Reklam Mühendisi ile tek ürün e-ticaretine farklı bir bakış
E-Ticaret

Reklam Mühendisi ile tek ürün e-ticaretine farklı bir bakış

Geçmişi 2010 yılına dayanan Reklam Mühendisi, Kasım ayında hayatına başlayan e-ticaret girişimlerine özel bir girişim. Projeyi kısaca, tek ürün satan e-ticaret sitesi açmak istenlere komple bir yönetim sistemi şeklinde tanımlayabiliriz.

Mehmet Atıf Karaca ve Mahmut Engin Karaca'nın kurucu ortakları olduğu girişim, bir İnternet Reklam Paketi markası. Firmanın 8 yılı aşkın süredir devam eden internet reklamcılığı ve e-ticaret şirketlerine özel danışmanlık deneyimini bu üründe topladığını söyleyebiliriz.

E-ticaret projenizin en çok tercih edilen ürünlerini, ayrı ayrı tek ürün siteleri haline getirmenin daha yararlı olduğu fikrine dayanan Reklam Mühendisi, tek ürün ile e-ticaretin daha karlı, ama yönetiminin de daha zor olduğunu düşünüyor. İşin yönetim boyutundaki zorluklarını üstlenen girişim, kullanıcılarını tek ürün ile e-ticaretin nimetlerinden yararlanmaya davet ediyor.

Reklam Mühendisi ile gün sonunda hangi siteniz daha çok sipariş almış, hangi reklam kanalınız daha verimli gibi konularda genel değerlendirme yapabiliyorsunuz. Yapacağınız reklam yatırımlarını da kolayca belirlemeniz mümkün. Bunlara ek olarak Reklam Mühendisi bünyesindeki sitelere sunucu ve tasarım noktalarında da destek veriyor. Ayrıca tüm bunlara ek olarak müşteri hizmetleri anlamında da çeşitli seçenekler mevcut. Ürünün tüm detaylarına ve fiyatlara ise şuradan ulaşabilirsiniz.

reklam-muhendisi-tek-urunEğitimlerini mühendislik üzerine alan kurucu ortaklar, Google Adwords ve genel olarak internet reklamcılığının sahip oldukları mühendilik ruhu ile fazlasıyla uyuştuğunu; ayrıca zaman içinde kendilerine ilham kaynağı olduğunu söylüyorlar.

Yazılım süreci yaklaşık olarak 2 yıl süren Reklam Mühendisi'nde şu an 200 civarı işletme, demo hesabını inceleyip kayıt sürecini başlatmış durumda. Ayrıca Reklam Mühendisi'nin 2013 yılının 2. çeyreğinde global bazı hedeflerinin bulunduğunu da söylemiş olalım.

Yorumlar (18)
 1. Deniz Oktar Deniz Oktar

  isim ile ürünün hiç alakası olmadığı için uzun süre anlaşılamıyor. Yapılan reklamlar da boşa gidiyor. Mühendis kurucu ortaklara pazaralama konusunda güvenecekleri ve sorumluluk verecekleri bir iş arkadaşı bulmalarını tavsiye ediyorum.

  1. Reklam Mühendisi Reklam Mühendisi

   Değerli eleştiriniz için teşekkür ederiz.

   Reklam Mühendisi fikir sahipleri Türkiye'nin pek çok öncü ve hatırı sayılır reklam bütçesi olan firmalarına danışmanlık vermektedirler. Reklam Mühendisi projesi, bu deneyimin bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır.

   Reklam Mühendisi'nin temelinde tek ürün e-ticaretin en büyük maliyeti olan reklam kaleminin doğru yönetilmesi ve dönüşümleri hangi reklamlardan kazandığınız gibi analitik ölçümlerin olması da isminde belirleyici olmuştur.

   Reklam Mühendisi, iş yönetimi yapan bir yazılım olmakla beraber ismi gereği tek ürün sitelerinize ait reklam kanallarınıza ve satış ortaklarınıza ait raporlar sunarak doğru kararlar vermenizi sağlayan bir karar destek sistemi olarak çalışmaktadır.

   Reklam Mühendisi Ekibi

 2. İnşallah istediklerine ulaşabilirler..

 3. Mustafa Artunç Mustafa Artunç

  Açacağımız iki ürün sitesi için uzun zamandır araştırma ve görüşmeler yapıyorum. Bu arkadaşlarla da görüştüm ama bana komple bir yazılım veremediklerini, verdiklerinin sadece bir sipariş formu olduğunu ve bu formları dilediğim kadar siteye ekleyip kullanabileceğimi söylediler. Ayrıca demo ve referans istediğimde de bunları sağlayamadılar. Açtıkalrı demo paneliniyse anlamadım bile? Bunun dışında çağrı merkezi mekanizması var, bu telemarketing ile pazarlama yapan gibiler için, bana gerekmiyordu o.

  Bu sene sanırım tek ürün e-ticareti dikey gibi moda olacak, her yerde görmeye başladım artık iyice. Şimdi Yesticaret.com ile görüşüyorum, onlar tek ürüne özel e-ticaret hizmeti sunuyorlar. Açıkçası demoları, yönetim panelleri ve müşteri panelleri bana daha uygun geldi. Benim gibi tek ürün üzerine düşünen varsa bir incelemesini öneririm.

  Herkese iyi ve bol kazançlı yıllar dilerim :)

  1. Reklam Mühendisi Reklam Mühendisi

   Reklam Mühendisi, web tasarım ve sunucu bağımsız olarak tek ürün sitelerinizi ve firma operasyonunuzu komple yöneten bir uygulamadır. Reklam Mühendisi ile standart web tasarım şablonları ve tek bir host firması ile sınırlı kalmazsınız.

   Tek ürün siteniz internette yayına başladıktan sonraki aşamada Reklam Mühendisi devreye girer. Programlama bilgisi gerekmeden sitenizi Reklam Mühendisi'ne bağlarsınız. Bundan sonraki aşamada Reklam Mühendisi tek ürün sitenize ait reklam, sipariş, çağrı, kargo gibi operasyonları yönetir.

   Çağrı Merkezi cihazını (OREN01), Reklam Mühendisi çalışan bir PC'ye bağladığınızda aşağıdaki özelliklere sahip çağrı merkeziniz kullanıma hazırdır.

   - Personel kaç arama almış, kaç satış yapmış

   - Arayan numara hangi reklam kanalından gelmiş

   - Arayan numaraya ait bilgileri çağrı personeli ekranına otomatik gösterme (isim/sipariş durum)

   Tüm bu özellikleri kazanmak için sadece OREN01 cihazı yeterli. OREN01 analog hatlar içindir, talepler üzerine VOIP arayüzde kısa süre sonra ek bir ücret oluşmadan kullanıma sunulacaktır.

   Tek ürün e-ticarete başlayacağınız zaman 30 gün ücretsiz Reklam Mühendisi'ne kayıt olmanızı öneririz. Deneme süresi sonrasında, iki farklı tek ürün siteniz için sadece 25 TL/Ay ödeyerek yazılımı tüm özellikleri ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

   Not: Tek ürün web sitesi tasarım taleplerinizi ekibimize ayrıca iletebilirsiniz.

   Reklam Mühendisi Ekibi

 4. Şenol Şenol

  Ben bu ürünü 4-5 aydır kullanıyorum. Şu ana kadar herhangi bir karmaşa veya anlaşılamamazlık yaşamadım. Müşterilerimiz de son derece kolay bir şekilde ürünlere erişim sağladılar. Özellikle birden fazla ürün için elverişli olması çok iyi bir şey. Kolay anlaşılır, basit, takip açısından son derece güzel bir program. Emeği geçen arkadaşlarımı kutluyorum

  1. Reklam Mühendisi Reklam Mühendisi

   Değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz. Reklam Mühendisi, yönetimsel anlamda kolay ve anlaşılır yapısı itibari ile kişiye bağlılıktan kurtararak güvenli ve hatasız bir yönetim yapmanızı sağlar.

   Reklam Mühendisi Ekibi

 5. Halim Aker Halim Aker

  Reklam mühendisi tek fayda ve tek hedefleme dönüşü bekleyen internet tacirleri için uygun bir yapı oluşturmuş. Hem tek ürün sitelerimizde gördüğümüz satış yakalama başarısı hem de raporlama kısmında sundukları basit raporlama almak isteyen yöneticiye kolaylık sunuyor. Tekleşmek ve uzmanlaşmak zorunda kaldığımız kategorilerde şu andaki en etkili çözüm bence..

  1. Reklam Mühendisi Reklam Mühendisi

   Olumlu değerlendirmeniz için teşekkür ederiz. Reklam Mühendisi' nin belirlediği hedeflerden birisi de dönüşüm oranlarını arttırmaktır. Belirli kategoriye yönelik uzmanlaşmış sitelerin yönetimi noktasında çözüm ortağınız olmaktan memnuniyet duymaktayız.

   Reklam Mühendisi Ekibi

 6. Gökhan Şentürk Gökhan Şentürk

  Reklam mühendisi ile yaklaşık 1 senedir çalışıyorum.İşlerinde oldukça profesyonel olduklarını söyleyebilirim.Mynet,google,facebook gibi reklam çalışmalarımıda reklam mühendisi yönetiyor.Personel çok ilgili ve alakalı.Sistemlerinden ve personelinden çok memnunum.Tavsiye edebileceğim bir firma.

  1. Reklam Mühendisi Reklam Mühendisi

   Gökhan Bey, güzel görüşleriniz için çok teşekkür ederiz.

   Reklam Mühendisi Ekibi

 7. Lutfi Özbilen Lutfi Özbilen

  Reklam Mühendisi ile yaklaşık 1 yıldır çalışıyoruz.

  Genelde problem yaşamıyoruz.Ufak tefek sıkıntılarda bile tum kadro çözüm için seferber oluyor, genel müdür dahil.

  Her zaman dinamık ve aktifler , sektörü yakından takıp edip yenilikler yaparak , kendilerini devamlı guncel tutuyorlar.

  En çok google reklamları konusunda calışıyoruz. genel yapıya göre %15 ila %30 arasında avantaj saglıyor kullanılan sistemleri.

  Eger hızlı bir pazarlama ile ürün bilinirliğini yaratmak istiyorsanız, tek ürün e-ticaret oldukca uygun. kafa karıştırmadan direk ürüne odaklıyor.

  Piyasada benzer bir çok ürün olabilir ama fark arkasındaki güçtür, verdiği destek ve devamlılığıdır.

  Bence bu konuda gayet başarılı bir firma, başarılarının da devamını diliyorum.

  1. Reklam Mühendisi Reklam Mühendisi

   Değerli görüş ve temennileriniz için çok teşekkür ederiz.

   Reklam Mühendisi Ekibi

 8. Ahmet İstekli Ahmet İstekli

  Haberden çok yorumlar benim ilgimi çekti açıkçası. Webrazzi'deki her haberin yorumunu dikkatle okurum, ilk defa benim de yazasım geldi! Gördüğüm kadarıyla Reklam Mühendisi tüm kadro ürünlerini övmüş ya da övdürmüş. Hayır bizi aptal falan mı sanıyorlar anlamıyorum? Böyle şeylere ihtiyaç duyan bir firmayla neden çalışsın ki insanlar, merak ediyorum bu yorumum yayınlanacak mı?

  1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   Aynen katılıyorum :) Yorumlar direk reklam kokuyor :)

  2. Reklam Mühendisi Reklam Mühendisi

   Bir gün tek ürün e-ticaret ile ilgilenirseniz Reklam Mühendisi'ni incelemenizi tavsiye ederiz. O zaman yapılan yorumların doğru olabileceği kanaatiniz oluşacaktır.

   Reklam Mühendisi Ekibi

  3. Egemen Beder Egemen Beder

   Ahmet İstekli Bey'e sonuna kadar katılıyorum. 2 tane olumsuz çelişkili yorumdan sonra nasil da memnun müşteriler denk gelir,

   Hepsinin yorumu mesai saatelerine ait. Valla öğlen itibariyle irtibat kurup ürün hakkında bilgi alacaktım ama vazgeçtim :))

  4. Ben reklammühendisi ile çalıştım ve memnunum. Siz neden ön yargılısınız anlamadım.yaklaşık 2 yıldır çalışıyorum ve hiç sorun yaşamadım.En ufak tereddütümde hemen dönüş yapıp bilgi veren çok çalışkan bir kadroya sahip bu firmayı kutluyor başarılarının devamını diliyorum.