Foursquare işletmelere yönelik uygulamasını yayınladı

Foursquare işletmelere yönelik uygulamasını yayınladı

Foursquare, işletmelere yönelik mobil uygulamasını yayınladı. Bu uygulama ile birlikte işletme sahipleri artık Foursquare üzerinden sahip olduğu mekanlarla ilgili önemli istatistiklere sahip olabilecek ve uygulama üzerinden kolaylıkla mekan ile ilgili güncellemeleri müşterileriyle paylaşabilecek.

Foursquare'in yeni yıl itibariyle yürürlüğe giren yeni kullanıcı sözleşmesinde bulunan maddelerden birisi de, işletme sahiplerinin kullanıcılarının daha fazla bilgisine erişebilmesi üzerineydi.

Şimdi de gelen bu uygulama sayesinde mekan sahipleri mekanlarını ziyaret eden müşterileri ile daha yakın olacak.

Foursquare for Business

Uygulama üzerinden mekanla son etkileşime geçen kullanıcılar gözükebildiği gibi, yine mekana en çok check-in yapan kullanıcılar da gözlemlenebiliyor. Her ne kadar biz Webrazzi olarak bir ofis mekanına sahip olsak da, uygulamayı inceledik.

Uygulama sayesinde restoran veya bir ürün satışı gerçekleştiren işletmelerin "Specials" sekmesinden tüm bu kampanyalarını takip etmeleri ve yönetmeleri mümkün olacak. "Analytics" sekmesinden de mekanla ilgili istatistiklere göz atmak mümkün. Mekanın kaç kişi tarafından beğenildiği, toplam kaç check-in rakamına ulaşıldığı gibi verilere buradan ulaşılabiliyor.

Yine aynı şekilde check-in yapan kullanıcıların profillerine girdiğinizde, sadece o mekanla ilgili kullanıcının paylaştığı verilerine ulaşabiliyorsunuz. Mesela en çok check-in yapan müşterinizin mekan hakkında yazdığı yorumlara, mekandayken çekip paylaştığı fotoğraflara bu uygulama üzerinden bakmak mümkün. Tabii ki bunu sadece o mekanın sahipleri yapabiliyor.

Foursquare'in işletmeler için yayınladığı uygulamanın iPhone versiyonunu buradan, Android versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.