Dropbox'ın Windows 8 uygulaması çıktı

Geçtiğimiz yılın son ayında düzenlenen, bizim de medya sponsoru olduğumuz LeWeb'de bulut bilişimle ilgili en önemli isimlerin katıldığı oturumu sizlere aktarmıştık. Dropbox, burada Windows 8 uygulaması için çalıştığını ilk defa kamuoyuna açıklamıştı.

Dropbox'ın hazırlıklarını tamamladığı Windows 8 uygulaması artık Windows Mağazasındaki yerini aldı. Windows 8 ve Windows 8 RT kullanıcıları tarafından indirilebilecek uygulama, dosyalarını bulutta saklayan Dropbox kullanıcıları tarafından mutlaka tercih edilecek.

Özellikle Windows 8 işletim sistemine sahip Dropbox kullanıcıları tarafından merakla beklenildiğine emin olduğum uygulama, pek çok Windows 8 uygulaması gibi kullanıcı dostu ve dokunmatik ekranlarla da kolayca kullanabilecek şekilde tasarlanmış. Dropbox'ın Windows 8 uygulaması üzerinden Microsoft Office formatına sahip farklı dokümanları da görüntüleyip düzenleyebileceksiniz.

Dropbox

Yukarıdaki görselde görebileceğiniz gibi bir arayüze sahip olan Dropbox'ta, buluttaki görsellerinize Windows 8 yüklü bilgisayarınız ya da tabletiniz üzerinden kolayca göz atmanız mümkün olacak. Windows 8'in Dropbox uygulamasını Windows Mağaza üzerinden indirebilirsiniz.