iPad mini'nin Türkiye fiyatları belli oldu
Teknoloji

iPad mini'nin Türkiye fiyatları belli oldu

Bu hafta içerisinde Apple'ın Türkiye'ye yönelik çalışmaları oldukça hızlandı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de satışa çıkacağı konusunda haberler paylaşılan iPad Mini'nin Türkiye satış fiyatları belli oldu.

Apple'ın Türkiye distribütörü Bilkom'un biraz önce geçtiği bültenle iPad Mini'nin önerilen satış fiyatları duyuruldu. Bu listeye göre 16 GB Wi-Fi iPad Mini KDV dahil olarak 816 TL'den satışa sunulacak. 32 GB'lık model 1067 TL, 64 GB'lık versiyon ise 1321 TL'den satılacak.

Listede sadece Wi-Fi'lı modellerin olduğunu paylaşalım.

Türkiye'deki Apple garantili ürünlerin sağlayıcısı olan Bilkom'un açıkladığı fiyatlar bir anda Amerika dışından iPad Mini getirmeyi anlamsız kılıyor. Örnek olarak Fransa'da iPad miniler 339 Euro'dan satışa sunuluyor, TL karşılığı ise 792 TL'ye geliyor. 20 TL için ürünü garantisiz almanın gerçekten anlamı yok.

Yorumlar (14)
 1. Orkunkaan Orkunkaan

  Fransa'da 339 euro'dan satışa sunuluyor fakat biraz araştırsanız onun vergisini de geri alabildiğinizi görürdünüz.

  1. %12 vergi indirimi var. bu da yaklaşık 700 TL'ye (peşin) mal olması demek. yine de değer mi bilmiyorum?

   taksitli almak, gider göstermek gibi durumları da hesaba katmak lazım.

  2. Şu anda Paris'te olan arakadaşlarımıza verdiğimiz siparişleri iptal ettiğimiz için aslında konuya hakimiz. :) Bir tarafta vergili diğer tarafta vergisiz fiyatı karşılaştırmak doğru olmayacaktı. Bunun dışında o geri iadeleri her zaman tamı tamına alamadığınızı da düşünürseniz. Yazdığımız çok da yanlış değil.

   Yine de fiyat farkının az olması sebebıyle değmeyecini düşünüyorum.

 2. Vergi dediginiz tax free ise degmez. Garantili burdan almak daha mantikli.

  1. Orkunkaan Orkunkaan

   300 euro'ya falan geliyor. Bana göre de değmez, ama yine de karşılaştırma yapılıyorsa bu bilgi verilmeliydi :)

   Hele 3G'li versiyonlarında bir de üzerine 100 TL harç geliyor. O zaman hiç değmeyecek.

 3. Fiyatlar gayet iyi ben daha pahalı olacağını tahmin ediyordum.

 4. Şahsen 3G'si olmayan bir tableti almayı düşünmüyorum artık bu devirde.

  Heyecanla 3Gli modellerinin satışını bekliyoruz.

  1. Enver Gökmen Enver Gökmen

   Apple'ın bu pazarlama yöntemleri artık baydı 3G yok ne demek ya? kimi kandırıyorsunuz amacınız ne? neden böyle bir cihaz çıkartırsın bu devirde. Yemezler anacım artık tekel değilsin o eski günler geride kaldı. mobil cihaz çıkart 3G olmasın iyi valla

   1. Çağlayan Çağlayan

    Ben telefondan interneti paylaştırıyorum nerede olursam olayım. Benim gibi insanlar için 3g'nin tabletlerde yeri yok. Tekelci zihniyetle de olayın alakası yok. Ne kadar çok çeşit o kadar özgürlüktür.

 5. Gökhan Gökhan

  Retina Display özelliği olmayan, özellikleri hemen hemen iPad 2 ile aynı olan, sırf biraz daha "küçük" diye New iPad veya 4th (Yeni jenerasyon) iPad almaktan vazgeçmek büyük hata olur. Üzerine TR fiyatlarıyla biraz daha fazla verip, (Index group'da Apple Türkiye 2. resmi disribitörü oldu) kızışan rekabet ortamında almak daha mantıklı.

 6. Serican Serican

  gsm operatorlerini bitirecek cihaz! sim karta by by :) ses veritabanına da by by:)

 7. Hasan Yaman Hasan Yaman

  Fiyatları hatalı yazmışsınız! Bilkom'un kendi sitesinde 677 TL, yani yaklaşık 376$ diyor, online mağazadan satın da alabiliyorsunuz. http://www.bilkom.com.tr/fiyatlistesi.html

  1. Bilkom tarafından konu hakkında bilgi aldık. Bahsettiğiniz sayfa KDV hariç olarak yüklenmiş. Şu anda sayfa kaldırıldı. Yazıdaki fiyatlar geçerlidir.

   1. Hasan Yaman Hasan Yaman

    Bilgi için sağolun.