Abdullah Gül şimdi de Instagram'da
Fotoğraf

Abdullah Gül şimdi de Instagram'da

Silikon Vadisi'ni karış karış gezen, Twitter'dan paylaştıklarıyla gündemi değiştiren Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sosyal paylaşım platformlarını son sürat kullanmaya devam ediyor. Abdullah Gül'ün son katıldığı sosyal paylaşım platforumu ise Instagram oldu.

Abdullah Gül, yılın ilk günü Twitter'dan Instagrama katıldığını duyurdu. "2013 yılının ilk gününde sizlere yeni bir haber vermek istiyorum" diyen Abdullah Gül, "Youtube, Flickr, Facebook ve Twitter'dan sonra Instagram'ı da kullanmaya başladım" diye konuşuarak, Instagram'a katıldığını duyurdu.

Abdullah Gül, bu duyurunun ardından Instagram ile ilk paylaşımlarını yapmaya başladı. 'cbabdullahgul' kullanıcı adıyla Instagram'da yer alan Abdullah Gül, "2012 yılından aklımda kalan 10 fotoğrafı" paylaştı.

1 saatte 3 binden fazla takipçisi oldu

Çankaya Köşkü'nden 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne kadar 10 fotoğraf paylaşan Abdullah Gül'ün, Instagram hesabını duyurmasının ardından bir saat içerisinde 3 binden fazla takipçisi oldu. Şu anda ise 7 bin 958 takipçisi bulunuyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Abdullah Gül'ün şu anda paylaştığı fotoğraf sayısı 10. Ancak Abdullah Gül'ün fotoğraf sevdası hemen hemen herkes tarafından bilinen bir gerçek. Cumhurbaşkanı yurtiçi ve yurtdışında katıldığı tüm gezilerin fotoğraflarını sık sık Twitter üzerinden paylaşıyordu. Görünen o ki; Abdullah Gül artık fotoğraf paylaşımı konusunda Instagram'ı tercih edecek.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Instagram hesabını buradan takip edebilirsiniz.

İşte Abdullah Gül'ün Instagram ayak basar basmaz paylaştığı 10 fotoğraf

abdullag-gul1 "2012'nin ilk karının düştüğü gece Çankaya Köşkü."

abdullag-gul2 "Türkiye-Afganistan-Pakistan Üçlü Zirve Süreci 7. Toplantısı sonrasında misafir devlet başkanları ile basın toplantısı."

"TRT 34. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne katılan yerli ve yabancı çocuklarımızla beraberken." "10. Türkçe Olimpiyatlarına katılan misafir ülke çocuklarıyla beraber Çankaya Köşkü'nde."

"Adıyaman’da vatandaşlarımızın yoğun ilgisi aklımda kaldı." "Adıyaman’da vatandaşlarımızın yoğun ilgisi aklımda kaldı."

"Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kars’ta gerçekleştirdiği 2012 Kış Tatbikatı’nda Genelkurmay Başkanı’mız ve Mehmetçik ile beraber." "Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kars’ta gerçekleştirdiği 2012 Kış Tatbikatı’nda Genelkurmay Başkanı’mız ve Mehmetçik ile beraber."

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kars’ta gerçekleştirdiği 2012 Kış Tatbikatı’nda Genelkurmay Başkanı’mız ve Mehmetçik ile beraber. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kars’ta gerçekleştirdiği 2012 Kış Tatbikatı’nda Genelkurmay Başkanı’mız ve Mehmetçik ile beraber.

"2012 Ocak ayında Ankara’daki yoğun kar yağışı sonrası beyaza bürünen Çankaya Köşkü’nde kartopu oynarken." "2012 Ocak ayında Ankara’daki yoğun kar yağışı sonrası beyaza bürünen Çankaya Köşkü’nde kartopu oynarken."

"Doğubeyazıt’taki İshak Paşa Sarayı’nda incelemelerde bulunurken, Hayrünnisa Hanım ile çekilen fotoğrafımız." "Doğubeyazıt’taki İshak Paşa Sarayı’nda incelemelerde bulunurken, Hayrünnisa Hanım ile çekilen fotoğrafımız."

"Koruma başkanlığımızda görev yapan bomba arama köpekleri Ateş ve Barut, eğitmenlerinin gözetiminde Tarabya Yerleşkesi’nde karın keyfini çıkarıyor." "Koruma başkanlığımızda görev yapan bomba arama köpekleri Ateş ve Barut, eğitmenlerinin gözetiminde Tarabya Yerleşkesi’nde karın keyfini çıkarıyor."

Çeşme ziyaretimde karşılaştığım sevimli bebek hala aklımda.. "Çeşme ziyaretimde karşılaştığım sevimli bebek hala aklımda."

Yorumlar (11)
 1. Murat Murat

  Cumhurbaşkanı'mızın samimi ve günümüz teknoljisini takip etmesi beni sevindiriyor. Umarım diğer liderlerde bu kadar samimi yaklaşırlar.

 2. Konseptiva.blogspot Konseptiva.blogspot

  Şeffaf olabilen liderler her zaman sevilir. Tebrik ediyoruz...teknolojiyi kullanmaları güzel

 3. Kim Ki Kim Ki

  Benim merak ettiğim konu, Abdullah Bey, Cumhurbaşkanlığı görevinden sonra isminin başındaki "cb" ekini ne yapacak? "ecb" mi ?

 4. Enver Gökmen Enver Gökmen

  teknolojiyi kullanması güzel ancak Türkiye'den teknoloji üretip dünya standartlarında uygulamalar, sosyal siteler kurulması için devletin daha fazla teşvik ve destek vermeli.

  Yine tüketici pozisyonumuzu koruyoruz. Bizden çıkan uygulamalar projeler sayılacak kadar az.

 5. Emrah Emrah

  bence twitterı en doğru kullanan isim abdullah gül, gerek kendisi gibi yazdığı üslüp, şu twitimi de paylaşayım :)

  Cumhurbaşkanımız da instagram kullnmya başldı yakında fenomenlik işlerine de girer mi acaba, ilk twiti de; Başbakan neyin kafasnı yaşyor ya

 6. Halk oylamasında diğer Cumhurbaşkanı adayları arasından "kendisi ile aynı siyasi görüşte olmayan insanlardan alacağı ekstra oylar" ile sıyrılıp yarışı kazanırsa hiç şaşırmam.

 7. Sn. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan'ın aksine gelişen ve değişen dünyaya göre daha uyumlu hareket ediyor ve bu hareketleri gençler arasında onu Başbakan'dan çok daha ayrı bir konuma yükseltiyor.

  Tebrikler, Cumhubaşkanımız umarım Silikon Vadisi'ndeki gezisinin etkisiyle teknolojinin önemini daha iyi kavramıştır.

 8. İngilizce Türkçe Çeviri İngilizce Türkçe Çeviri

  Sayın Cumhurbaşkanımızın sosyal medyayı kullanması ve Amerika'da bu şirketleri gezmeleri son derece olumlu fakat keşke bizde alternatif üretebilecek kadar dünyada söz sahibi olabilsek...

 9. Ramazan Ramazan

  http://instagram.com/p/T8TtAJm_7r/ buradaki fotoğrafın altında "10. Türkçe Olimpiyatlarına katılan misafir ülke çocuklarıyla beraber Çankaya Köşkü'nde" yazıyor ama burada "TRT 34. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne katılan yerli ve yabancı çocuklarımızla beraberken." yazıyor. Haberi giren kişinin Türkçe Olimpiyatları'na olumsuz bir bakış açısı olduğundan mı yoksa sehven mi girildi bu ifade, doğrusu merak ediyorum.

 10. Rıfat Zarifoglu Rıfat Zarifoglu

  Sevgili Webrazzi,

  Konuyla ilgisi yok ama sizden bir ricam var: Lütfen şu yorum yazma kutusunun hemen üstüne görünür büyüklükte bir not iliştirin ve burada isimlere verilen linklerin nofollow şelinde olduğunu, seo açısından hiç bir işe yaramadığını belirtin.

  Belki böylece ismini "İngilizce Türkçe Çeviri" olarak girerek abuk-subuk yorum yapan insanlardan siz de biz de kurtuluruz.

  Teşekkürler,

 11. Emre Arslan Emre Arslan

  Vay vay vay... Adam dijital ya. :D