Apple TV resmen Türkiye'de
Teknoloji

Apple TV resmen Türkiye'de

Apple, Türkiye pazarındaki etkinliğini arttırmaya devam ediyor. Aralık ayında iTunes’un Türkiye pazarına açılmasıyla birlikte merakla beklenen Apple TV, Bilkom ile resmen Türkiye pazarına girdi.

Bilmeyenler için Apple TV'yi kısaca anlatalım. Televizyonlara bağlanan Apple TV, kendi sistemi üzerinden Netflix ve benzeri video ve müzik servislerine yayın yapabiliyor. Ancak AppleTV'nin en güçlü olduğu nokta kuşkusuz iTunes üzerinden müzik ve film satın alma/kiralama gibi seçenekleri kullanıcılara sunuyor olması. Apple TV ile iTunes üzerinden içerikler izleyebilirken, AirPlay özelliği sayesinde Mac, iPhone, iPad ve iPod Touch üzerinden televizyon ekranına yansıtma yapılabiliyor.

İşin aslına bakacak olursak Apple'ın son Apple TV modeli geçen yıl Mart ayında tanıtılmıştı. 1080p görüntü verebilen son Apple TV, yeni bir arayüzle birlikte kullanıcılara sunulmuştu.

294 TL ile satışa sunuldu

Bilkom’un açıkladığı rakamlara göre Apple TV 12 ay taksitli KDV Dahil 313 TL ile satılacak. Cihazın KDV Dahil peşin ise 294 TL olarak açıklanmış durumda. Türkiye'de vergilerin dahil olduğu bu fiyatların ABD'de 99 dolar olduğunu parantez içinde paylaşalım.

Her ne kadar Apple TV'nin Türkiye pazarına resmi olarak geç sunulduğunu düşünsek de, iTunes Türkiye'nin geçen ay açıldığını unutmamak gerekiyor. İçeriğin ön plana çıktığı bir Apple ürünü olan Apple TV, Türkiye'ye özel içeriklerle tam anlamıyla kullanılabilir hale gelmiş durumda.

Yorumlar (4)
 1. Mert Meriç Mert Meriç

  apple 1080p verir de, ttnet verir mi :D

 2. Kürşat Can Kürşat Can

  Zaten bu kadar yüksek fark olmasa şaşardık !! Ne de olsa biz zengin bir ülkeyiz, bizde herkes zengin !!

 3. Barış Öztekin Barış Öztekin

  6 ay önce Amerikadan 99 dolara getirtmiştim. iMac ve iPad ekranlarını Air play özelliği kablosuz şekilde televizyona aktarmak en büyük artısı. Bilgisayardaki filmlerinizi TV'den izlemek, iPad oyunlarını TV'de oynamak, YouTube, fragmanlar... güzel ve keyifli.. 99 dolar kesinlikle eder. Ama 300 tl için düşünmek gerek.

 4. Wime77 Wime77

  Airplay özelliği için 99 usd lik bir TV adaötörü aldığınızı düşünürseniz iyi ama 300 TL gereksiz.

  Smart tv sahipleri Android cihazların görüntülerini kablosuz aktarmak için ek ücret ödemeden yapabildiklerini düşününce Apple TV sadece ve sadece Apple yapsın alırız mantığı ile satınalınabilir.

  Apple'ın yapacağı en büyük atağın NanoMac'i bir an önce çıkartmak olacağını düşünüyorum.