2012'de yayınlanmış kaçırmamanız gereken blog yazıları

2012'de yayınlanmış kaçırmamanız gereken blog yazıları

Hergün webrazzi'yi ziyaret ettiğinizi biliyoruz fakat yatırımcıların girişimcilerin kendi bloglarında yazdıklarını da takip ettiğinizi düşünüyoruz. 2012'de aşağıdaki blog yazıları en çok gözümüze çarpan yazılardı.

Bazıları bize gerçekleri gösterdi, bazıları girişimciyle samimi bir diyalog kurmaya çalıştı, bazıları samimi bir şekilde pazarı ve girişimini eleştirdi, bazıları nasihatlerde bulundu, bazıları ise hayatında yapacağı değişiklikleri aktardı bizlere. Eğer girişimciyseniz ve bu yazıları kaçırdıysanız çok şey kaçırdınız demektir.

Arkadaşlık işinde iyi para var diyorlar... (Ersan Özer): Arkadaşlık girişimleri konusunda deneyimli Ersan Özer, samimi bir şekilde sektörün fotoğrafını çekiyor. Bu alana girmeyi düşününlerin mutlaka okuması gereken bir yazı.

Eğitim sistemini kim eğitecek (M. Serdar Kuzuloğlu):  Son yılların en çok inovasyon ihtiyacı olduğu düşünülen, devletin de en çok el attığı konulardan biri eğitim. Fatih projesi de bu çabaların bir meyvesi. Kuzuloğlu eğitim konusu ile ilgili biraz daha farklı düşünmemiz gerektiğini çok iyi anlatıyor.

Gangnam Style'ın Viral Başarısının Sırrı (Bigumigu):  Gangnam Style dansını etmeyen herhangi bir canlı kalmadı sanırım :) Peki nasıl bu kadar kasıp kavurdu. Bigumigu bu konuda güzel bir yazı hazırlamış.

Girişimcilere Nasihatlar (Sina Afra): Çok bir söz söylemeye gerek yok, başlık kendini anlatıyor zaten, e-ticaretin önemli isminin nasihatlerini defalarca okuyun.

Girişimciler, sizi tebrik ediyorum (Numan Numan): 212Ltd'den Numan Numan girişimcilerin birçok zorluklara gögüs gerdiğini ve bürokrasinin yorduğunu gördüğü için bir yatırımcı olarak girişimcileri motive ediyor ve onlara teşekkür ediyor.

Hangi Türk E-Ticaret şirketleri spam yapıyor? (Eticaret Mag): Can Turanlı'nın yazısını tamamlayan bir araştırma. Müşteri kazanıyoruz derken kimler spam yapıyor? (Bu yazıdan sonra çoğu şirket düzenleme yapmış olabilir)

Mavi Yaka Beyaz Yaka (İsmail Hakkı Polat): Bu sene Webrazzi'de en çok tartışmalara neden olan, en çok yorum alan yazılardan biri olan Çağlar Erol'un yazısı ile aynı düzlemde bir konuya değinen İsmail Hakkı Polat, işçi işveren ilişkilerindeki değişimi ve bizi bekleyen sorunları aktarıyor.

Meşgul olmak övünülecek şey değil (Devrim Demirel): Devrim Demirel ülkemizdeki seri girişimcilerin başında gelen isimlerden, birçok girişimi olan, yabancıların deyimiyle "exit" yapan girişimcilerden. Hayatını daha iyi organize etmek ve daha mutlu olmakla ilgili aldığı kararlar verimlilik, özel hayat ve girişimlerin hayatımızdaki yeri için kulağımıza küpe olacak türden.

Rakip Battı (Uğur Özmen): Rakibinizi ne kadar iyi tanıyorsunuz, o battığında sadece sevinip yolunuza devam mı ediyorsunuz ? Uğur Özmen oldukça önemli bir konuya değiniyor.

Satış yaparken kimleri kaybediyoruz? (Can Turanlı): Agresif büyürken, kitlelere ulaşmaya çalışırken kimleri rahatsız ettiğimizi, kazanırken kimleri kaybettiğimizi sorgulatan güzel bir yazı.

Türkiye için 2013 Falı (Mahfi Eğilmez): Girişimci olarak ülkenin ekonomik gidişatını incelemek önemli ve bu konuda en iyi blog Mahfi Eğilmez'e ait. Önümüzdeki yıl bizi bekleyenlerle ilgili görüşleri oldukça önemli.

Yeni dönemden ilk izlenimler (Erdem Yurdanur): Türkiye'de  e-ticaret olmayan, içerik odaklı bir girişimin de yatırım alabileceğini ispatlayan Erdem Yurdanur, İngilizlerin girişimlere bakışını, Türklerle kıyaslayarak samimi ve yalın bir şekilde aktarıyor.

Listelediğimiz blog yazılarını beğeneceğinizi düşünüyoruz, eğer girişimcilerin ilgisini çekebilecek ve "bu yazıyı kaçırmamalısınız" dedikleriniz varsa yorumlara yazabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.