Yelp Türkiye açılıyor
Webrazzi TV

Yelp Türkiye açılıyor

 • Bu yılının ilk çeyreğinde halka arzını kârlı bir şekilde gerçekleştirerek borsaya giren Yelp, Türkiye pazarına da açılıyor.

Bu yılının ilk çeyreğinde halka arzını kârlı bir şekilde gerçekleştirerek borsaya giren Yelp, Türkiye pazarına da açılıyor.

Yelp.com'un Yeni Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Miriam Warren ile Yelp'in Türkiye'ye girişi hakkında detayları konuşuyoruz. Canlı yayınımızda Yelp.com Türkiye planlarını ve Türk kullanıcılar için gelecek yeni özellikleri konuşacağız.

Güncelleme: Yelp Türkiye hakkındaki detayların birinci ağızdan aktarıldığı canlı yayınımız sona erdi. Haberimizin devamında Yelp Türkiye ile ilgili ilk detayları okuyabilirsiniz.

 • Yelp, 13 Aralık Perşembe günü yelp.com.tr adresinde, Türkçe içerikle açılacak.
 • Yelp, sadece İstanbul için değil, tüm Türkiye'yi kapsayacak şekilde hizmet verecek.
 • Miriam Warren, tüm Türkiye'yi kapsayacak Yelp'in öncelikli olarak İstanbul'a odaklanacağını aktardı.
 • Yelp, Android ve iOS uygulamaları üzerinden Türkiye'deki işletmelere özel badge'ler verecek.
 • Türkiye, Yelp'in girdiği 20. ülke ve şu an için Türkiye'de bir ofis açmayacaklar.
 • Yelp Türkiye bir Community Manager aradığını ilk kez canlı yayınımızda duyurdu. Başvurularınız için yelp.com/careers adresini kullanabilirsiniz.
Yorumlar (10)
 1. Yelp.com da Türkiye ile ilgili hiç ilan yok.

 2. 20. ülke olarak Türkiye'yi seçmiş olmalarını eminim ki geç kalmışlık olarak değerlendireceklerdir zaman geçtikçe. Elma yanak Miriam'dan anlaşılacağı üzere çok canlı ve pozitif bir giriş yapma niyetindeler. Bol şans şimdiden! (Aslında bu yazının kısacası "Yelp Türkiye'yi keşfedince ağzının suyu aktı" olmalıydı sanırım :) )

 3. Ahmet Birinci Ahmet Birinci

  Miriam video'da beni arkadas olarak ekleyin dediginde profiline bakayim dedim henuz Turkiye'den tek bir check-in yapmamis. Herhalde databaselerinde Turkiye'den mekan yok. Ben mekanist kullaniyorum, kendisine de oneririm.

 4. Türkiye'de ofis açmadan gerçekleşecekmiş. Demekki bir pazarlama tarafı olmayacak. Mekanist gibi yerli girişimleri satın almaktansa kafadan girmeyi tercih etmişler. Bu stratejinin tutacağını düşünmüyorum.

 5. Türkiye'de bu tarz birçok site var hiçbiride tutmadı ama Yelp bu sonuçta istediğini alır.

 6. Yelp.com ne?

 7. ama ne komik... piyasa bu tur yatırımlarla kaynıyor zaten. para veren de yok? en dandik yatırım bu işte... belki adamlar ne de olsa yazılımız var extra /tr de çevirelim ne olcak:) zaten pi

 8. Yelp'in gelmesi heyecan verici ama Arda Kutsal daha heyecanli gibiydi..

 9. Mekanist yatirimcilari Yelp ile cikis yapmayi planliyorlardi. Simdi ne yapacaklar merak ediyorum dogrusu.

 10. Gultekin Gultekin

  Biz yatırım alarak rehberim.net'i büyütemedik. Adamlar Amerika'dan gelerek pazarımıza girecekler. Süper miş....