Yandex Türkiye'de neler yaptı? [İnfografik]

Yandex Türkiye'de neler yaptı? [İnfografik]

Yandex-Turkiye-logoYandex dünya üzerinde Google'a arama motoru olarak rakip olmayı başaran ender şirketlerden biri. Şirket, borsada on milyarlarca dolarlık değeri ile etkisini Rusya dışında da hissetirebilirken geçtiğimiz yılın Eylül ayında Türkiye'ye de adım atmıştı.

Yayınladığı infografik ile Türkiye'ye girdiğinden beri imza attığı icraatlarına detaylıca yer veren Yandex, son dönemlerde televizyon reklamlarına da ağırlık vermişti.

Türkiye operasyonu dahilinde çok sayıda ürün ve servisini Türkiye'ye uyumlu hale getiren Yandex, özellikle haritalar ve spor kulüplerine hazırladığı projeler ile dikkatleri çekti. Hatırlarsanız Türkiye'nin en büyük haber portallarından Mynet ile de bir ortaklığa giden Yandex, Mynet üzerindeki aramaları kendi üzerinden yapmaya başlamıştı. Ayrıca Yandex web sitesi sahipleri için Yandex.Metrica ve Yandex.XML gibi yeniliklere gitmişti. Şirketin tüm bunlara ek olarak imza attığı özelleştirmelerden biri de Türkçe aramalarda kullanıcılarına sunduğu hava durumu ve döviz kuru gibi kısa yollardı.

Şimdi sizleri Yandex Türkiye'nin hazırladığı infografikle baş başa bırakıyoruz.

Yandex_neler_yapti

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.