Endeavor, Miami'deki Uluslararası Seçim Panelinde Türkiye'den Butigo'yu seçti

Endeavor, Miami'deki Uluslararası Seçim Panelinde Türkiye'den Butigo'yu seçti

endeavor-butigoEndeavor'un Miami'de düzenlediği 46'ıncı Uluslararası Seçim Panelinde Türkiye'den Butigo seçildi. On ülkeden 21 girişimin seçildiği panelde Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombia, Yunanistan, Lübnan, Meksika, Suudi Arabistan, Türkiye ve Uruguay'dan girişimler yer aldı.

Bu on ülkeden seçilen 21 girişim ve 37 girişimci, toplamda 3 gün süren panelde Warner Music’in eski Yönetim Kurulu Başkanı ve Endeavor Global’in Yönetim Kurulu Başkanı Edgar Bronfman, Jr., 1-800-Flowers Kurucusu ve CEO’su Jim McCann, Bain Capital Ventures’ın Genel Müdürü Matt Harris, GigaOm’un CEO’su Paul Walborsky, Jazztel, Ya.com, Fon gibi şirketlerin kurucusu seri girişimci Martin Varsavsky ve Harvard Business School’dan Profesör Richard Hamermesh gibi isimlerle görüşme fırsatı yakaladı.

212'nin ilk yatırımı olma özelliğini taşıyan Butigo'nun kurucuları, Harun Güner, Gizem Yasa ve Berk Alevi bu etkinliğin ardından Endeavor girişimcileri arasına katıldılar. 

Daha önce Türkiye teknoloji ve internet ekosisteminden Pozitron, YemekSepeti, 41? 29!, Youtholding, Kokteyl, Digitouch, Çiçeksepeti, Magnet, Socialwire, Peak Games, Hediyemo ve Unnado kurucuları Endeavor girişimcileri olarak seçilmişti.

Uluslararası Seçim Paneli'nde Türkiye'den Butigo dışında başka bir girişim yer almadı ancak diğer 10 ülkeden 20 girişim daha seçildi. Bu ülkelerden seçilen girişimlerin listesine aşağıda ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.