Derbi Twitter’da mercek altına alındı [İnfografik]
Arama
Sosyal Medya

Derbi Twitter’da mercek altına alındı [İnfografik]

galatasaray-fenerbahce_derbisi

galatasaray-fenerbahce_derbisiDün akşam hepimizin bildiği gibi bir derbi mücadelesi daha yaşandı. Galatasaray’ın evsahipliğinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde 2-1’lik skorla kazanan Galatasaray olurken derbinin yankıları Twitter’a da yansıdı.

2012’nin sonuna yaklaştığımız şu günlerde sosyal ağların teker teker hazırladığı yıl sonu raporlarını sizinle paylaşmıştık. Dünkü derbi sonrasında da benzer bir rapor, Utopic Farm ve Somedya ortaklığında hazırlandı. Derbi mücadelesi Twitter’da mercek altına alınırken 113 kelime incelendi.

Rapora göre Twitter’da derbi ile alakalı 1.097.318 adet tweet atıldı. Galatasaray’dan en çok konuşulan futbolcu ikinci golün sahibi Selçuk olurken, Fenerbahçe’de ise kaleci Volkan takımının en çok konuşulan oyuncusu oldu. Ayrıca Hasan Ali Kaldırım’ın eşitliği sağlayan golü hakkında 3.114, Selçuk’un sayısında ise 3.452 tweet atıldı. Ofislerde ve okullarda herkesin derbiyi konuştuğu bu dakikalarda biz de aşağıdaki infografiği sizinle paylaşmak istedik.

galatasaray- 2-fenerbahce-1-infografik-twitter

Yorumları GösterYorumlar Gizle (2)
 1. Yaptığımız analizlere göre maç gündemi oldukça yönlendirilmiş.

  EtkiTakip.com’un altyapısı sayesinde çıkan insight’lara göre #sanaltruva diye bir olay başlatılmış, kuvvetle muhtemel Fenerbahçeliler tarafından.

  Retweet’lere bakınca gördük ki, Galatasaraylılar da bunu engelllemeye çalışmış.

  Büyük bir olasılıkla kabul ettikleri bir uygulama yüzünden Galatasaraylıların hesabından “Bağırın ULAN Fenerbahçe Çok Yaşa Diye” şeklinde bir slogan yazılmış.

  GSarayOrg 02:17 16-12-12
  Biraz önce ” Bağırın ULAN Fenerbahçe Çok Yaşa Diye ” taraftarlarımız şimdi de ” Metin Oktay Ruhuyla Savaş GALATASARAY ” yazıyor. #sanaltruva

  GSarayOrg 14:01 15-12-12
  Metin Oktay Ruhuyla Savaş GALATASARAY diyen …, …, … taraftarlarımız, Metin Oktay’ın kemiklerini sızlatmayın.

  12numaraorg 13:24 16-12-2012
  Tarihi #sanaltruva sonrasında, galatasaray taraftarlarına özel uygulama kaldırma hizmetimiz başlamıştır. Çekinmeden gelin! @galatasaraysk

  12numaraorg 12:01 16-12-12
  Galatasaray taraftarlarının başlattığı “Bağırın ULAN Fenerbahçe Çok Yaşa Diye” etiketi hem TT, hem de WWTT’ye girdi. #sanaltruva

  FenerlininSesi 03:10 16-12-2-12
  Tarihin En Büyük #sanaltruva Operasyonu ” #BugünkiMaç Bağırın ULAN Fenerbahçe Çok Yaşa Diye … pic.twitter.com/Yq0puvf9

 2. yazarBK dedi ki:

  O gün fenerbahçe hakkında konuşanların yarısı GALATASARAY’lılardı =)

Bir Yorum Yazın