Turkcell iPhone 5 fiyatlarını açıkladı!
Mobil

Turkcell iPhone 5 fiyatlarını açıkladı!

iPhone 5'in Türkiye'de 14 Aralık'ta satışa sunulacağını açıkladıktan sonra 3 mobil operatör de iPhone 5 satışına başlayacağını açıklamıştı. Biraz önce Turkcell iPhone 5 fiyatlarını açıklayarak ilk çıkışı yaptı ve akıldaki soru işaretlerini dağıttı. Hemen fiyatlara geçelim.

Turkcellmagaza.com'da gördüğümüz kadarıyla iPhone 5'in 16 GB modeli 2.149 TL, 32 GB modeli 2.479 TL, 64 GB modeli de 2.829 TL'den satışa sunuyor.

Turkcell iPhone 5 fiyatlarını geçen seneki iPhone 4S fiyatlarına yakın bir bedelle satışa sunuyor ve henüz tarife teklifli yani kontratlı fiyatlara yer verilmiyor.

Geçen sene iPhone 4S kontratsız olarak 16 GB modelini 2097 TL, 32 GB modelini 2467 TL, 64 GB modelini ise 2834 TL‘den satışa sunmuştu. Şu anda ön siparişte olan iPhone 5'ler Turkell Mağaza'da yer alan bilgiye göre bugün satın alındığında 14 Aralık'tan itibaren sahiplerine gönderilmeye başlanacak. Sipariş yoğunluğuna göre önümüzdeki günlerde teslimat süresi uzayabilir.

Sanırım iPhone 5 alma konusundaki kararını kesinleştirmeyenler artık karar verebilirler. :)

Yorumlar (14)
 1. buna bu kadar para verilirmi ya :d

 2. Kazım Sevim Kazım Sevim

  Fiyatları gayet iyi.

  1. Hakan Usta Hakan Usta

   Amerika sim kilitsiz fiyatı 785 dolar. Buna %20 vergi + 100 tl de harç eklersek 1780tl yapıyor.

   Turkcellin satış fiyatı 2149tl olduğunu düşünürsek, aradaki 360tl fark nerden geliyor eğer fiyatlar iyiyse?

   1. Engin Yüce Engin Yüce

    Arkadaşlar fiyatlar gerçekten iyi..

    Hakan arkadaşım sen aradaki 360TL fiyat farkı sorguluyosun ama, sürekli yurtdışından ürün getirten bilişim firmasında çalışan bir mühendis olarak sana şunu söylemeliyim ki 100TL harc ve %18 kdv ile iş bitmiyor. Bunun %21 gümrük vergisi var, antrepo ücreti, liman ücreti var, beyanname ücreti var, pul ücreti var inan birsürü var da var. Hatta içine sim kart takılabilen ürünler gümrükten geçerken bir de trt bandrol ücreti var. (Dolayısı ile Türkiyede 3Gli tabletler ile sadece Wi-Fi'li tabletlerin fiyatlarındaki aşırı fark da bundan dolayı ortaya çıkıyor.)Sonra bunun yurtdışından sigortalı kargo'su, türkiye'de evine kargolanması, gümrük danışmanlık hizmetleri... Bundan başka Türkiye'de ithalatını yaptığın ürün için TSE belgeli 7bölgede servis ağı kurmak, garanti belgesi çıkartmak ve bunların Ticaret Odası işlemleri harçları... ve bütün bu süreçte çalışan elemanların Maaşları SGK'sı vs. vs. Bunun yanı sıra firmanın bir de kar etmesi gerek.

    Dolayısıyla lütfen garantili ithalat ürünlerini, bavulda yurtdışından gelmiş ya da paralel ithalat/grey marketing dediğimiz yöntemle gelen ürünlerle fiyat kıyaslaması yapmayın. (Ki iPhone5 için normalde daha ucuz olması gerekirken Grey-Marketing ile gelen ürünler 3300TL gibi daha da pahalıya satıldı.) İşin gerçek yüzü çok farklı. Aradaki 300 TL fark faturalı bir ürün için çok makul bir fark. Eğer ileride bir sorunla kaşılaşırsan (ki bu elektronik alet sonuçta bozulur eder, üretim hatası olur, yazılımı bişi olur) karşında bir muhattap bulmak istiyorsan, bu farkı ödeyerek ürünü alman en akıllıcası olur. Özetle sana tavsiyem budur. Ürünü pahalı görüyorsan eski modelleri ya da S3 gibi daha ucuz alternatifleri yine garantili yollardan alabilirsin. İlla son çıkan mutlaka bende olucak diye bişey yok sonuçta. (Aslında var bu bizim Türk hastalığımız:D)

    Umarım herkes için güzel bir açıklama olmuştur. Sormak istediğiniz öğrenmek istediğiniz bir konu olursa bana ulaşabilirsiniz. Herkese iyi günler.

 3. Samet Ünal Samet Ünal

  ilk iphone5 bende havasını yaşamak(yaşatmak) isteyeler için fiyatların pek bi önemi yok. Tüketim toplumuyuz askeri ücretle geçinenler bile otomobil alabiliyorsa bunuda alan çok olur.

  1. Askeri ücret değil asgari ücret o. Ayrıca asgari ücret alan insanların otomobil alması ya da almaya çalışması ne zamandan beri suç oldu? Ona o parayı verenler, otomobillere bu kadar ağır vergiler yükleyenler utansın...

  2. Bence yanlış düşünüyorsunuz. Araba ve telefon çok farklı ihtiyaç kategorisine giriyor. Birçok kişinin iphone'dan daha iyi olduğunu söylediği Galaxy s3 1.300 TL'ye alınabiliyorsa seçimlerde büyük bir sapma medyana gelecektir. Elbette ne olursa olsun ben Apple'dan vazgeçemem, Apple'sız uçamıyorumcular olacaktır ama genele indirdiğimizde bu fiyatlar diğer markalara yarar. Sevindim açıkçası bu fiyatlara. Nokia alınsın, HTC falan da alınsın.

 4. ben 1 aydır iphone5 kullanıyorum ve 2400 tl'ye almıştım. bence fiyatlar gayet iyi..

  1. sence bence 100tl de bahsis ver Turkcell e :)))

 5. Konseptiva.blogspot Konseptiva.blogspot

  1500 tl ye telefon verdiği bir kampanya olursa geçerim turkcelle :)

 6. Ali Emre Ali Emre

  Amerika üzerinden vergi ve pasaport ücreti ile dahi 1800 tl ye gelen telefon için fiyat fazla. Kaldı ki meşhur e-ticaret sitelerinde factory unlocked ve pasaport kayıtlı cihazlar şu anda 1800 TL üzerinden satışta.

  Turkcell yine fiyatları abartmış. fiyatlar iyi değil.

 7. Geçen sene iPhone 4s çıktığında yanlış hatırlamıyorsam piyasada ona eşdeğer başka telefon özellikle de Samsung S3 yoktu, ama şimdi aynı segmentte saydığımız ve "iPhone5 vs Samsung S3" lerin bir sonuca varamadığı bu zamanda, sonucun ezici üstünlükle Samsung 'a kayacağı kesinleşmiş gibi. Eğer ki, çinde,tayvanda,malezyada sel oldu/deprem oldu gibi bi bahaneyi ortaya sürüp Samsung fiyatını yükseltmeye çalışmazsa.

 8. Blog Sitesi Blog Sitesi

  1 hafta önce Kıbrıs/Girne (merkezde) bir dükkanda 16gb fiyatını sormuştum, herşey dahil 1900 tl idi. Buna 100 tl kayıt ücretini ekle toplamda 2000 tl ye geliyor. Ha bana sorarsan okadar para verirmiyim? vermem.. Ama verecek kişilere duyrulur :)

 9. Dogalpazarım Dogalpazarım

  Galaxy note 2 1800 TL. iken iphone 5 e bu kadar para verilirmi tercih vede zevk meselesidir saygı duyarım :)