GittiGidiyor Mobile Girdi!
E-Ticaret

GittiGidiyor Mobile Girdi!

Türkiye'nin en işlek ticaret portallarından GittiGidiyor dün akşam itibariyle mobil sitesini hayata geçirdiğini duyurdu. Böylece cep telefonumuzun tarayıcısına m.gittigidiyor.com yazarak GittiGidiyor'a mobil ortamda ulaşmak mümkün olacak.

3G dönemimin başlamasıyla mobil internet kullanımının artacak olmasını düşündüğümüz de eBay ortaklı GittiGidiyor'un doğru bir girişim yaptığını söylemek yanlış olmaz.

Zaten yüksek olan trafiğini daha da güçlendirecek olan mobil site şimdilik beta aşamasında ancak hali hazırda kişisel sayfadan özel uyarıları görüntülemek, ürün aramak, ürünlere teklif vermek ve teklif verilen ürünlerin durumunu izlemek mümkün. Özellikle açık arttırmalı ürünlerde teklif verebilmek için mobilden GittiGidiyor'a erişmek son derece kolay olacak.

gittigidiyor-mobil-ticaret

GittiGidiyorMobil'in, WAP/GPRS uyumlu, 128x160 piksel üzeri telefonlarda sorunsuz olarak çalıştığı ancak tüm mobil cihazlarda test edilmediği de ayrıntılar arasında.  Bunun yanısıra mesaj gönderme, kullanıcı profil yorumlarını okuma, teklif iptal etme ve hemenAl özelliği olan ürünleri satın alma işlemlerinin yapılmadığı da not edilmiş. Kazanılan ürünlerin ödemesi ve kargo onayı da GittiGidiyorMobil üzerinden şimdilik gerçekleştirilemiyor. Net olarak ana fonksiyonlara önem verdiğini anladığım GittiGidiyor, kullanıcıların yönelimine göre muhakkak mobil sitesini de hızla yenileyecektir.

Kısa süre içerisinde reklamlarına da şahit olduğum yenilik mobil internetin ne kadar önemli olduğunu göstermek için güzel bir örnek teşkil ediyor. Online ticaret severler ve mobil internetten kopamayanlar için bu haberin detaylarına GittiGidiyorMobil sayfasından ulaşabilirler.

Yorumlar (9)
 1. Volkan Biçer Volkan Biçer

  Bu açılalı bayağı bir zaman oldu diye hatırlıyorum. Hayırlı olsun kullanımı güzeldi. Gerçi sadece iPhone üzerinde test etmiştim...

 2. Hersey iyi guzel de, keyword aramalarim icin bi rss feed veremediler bana...

 3. Daha da gelişecektir...

 4. Fatih Hayrioglu Fatih Hayrioglu

  Blackbery de mobil alamenin ie6 sı olacak gibi. Site blackberry eski sürümlerinde biraz fasrklı görünüyor

 5. "GittiGidiyor Mobile Girdi!" nasıl bir başlıktır alla'sen?

 6. Duygu Yücel Duygu Yücel

  3G kullanımının yavaş yavaş artmaya başladığı bu günlerde diğer mobile uygulamalar gibi gittigidiyor.com'un da mobile kullanımı artacaktır. Bol kazançlar diliyoruz :)

 7. Postman Postman

  bence çokdan geç bile kaldılar Türkiyenin en büyük sitelerinden biri teknolojiler ilk çıktığında geçseler çok daha iyi olur.

 8. Öncelikle, Mobile girmek ne demek webrazzi?

  Ayrıca gittigidiyorun mobil uygulaması ile eBay'inkini karşılaştırsınlar lütfen. Açıkçası web sitesinin küçültülmüş halini tercih ederdim. Ne ilan açılabiliyor, ne alışveriş yapılabiliyor...

 9. Onur Şafak Onur Şafak

  90'ların kullanışsız, tiftik çarşısı arayüzlerini yenilemeye girişemediler, ne adam gibi ajax ne birşey. en azından mobil için yeni arayüz çalışmasına gireceklerinden daha düzgün birşey yapmışlardır diyordum, sene 2011, işlem yapılamayan bir mobil arayüz ööylece bize bakıyor...