Tvyo.com'un kumandası 'cebe' girdi

Doğuş Yayın Grubu’nun geçen Kasım ayında açılan yeni video platformu tvyo, eklenen yeni özelliklerle dikkat çekmeye başlıyor. Video platformuna eklenen 'Kumandam' adındaki yeni özellik sayesinde kullanıcılar, mobil uygulamalar üzerinden tvyo ekranını kontrol etmeye başlıyor.

Herhangi bir ön kurulum gerektirmeyen özellik, Android veya iPhone'unuza yüklenen tvyo uygulamayla akıllı telefonunuz kumandaya dönüştürüyor. Kullanıcılar böylece bilgisayar ekranlarında oynayan videoları kontrol edip, sesini ayarlayabiliyor.

Tvyo.com’nun kumanda özelliğini kullanabilmek için ilk olarak platform üzerinde video izlerken 'Mobil Kumandam' düğmesine basılması gerekiyor. Daha sonra ekrana gelen dört haneli kodun tvyo'nun mobil uygulamasındaki 'Kumandam' bölümüne yazılmasında sonra eşleştirme işlemi tamamlanıyor.

Kullanım bakımından oldukça sade bir arayüze sahip olan uygulamayla birlikte bilgisayar ekranındaki videoları duraklatıp oynatmak ve ses kontrolü sağlamak mümkün hale geliyor.

tvyo-kumanda tvyo-kumanda-3tvyo-kumanda-2

iOS ve Android uygulamalarıyla kullanılıyor

Tvyo'nun kumanda özelliğiyle güncellenmiş uygulaması şu anda  iOS ve Android için kullanılabilir durumda. Uygulamanın kumanda özellikli iOS sürümünü buradan, Android sürümünü ise buradan akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

Online video platformları son zamanlarda özellikle Türkiye'deki hem kullanıcıların hem de şirketlerin ilgisini çeken bir kategori olduğunu söyleyebiliriz. Bu platformlara gelen 'kumandam' gibi yeni özelliklerse kullanım deneyimini arttırıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.