Google, Londra'da yeni bir ofis inşa etmek için arazi satın aldı

Google, Londra'da yeni bir ofis inşa etmek için arazi satın aldı

Google, İngiltere'de açacağı yeni ofis için Londra'nın kuzeyinde yer alan King Cross'ta 1 milyar Pound (1.6 milyar dolar) karşılığında bir arazi satın aldı.

Google'ın satın aldığı yaklaşık 10 dönümlük arazi, Londra'nın en büyük yenileme projelerinden biri olacak. Arazi üzerinde yapılacak bina için Google 650 milyon Pound'luk yatırım yapacak.

2013 yılı sonlarında başlayacak olan inşaat, 2016 yılında sona erecek ve ortaya 7 ile 11 kat arasında bir bina çıkacak. Yeni Google ofisinin inşasının bitmesinin ardından, yine Londra'nın Victoria ve Holborn bölgelerindeki ofisleri de bu ana merkeze taşınacak.

Google'ın Londra'daki ofisinin en az Googleplex kadar şaşalı olacağı kesin. Nakdî açıdan çok büyük bir gücü elinde bulunduran Google, son 2 yılda Avrupa'da, Paris ve Dublin kentlerindeki ofisleri için gayrimenkul satın almaları yapmıştı.

Google UK Ofisi

Yukarıda kırmızı işaretli alanda yükselecek olan Google binası, Central Saint Martins College, BNP Paribas ve Aga Khan Development Network ile komşu olacak.

Google'ın yeni Londra ofisinin bölgenin çehresini değiştireceği kesin. Aynı şekilde içerisi de en az diğer Google ofisleri kadar harika olacak diye düşünüyorum. Bu arada, eğer Google'ın İstanbul ofisinde kısa bir gezintiye çıkmak isterseniz sizi şöyle alalım. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.