Gangnam Style iPhone oyunu oldu

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran video klip hiç şüphesiz, Gangnam Style ile PSY adlı Koreli pop yıldızına aitti. Bir fenomen haline gelen şarkı, 2012 sonunda internet dünyası ile paylaştığımız pek çok istatistikte üst sıralarda yer aldığını gördük.

Sadece istatistiklerde değil, First Round Capital'in eğlenceli videosunda ve Google İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt'i de Gangnam Style dansı yaparken gördük ve şarkının internet dünyasında aslında ne kadar popüler olduğunu gördük.

Kısa sürenin ardından AppStore'da onlarca Gangnam Style oyunu görmeye başladık ama bu diğerlerinden biraz farklı. İlk oynadığınızda sizi Super Mario'yu hatırlatacağına emin olduğum 8 bit'lik Gangnam Style City oyunundan bahsediyorum.

Arjantinli oyun geliştiricisi firma Voon tarafından piyasaya çıkartılan oyun, şu anda AppStore'da 17 ülkede en en çok ilgi gören 10 oyun arasında. İtalya ve Fransa'da birinci sırada bulunan oyun, şarkıcının ana vatanı Güney Kore'de ise üçüncü sıraya yerleşmiş durumda.

Gangnam Style

Şu anda kısıtlı bir süre için ücretsiz olarak indirilebilen Gangnam Style City oyununu buradan indirebilirsiniz. Diğer oyunları aramak için ise AppStore'da Gangnam Style araması yapmanız yeterli. Karşınıza onlarca değişik karaoke veya dans oyunları çıkabilir. Şimdiden uyaralım. Herkes kaldıramayabilir. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.