Tvyo.com'un kumandası 'cebe' girdi
Mobil

Tvyo.com'un kumandası 'cebe' girdi

Doğuş Yayın Grubu’nun geçen Kasım ayında açılan yeni video platformu tvyo, eklenen yeni özelliklerle dikkat çekmeye başlıyor. Video platformuna eklenen 'Kumandam' adındaki yeni özellik sayesinde kullanıcılar, mobil uygulamalar üzerinden tvyo ekranını kontrol etmeye başlıyor.

Herhangi bir ön kurulum gerektirmeyen özellik, Android veya iPhone'unuza yüklenen tvyo uygulamayla akıllı telefonunuz kumandaya dönüştürüyor. Kullanıcılar böylece bilgisayar ekranlarında oynayan videoları kontrol edip, sesini ayarlayabiliyor.

Tvyo.com’nun kumanda özelliğini kullanabilmek için ilk olarak platform üzerinde video izlerken 'Mobil Kumandam' düğmesine basılması gerekiyor. Daha sonra ekrana gelen dört haneli kodun tvyo'nun mobil uygulamasındaki 'Kumandam' bölümüne yazılmasında sonra eşleştirme işlemi tamamlanıyor.

Kullanım bakımından oldukça sade bir arayüze sahip olan uygulamayla birlikte bilgisayar ekranındaki videoları duraklatıp oynatmak ve ses kontrolü sağlamak mümkün hale geliyor.

tvyo-kumanda tvyo-kumanda-3tvyo-kumanda-2

iOS ve Android uygulamalarıyla kullanılıyor

Tvyo'nun kumanda özelliğiyle güncellenmiş uygulaması şu anda  iOS ve Android için kullanılabilir durumda. Uygulamanın kumanda özellikli iOS sürümünü buradan, Android sürümünü ise buradan akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

Online video platformları son zamanlarda özellikle Türkiye'deki hem kullanıcıların hem de şirketlerin ilgisini çeken bir kategori olduğunu söyleyebiliriz. Bu platformlara gelen 'kumandam' gibi yeni özelliklerse kullanım deneyimini arttırıyor.

Yorumlar (9)
 1. Yasin Turgut Yasin Turgut

  tvyo bu işi biliyor, tebrikler gayet güzel olmuş, evden smartv den bağlandım...bildiğin kumanda.. böylece smartv de klavye derdim bitti...

  1. kardesim bende denedım ındırdım kodu da gırdım ama browserınızın acık oldugundan emın olun yazısı cıkıyo baglantı kurulamadı dıye ne yapmam lazım yardımcı olurmusun

 2. Gayet iyiymis.

 3. Serhat Atik Serhat Atik

  Gerçekten de çok işime yarayan bir özelliğiydi. Tvyo'yu ve doğal olarak Doğuş Holding'i bu konuda tebrik ediyorum.

 4. Biraz reklam olmuş sanki :D Ama uygulamayı kullanıyorum çok güzel oluyor.Bunun bir benzeri youtube içinde var.

 5. web sitesinde video izlerken "mobil kumandam" butonu nerede acaba?

  1. Serhat Atik Serhat Atik

   Videonun sağ tarafında çıkıyor, videoyu başlattıktan sonra.

   1. teşekkürler.

    çıkan kodu cihazıma (iphone 3gs) yazdığımda bağlantı kurulamadı, browser'ınızın açık olduğundan emin olun diyor niyeyse.

 6. Cemal Ömer Cemal Ömer

  Reklam kokacak ama, Tv platformlarında bence en iyi uygulama Tivibu Ev'deki kumanda uygulaması. Televizyona her şeyi ile kumanda edebiliyorsunuz. Tv klavyesini bile kullanabiliyorsunuz, içerikler içinde arama yapıyorsunuz falan filan. Fakat Tivibu Ev için bu güzel uygulamayı üreten TTNET, Tivibu Web için böyle bir kumandayı üretememiş. Firmadan bağımsız geliştirici arkadaşlar üretmişler.