Avea'nın iPhone 5 fiyatları 2.139 TL'den başlıyor
Mobil

Avea'nın iPhone 5 fiyatları 2.139 TL'den başlıyor

Apple'ın 14 Aralık'ta iPhone5'in satışa çıkacağını paylaşmasından sonra operatörler tek tek fiyatlarını açıklamaya başladı.

Bugünden itibaren Avea İletişim Merkezleri'nden ön sipariş almaya başlayan Avea, iPhone 5'i 2.139'dan başlayan fiyatlarla satacak.

14 Aralık’ta Avea İletişim Merkezleri'nde direkt satışa sunulacak olan iPhone 5 modelleri için Avea sadece iPhone 5 16 GB modelinin fiyatını açıklıyor. O da yukarıda bahsettiğimiz gibi 2.139 TL.

Avea kontratlı fiyatlarını 14 Aralık'ta açıklayacağını söylüyor. Turkcell'in de kontratsız fiyatları açıkladığını düşünürsek Apple'ın 14 Aralık öncesinde tarifeli fiyatların açıklanmasını engellediği akla geliyor.

Turkcell'in iPhone 5 fiyatlarıyla karşılaştırdığımızda Avea'nın 10 TL daha karlı olduğunu söyleyelim.

Yorumlar (6)
 1. Enver Gökmen Enver Gökmen

  advertorial ? mı bu haberler. Yoksa Iphone 5 Sevdası mı

  1. Seçeneklerimiz sadece bunlarsa iPhone 5 sevdası diyebiliriz. :)

   1. Çağrı Çağrı

    Kandırmayalım şimdi birbirimizi reklam yapıyorsunuz resmen.Turkcell İphone fiyalarında da böyle yapmıştınız.

    1. Bizim kimseyi kandırmak gibi bir amacımız yok. Turkcell fiyatları açıkladı yer verdik, şimdi Avea açıkladı yer verdik. Vodafone'da açıklasaydı ona da yer verirdik. Birçok kişinin beklediği iPhone5'in Türkiye fiyatlarını haber yapmamız normal bişey değil mi? Bu yazıda reklamlık ne var?

  2. Ben bu şekilde düşünmüyorum. Geçmişte diğer markalar hakkında da bilgilendirme yapıldı. Kar amacı güdülerek yapılmış haberler değildir bunlar, 'heralde'. Ki ben çok faydalanıyorum bu tip haberlerden. Ki zaten avea, turkcell, vodafone, apple, samsung veya nokia gözü ile bakmıyorlar. İnsanlar hangilerini sabırsızlıkla bekliyor ise onun hakkında bilgilendirme yapıyorlar.

 2. operatörler en sonunda fiyatların aşağı inmesi konusunda büyük adım attılar.