Onlinebaski.net: Facebook kartvizitini online tasarla [100 kartvizit hediye]
Girişim

Onlinebaski.net: Facebook kartvizitini online tasarla [100 kartvizit hediye]

onlinebaski-net-logo Onlinebaski.net hakkında yaklaşık 3 yıl önce yazmıştık. İnternet üzerinde kartvizitinizi tasarlamanıza ve bastırmanıza olanak sağlayan girişim, aynı zamanda kaşe, antetli kağıt ve magnet gibi ürünleri de müşterilerine sunuyor.

Girişimin kurucusu Engin Ulutaş ile konuştuğumuzda, özellikle kartvizit konusunda öne çıkan Onlinebaski.net üzerinden sipariş verilen kartvizitlerin ortalama tasarlanma süresi 15 dakika ile 1 saat arasında değiştiğini öğrendik. Siparişlerin yaklaşık yarısı İstanbul'dan verilirken "acil" siparişler ise aynı gün içerisinde kargoya teslim ediliyormuş.

onlinebaskinet-ekran-goruntusu

Facebook profilleri elle tutulur hale geliyor

Ve gelelim ilk 100 Webrazzi okuyucusunun ücretsiz olarak sahip olacağı Facebook kartvizitlerine. Örneğine daha önce yurtdışında rastladığımız kartvizitler, Facebook hesabınız ile entegre olarak isim, iş, okul ve lokasyon gibi bilgileri otomatik olarak eklerken, fotoğraflarınıza da erişebiliyor. Türkiye'de ilk olarak Onlinebaski.net'in sunduğu Facebook kartvizitlerine kargo ücreti (köy ve kasaba dışında tüm Türkiye'ye 3.7 TL+KDV) haricinde ücret ödemeden sahip olmak için ilk 100 kişiden biri olmanız yeterli: ücretsiz Facebook Kartviziti.

Web-to-Print üzerine

Ayrıca Engin Bey ile Web-to-Print konusunu uluslararası çapta değerlendirdik. Engin Bey Web-to-Print alanında yabancı girişimlerin başarılarına dikkat çekerken Türkiye pazarı için şunları söyledi: "Ülkemizde tam anlamıyla WebtoPrint hizmeti veren 1-2 firma var, sektörün de yeni yeni gelişiyor olması sebebiyle pek rekabet olduğunu söyleyemeyiz, biz de kendi ülkemiz ölçeğinde başarıyı yakalamak için sürekli çalışıyor ve sektörle beraber büyüyoruz. Ülkemizde kullanıcıların online baskı sistemini tam anlamıyla benimsemeleri ne kadar zaman alır kestiremiyoruz fakat dijital baskı makinalarının ofset kalitesine yaklaşması, çok daha az maliyetli ve hızlı bir şekilde üretim yapabilmeleri, internet’in de avantajları ile birleşince bu sürecin çok uzayacağını düşünmüyoruz."

Ayrıca Engin Bey'in Web-to-Print girişimlerinin klasik E-ticaret girişimlerinden nerede ayrıldığı konusunda söyledikleri de dikkate değer cinsten: "WebtoPrint görünüşte sadece e-Ticaret gibi gözükebilir fakat sattığınız ürünler büyük ölçüde müşteriler tarafından oluşturulan ve kişiye özel ürünler, haliyle kendi içinde e-ticaret’in zorluklarının yanı sıra birçok farklı sıkıntılar da barındırmakta, eğer ürün kalitesini ve hizmet hızını belli seviyelerde tutmazsanız, haliyle bu alanda başarıyı yakalamanız imkansız."

Yorumlar (11)
 1. Halil Karabulut Halil Karabulut

  Teşekkürler,

  Sabah sabah güzel bir hediye oldu :)

 2. Ismet Korhan Ismet Korhan

  Ben baskı hizmeti almıştım, müşteri memnuniyetine önem veriyorlar, umarım böyle girişimler çoğalır ve yabancı ülkelere de açılır.

 3. Ali Gürsoy Ali Gürsoy

  Daha önce kendi kartvizitimi tasarlama keyfine vardığım ve memnun kaldığım bir siteyi webrazzi'de görmek çok güzel.. Güzel çalışan bir tasarlama araçları var.. Facebook kartvizit Türkiye'de ne zaman yapılacak diyordum, onlinebaski.net bu alandaki boşluğu iyi görmüş, tebrik ederim...

 4. Sipariş veremeyen kişilerin dikkatine, siparişte 50 adet olarak seçim yaparlarsa fiyat 0 TL gözükecektir..

  1. Barış Barış

   Engin Bey Merhaba,

   Siparişimi verdim, sanıyorum 50 adet farklı kapak fotoğrafları ile kartvizit göndereceksiniz.

   Şirket kartvizitim dışında kişisel bir kartvizit oluşturmak için test etmek istedim fakat facebookda 10' larca kapak fotoğrafı olan birisi değilim.

   İlk kapak resimli tasarımı sadece baskıya sokup göndermeniz mümkün müdür?

   Sipariş No : 1627799042

   Eğer kartvizitlerin kalitesi hoşuma giderse bir set satın almayı düşünüyorum.

   1. Onlinebaski.net Onlinebaski.net

    Barış Bey,

    Tarafınıza mail atıldı,

    İlginize Teşekkürler..

 5. Hüseyin Ergin Hüseyin Ergin

  Deneyelim..

  Ne zamandır aklımdaydı. Sanırım müşterileri arasına katılacağım :)

 6. Ciddeb çok güzel bir hediye oldu sorunsuz sipariş verdim. İletişim hatlarıda çok iyi mail attım ve 5 dk içinde geri dönüş yaptılar. teşekkürler webrazzi

 7. Emre Çetiner Emre Çetiner

  Öncelikle tasarımı ve sunumu çok güzel bir site. Araçları keza öyle başarılar. En önemli faktör süreklilik, müşteri memnuniyeti ve düzgün iş ahlakı bunlarda da gördüğüm kadarıyla yorumlardan sorun yaşamadıkları gözüküyor.

  Başarılar.

 8. Emre Çetiner Emre Çetiner

  Sitenin tasarımı çok özgün olmuş :)

  fotolia.com :)

 9. Gül Yavuz Gül Yavuz

  Dün onlinebaski.net üzerinden bir acil kartvizit siparişi verdim, ödemeyi yaptım, hatta dekontu da yolladım ama üzerinden 24 saatten fazla süre geçmesine rağmen siparişime ve attığım maillere geri dönen olmuyor maalesef. Kesinlikle tavsiye etmem.