Twitpic kurucusunun Twitter'a rakip Heello'su yenilendi
Sosyal Ağlar

Twitpic kurucusunun Twitter'a rakip Heello'su yenilendi

Twitpic kurucusu Noah Everett, Ağustos 2011'de size duyurduğumuz gibi Heello adlı girişimiyle Twitter'a rakip olan, gerçek zamanlı sosyal ağ platformunu kurmuştu.

Heello, şu anda çok farklı bir arayüzle ve tasarımla karşımızda. Aslında fikir olarak bir pivot olmasa da, tasarım ve altyapı anlamında Heello tamamen yenilenmiş durumda.

Şu anda beta sürümüyle karşımıza çıkan Heello, diğer sosyal ağlar gibi kendini kapılar ardına gizlemeyen, açık ekosisteme hizmet veren ve oluşturulan içeriğin kendi sahibininin kullanıcılar olacağını deklare eden bir açık sosyal ağ.

Bu yapısıyla bir hayli fazla ilgi görebilecek yenilenmiş sosyal ağ, geliştiricilere de çağrıda bulunmuş. Geliştiricilerin başarılı bir platformun parçası olduklarını bildiklerini dile getiren Heello, geliştiricilere de kapılarını açmış durumda. Yani geliştiricileri önemsediklerini gösteriyorlar ve bunun da kullanıcılara bir katma değer katacağının çok iyi şekilde farkındalar.

Heello
Heello, şu anda beta sürümü ile karşımıza çıkmış durumda ve duyurulan bilgiliere göre, uygulamanın iOS ve Android sürümleri de hazırlanıyor. Bu uygulamaların gelmesi ile birlikte yenilenmiş sosyal ağ Heello'nun adını daha fazla duymaya başlayabiliriz.
Yorumlar (6)
 1. facebook - google+ / twitter - heello / youtube - izlesene ..bilmiyorum da taklitler asıllarını yansıtır..

 2. Çağrı Çağrı

  Twitter' ın görselleri yüklemeyi kendisi üzerinden yapması çok koydu bu adama. :)

 3. Sevgili Noah ,

  Gercek zamanli paylasim diyorsun "about 13 hours ago" attigin heelio lari tanitim görseli olarak koymussun. Ayrica twitterden ne farkliligin var , hos eksigin cok ama farkin yok. 100 lerce twitter clone script mevcut zaten piyasada .... Velhasil kelam : olmaz bu , yol yakinken birak , ya da inovatiflik kat .

  Sevgili webrazzi sizden ricam bu tip girisimlerin tanitimini lütfen yapmayin. Cünkü hem türkiye girisimi degil hem de twitter clonu.bunun yerine atiyorum avustralyada yeni cikan bi girisim tanitmaniz bence daha yararli olur.

  Tekerlegi yeniden kesfetmeyelim :)

  Iyi calismalar

  1. Noah Everett Noah Everett

   Sevgili Ulaş,

   Tavsiyelerini not ettim en kısa sürede hayata geçireceğim.

   1. Isa Koc Isa Koc

    Ulas'i destekliyorum.

   2. NOAHcığım eski versiyon iyi hoş çalışıyordu niye paranı buna harcıyon daha resimleri bile büyük gösteremiyor ki eskiden sen bu işlerin adamıydın.

    ne güzel latin amerikalılar mı ne kullanıp takılıyordu sitende. onlarla idare etmeliydin bence. bu hali çok boş olmuş