Gittigidiyor'un yeni Android ve iPhone uygulamalarından satış yapılabilecek

Gittigidiyor'un yeni Android ve iPhone uygulamalarından satış yapılabilecek

2009'da mobil sitesiyle mobil mecraya adım atan Gittigidiyor, mobil uygulamalarını yenileyerek ebay ailesinin mobildeki başarılı performansına bir adım daha yaklaştı.

Android ve iPhone uygulamalarını baştan aşağı yenileyen Gittigidiyor, her iki platformda da aynı deneyimi sunmaya çalışmış. Gittigidiyor.com'da 'Bana Özel' sayfasında yapılan her işlemi bu mobil uygulamalarla yapmak mümkün. Bunun en önemli ipuçlarından biri de yeni mobil uygulamalar üzerinden ürün satışı yapılabiliyor olması.

Gittigidiyor iphone android uygulama

Gittigidiyor, yeni uygulamalarının Türkiye'de hem ürün alınabilen hem de ürün satılabilen tek uygulama olduğunu söylüyor ki ben de henüz bu iki işlemin yapılabildiği bir uygulama olduğunu hatırlamıyorum.

Gelen ürünü onaylamak, satıcıya puan ve yorum vermek, iade işlemini başlatmak, mesajları, teklifleri, gönderi durumunu görmek ve en önemlisi ödeme tarafı kullanıcı dostu bir şekilde tasarlanmış. Her alışverişte kredi kartı bilgilerini girmek istemeyenler sisteme kartını tanımlayabiliyor. Ancak henüz Paypal dahil olmak üzere herhangi başka bir ödeme seçeneği sunulmuyor.

ebay'in mobil başarısı

Hatırlarsanız Eylül 2012'de ebay'in mobilde saat başı yaklaşık 100 bin dolar kazandığını paylaşmıştık. Gittigidiyor'un Türkiye'deki müşteri ve satıcı potansiyeli düşünülürse bu yeni uygulamalarla 2013 sonunda ebay'in mobil cirosuna Türkiye'nin de belirgin bir katkıda bulunacağını söyleyebiliriz.

Nisan 2011'de ebay ailesine katılan Gittigidiyor'un Ülke Müdürü Cenk Angın Aralık ayındaki konferansımızda ödeme tarafına ilişkin paylaşımlarda bulunmuş, 2013'e dair görüşlerini de bizimle paylaşmıştı.

Hala izlemeyenler için Gittigidiyor ofis ziyaretimizi de hatırlatmadan geçmeyelim. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.