x

870 bin oy kullanılan Webrazzi Ödülleri 2012’de oylama sona erdi

webrazzi-odulleri-2012Hepinizin yakından takip ettiği Webrazzi Ödülleri 2012‘de oylama saat 18.00 itibarıyla sona erdi. Yaklaşık 16 gün içinde 871 bin 815 oyun kullanıldığı Webrazzi Ödülleri 2012’de 2012 yılının en iyilerini sizlerle beraber seçmiş olduk.

Hatırlarsanız 20 Aralık 2012’de adayları belirlemek üzere sizlerden önerileri almaya başlamıştık. 27 Aralık günü ise oylama süreci başlamıştı.

Önümüzdeki hafta başında sonuçları açıklıyor olacağız. Ayrıca oylama süreciyle alakalı birçok detaya ve sektör için yararlı olacağına inandığımız bilgilere yine önümüzdeki hafta içinde hazırlayacağımız infografikte yer vereceğiz.

2013’ün en iyilerini seçeceğimiz Webrazzi Ödülleri 2013’te görüşmek üzere! 🙂

webrazzi-odulleri-2012-oylama-sona-erdi

Yorumlar (24)

 1. Oy sayısını ve nasıl hesaplandığını eleştiren bir yorum.

  Cevapla
 2. niye hemen açıklamıyorsunuz, 870 bin oy inandırıcı gelmedi mi size de 🙂

  Cevapla
  • Biraz heyecan yapılsın istiyoruz. Pazartesi’yi bekleyin 🙂

   Cevapla
  • Halen bu kadar oy kullanıldığına inanmıyorum da. Şeyi merak ediyorum.

   Toplam kaç kişi oy kullandı ? 10-20-30 bin?

   Cevapla
   • Bunu kesin olarak bilmenin imkanı yok ancak haftaiçi paylaşacağımız infografikte Facebook, Twitter ve Linkiedin ile bağlananlar gibi istatistikleri paylaşacağız.

  • sahibinden.com mail attı, ana sayfasına reklam koydu
   gittigidiyor mail attı,
   sanalpazar mail attı, ana sayfasına reklam koydu

   az bile gelen oy sayısı

   Cevapla
   • Bu oy sayısı az diyorsanız geçmiş yıllarda benzer oylamalarda kullanılan oy sayılarını karşılaştırmanızı öneririz. Bu oy sayısı hem bizim sektörümüz hem de diğer oylamalar için çok iyi bir sayı.

 3. 870 bin oldukça büyük bir rakam olabilir fakat her site kendisine oy verilmesi için bu oylama sayfasına link verdiğini düşünürsek rakam iyi ve gerçek sadece ensonhaberin günlük 500 bin takipçisi var

  Cevapla
 4. Her soru 1 oy sayılıyor sanırım ve her gün 1 oy kullanılabiliyor. Bu durumda 870bin az bile. Ama sanki 870bin kişi gibi lanse edilmiş. Günlerdir bunun üstünden yürümeye çalışıyordunuz.

  Cevapla
  • Herhangi bir farklı şekilde lanse etmemiz yok. İlk günden beri oylama şeklimiz belliydi ve sayıda belli. 870 bin oy kullanıldı, kaç tekil kişinin oy kullandığını bilmek mümkün değil, çünkü kişilerin Facebook, Twitter ve Linkedin profillerini eşleştirmenin bir yolu yok.

   Ancak haftaiçinde paylaşacağımız infografikte daha detaylı verileri bulabileceksiniz.

   Cevapla
 5. Volkan Küçük |

  webrazzi sektörün en değerli sitelerinden biri bunu kimse inkar edemez. Ancak bu oylama da HAKKANİYET sorunu var. Türkiye’nin en büyük sitelerinin yalvarırı gibi sitelerinden ve üyelerinden yaptıkları propagandaların neticesinde çıkacak bir sonuç ADİL olamaz. Altınörümcek gibi bir sistem olmalı. Webrazziye’de bu yakışır.

  Cevapla
  • Altınörümcek neden hakkaniyetli onu anlamadım. Ben kendimi bildim bileli altınörümcekte her sene aynı kişi ya da kurumlar ödül alır. Üstelik başvurmak da ücretlidir. Webrazzi jüri oluşturup kendisi değerlendirse yine hakkaniyetsiz olacak. Bence oylama fena değildi. Herkesin elinin altında yeterince gücü vardı. Herkes sitesinde ödül için oy isteyebilirdi.

   Cevapla
   • Volkan Küçül |

    Şuan sektörde bilişim ödülleri alanında eksiklikleri olsa da ödül belirlemede Altınörümcek iyi işiler çıkarıyor. Eskiye oranla daha iyiler. Umarım ileride bu işler daha HAKKANİYETLİ olur. Not: bence başvurunun fahiş fiyatlı olmadığı sürece kesinlikle ücretli olması gerekiyor. (altında örümcekteki fiyatlar gerçektende yüksek)

 6. Oy sayısı mükemmel bence..

  Cevapla
 7. Kazananları merakla bekliyorum..

  Cevapla
 8. Sonuçları sabırsızlıkla bekliyoruz güzel bir oy rakamına ulaşılmış tebrikler.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın