PayPal’dan Orkun Saitoğlu ile şirketin yeni servislerini denedik [LeWeb Paris]

Webrazzi’nin medya partneri olduğu LeWeb Paris’ten TEB sponsorluğunda paylaştığımız tüm haberleri, wbrz.in/leweb12 adresinden takip edebilirsiniz.

LeWeb röportajlarımız devam ediyor, bu sefer yanımızda PayPal‘dan Orkun Saitoğlu bulunuyor. PayPal’ın Fransa ofisinde çalışan Orkun, PayPal CEO’su David Marcus‘un yarın LeWeb sahnesinden de tanıtacağı konum bazlı ödeme servisinin demosunu yapıyor.

Restorantta, cafede veya ortaparkta kullanılabilen sistemde, kullanıcı PayPal uygulaması üzerinden bulunduğu mekana check-in yaparak siparişini veriyor. Bu adımın ardından kullanıcı aldığı servisin ödemesini, PayPal uygulaması üzerinden yaparak işlemi tamamlayabiliyor. Oldukça ilgi çekici olan demoyu izleyebilirsiniz.

Birinci gününün sonuna geldiğimiz LeWeb’den yapacağımız röportajlarımız devam edecek.

Yorumlar (7)

 1. Paypal’in yillardir var olan servislerinin bir cogu hala Turkiye’deki isletmelere kapali. Bu servislere bakip “ah ne guzel” demenin hic bir anlami yok kullanicilarimiza sunamadiktan sonra.

  Paypal Turkiye’nin globaldeki urunlerin hepsinin Turkiye’ye en kisa surede acilmasina on ayak olmasi gerekli.

  Cevapla
  • Paypal hizmetlerini bu kadar yavaş Türk kullanıcılarına açarsa zaten, Türkiye’de bulunan başka servisler onun önüne geçecektir.

   Cevapla
 2. çok güzel bir sistem ama sokakta dolaşırken kredi kartım ile harcama imkanım varken böyle bir sistemi kullanmam için bir cazibesi olmalı..

  Cevapla
  • Mustafa Akın |

   Bülent Bey adamlar yeni imkanlar yeni ürünler çıkartıyor siz ise kredi kartım varken bunu neden kullanayım diyorsunuz…Sizin gibi Düşünenler yüzünden zaten türkiye bir yerlere gelemiyor…Türk yapsada yabancıda yapsada biz anca kullanmayız biz Millet olarak zaten yeniliklere kapalı bir milletiz…

   Cevapla
   • Ne ilgisi var canım, teknolojiyi herkesin sevmesi zorla kullanması gibi bir izlenim veriyorsun. Zorundamıyız? Bu izlenim kullanıcı ile uzaktan yakından ilgisi yok. Gerekli şartlar oluşur. Ürünler son kullanıcının ulaşabileceği ucuz ve kolay bir durumda olursa, rahat olun bu millet herkes den daha iyi kullanır teknolojiyi.
    Ülke ekonomisi , teknoloji altyapısı, fiyat yüksekliği, eğitim eksikliği varken, siz millete sitem ediyorsun.

 3. çok güzel bir sistem.ama türkiyede uygulanması zor zira paypalın bir türkiye ofisi açması gerek..

  Cevapla

Bir Cevap Yazın