Yahoo eski çalışanlarını geri kazanmaya çalışıyor

Yahoo eski çalışanlarını geri kazanmaya çalışıyor

Marrisa Mayer’ın başa geçmesiyle beraber Yahoo sıkıntı günleri geride bırakarak yeni bir başlangıç yapmak istiyor. Üstelik Mayer da bu konuda fazlasıyla istekli. Yahoo’yu eski güzel günlerine kavuşturmak için sürekli yenilikler deniyor.

Fakat yenilikler her zaman tek çözüm olmayabilir. İşte bu yüzden Mayer şimdi de Yahoo’nun geçmişinde yer almış, şirket kültürünü tanıyan ve farklı nedenler yolları ayrılmış eski çalışanları geri kazanmaya odaklanmış durumda.

Bunun için de eski çalışanlara posta yoluyla özel birer davetiye gönderiyor…

Yahoo bu uygulamayı tam olarak ne zaman başlattı ve şimdiye kadar kaç kişiye bu şekilde kişiye özel bir davet gitti henüz bilinmiyor ama TechCrunch’un fark ettiği bir tweet ile en azından Yahoo’nun eski çalışanlarından Tom Coates’in bu şekilde şirkete geri davet edildiği ortaya çıkmış oldu.

Coates 2005 ile 2010 yılları arasında Yahoo’da konum bazlı servisler alanında görev almış ve firmadan ayrılmasını bir blog yazısı ile duyurmuştu. Yahoo o zamandan bu yana lokasyon bazlı servisler alanında istediği çıkışı bir türlü yakalayamadı ama Mayer ile birlikte neredeyse tüm çehresi değişen Yahoo için bu konuyu bir kez daha gündeme almak söz konusu olabilir.

Fakat burada daha ilginç olan nokta Yahoo’nun yeniden ele almayı düşündüğü projelerden çok, eski çalışanları yeniden bünyesine katmak için gösterdiği çaba. Eski çalışanlara gönderilen paket içerisinde firmanın Mayer ile birlikte nasıl değiştiği ve ne gibi büyük fırsatlara gebe olduğuna dair yazılar yer alıyor.

Açıkçası Yahoo için yeni yetenekler bulup, onları bünyesine katmaya ikna etmektense eski çalışanları geri kazanmak daha kolay olabilir gibi görünüyor. Fakat tek bir detay var; eski çalışanları işlerin gerçekten değiştiğine ve Yahoo’nun önünde gerçekten büyük fırsatlar olduğuna ikna edebilecekler mi…

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.