekebilir.

Yorumlar (10)
 1. Uzman tvden farkı nedir anlayamadım

 2. Fatmanur Fatmanur

  Uzmantv ve nasıl yapılır tarzı ama daha derli toplusu olmuş.

 3. Kaliteli olmuş. Merak ettiğim bu tip sitelerde uzmanlara bir ödeme yapılıyor mu?

  1. Özgün ilk zamanlarda uzmanlara ödeme yapılıyor konuşmaları için ve böyle ilerliyor. Daha sonra başa başa geldiğinde ve içerikler artmaya başladığında işler değişiyor. Bu sefer uzmanlardan para alıyorlar. aynı zamanda reklam video içi reklam ile gelir kalemlerini çeşitlendiriyorlar. vb

  2. Yapılmıyor. Uzman kendi reklamını yapıyor kendi açısından. Ücret talep eden uzmanlar oluyordur ama genel tutumun ödemeMEkten yana olduğunu düşünüyorum.

   Aksine bazı uzmanlardan ödeme alınıyor. Onlara da Advertorial deniyor.

  3. Bende bunu merak ediyorum. Gerçekten çok beğendim, bu çizgide devam ederlerse sıkılmadan takip edebileceğim bir proje olmuş.

 4. Levent Kılıç Levent Kılıç

  Muhteşem olmuş. Uzman tv ile bence çok büyük bir kalite farkı var. Çekim kalitesi üst düzey. Önümüzdeki dönemde birçok şeyi cevap.tv den öğreneceğimiz belli oldu.

 5. Ismail Canpolat Ismail Canpolat

  Boşluklar fazla doldurulursa daha derli toplu olacak

 6. Daha modern bir site. Doğru ve yerinde site tasarımı sunumu olmuş. Uzman tv bu alanda uzman olmadığı ispatlanmış oldu.

 7. Cansın Cansın

  Kısa zamanda Uzman.tv'nin tahtını sallayacak gibi. Ama unutulmamalıdır ki, Uzman.tv'nin videoları çok kaliteli olmasa da, her konuda bir çok kategoride bilgilendirici videolar var. Bence bu aşamada, Cevap.tv video içeriğini arttırmak konusunda daha hızlı hareket etmeli.