YouTube tasarımını yeniledi
Arama
Yenilikler

YouTube tasarımını yeniledi

YouTube, yeni tasarımını tüm kullanıcılarının beğenisine sundu.  Geçtiğimiz yıl da ana sayfasında bazı değişiklikler yapan ve ardından da birkaç ay önce Türkçe versiyonunu yayına sunan YouTube, getirdiği köklü değişikliklerle birlikte ana sayfasını baştan aşağı yeniledi.

Yeni tasarım, çok daha sade inşa edilmiş. Yeni tasarımda dikkatimizi çeken en büyük özellik de artık kanalların ve kanal aboneliklerinin daha çok ön plana çıkması. YouTube’un bununla amaçladığı şey tabii ki televizyona ciddi bir rakip olma iddasında bulunması.

Yeni tasarımda dikkat çeken öğeler tabii ki yalnızca sade tasarım değil. Son zamanlarda pek çok sitenin yeni tasarımında kullandığı gibi, tablet ve dokunmatik bilgisayarlara uygun olacak şekilde bir düzen tasarlanmış durumda. Önceden de bahsettiğimiz gibi kanal abonelikleri gerçekten de çok ön planda. Kanallara abone olduktan sonra, bu kanallara eklenen her yeni içerikte haberdar oluyorsunuz ve bu süreçte bir rehber size eşlik ediyor. Bu rehber, aynı zamanda Android, iPhone, Playstation 3 ve Google TV uygulamalarına da sizi yalnız bırakmıyor.

Rehber, siz videolar izlerken sol tarafta görünüyor ve abone olduğunuz kanallardan güncel içerikleri sizlerle paylaşıyor. Yani izlediğiniz bir dizi, belgesel ya da programın yeni bölümleri eklendiğinde bu özellik sayesinde kolayca bu gelişmeden haberdar olabiliyorsunuz. Eğer dilerseniz Webrazzi’ye de YouTube üzerinden abone olabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Enver Gökmen dedi ki:

  google yine facebook ve twitter’a ne kadar da özendiğini göstermiş. Ben başarılı bulmadım.

 2. HKagan dedi ki:

  önceki hali daha iyiydi bence.

 3. Hakan Usta dedi ki:

  Yakında gözümüz bu değişikliğe alışır.

 4. tamindirim dedi ki:

  Webrazzi tasarımını ne zaman değiştirecek? 🙂

  1. çağrı dedi ki:

   Harbiden ya webrazzi ne zaman tasarımı değiştircek .Biraz değişik şeyler istiyoruz. 😀

 5. Alp dedi ki:

  Icerigi sola dayamalari benim gibi her videoyu tam ekran izlemeyen genis ekran kullanicilari icin biraz sikinti yaratici olmus.

 6. kralizasyon dedi ki:

  Bilemiyorum, daha fütüristik bi hava katmış sanki.

Bir Yorum Yazın