Hiç operasyona girmeden de e-ticaret yapabilirsiniz: incir.com [500 Ücretsiz Paket]
E-Ticaret

Hiç operasyona girmeden de e-ticaret yapabilirsiniz: incir.com [500 Ücretsiz Paket]

LiveGo'nun kurucusu Yusuf Yıldırım, kısa süre içinde yeni projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. İncir.com adresinden hizmet verecek yeni servis, evinizde otururken birkaç tıklamayla e-ticaret sitenizi kurmanızı sağlıyor. Hem de tedarik, operasyon, müşteri hizmetleri, ödeme altyapısı gibi işler olmadan.

Daha çok bir affiliate networke benzeyen sistemi detaylandıracak olursak İncir.com'a üye olarak isterseniz kendi alan adınızla isterseniz incir.com alt alan adıyla e-ticaret sitenizi açıyorsunuz. Hemen bunun arkasından sistemin içerisinde bulunan 70 binden fazla ürünü e-ticaret sitenize dizmeye başlıyorsunuz ve her satışın karından %50 payınızı alıyorsunuz.

Yazının başında da bahsettiğim gibi MessengerFX olarak da bilinen LiveGo projesinin kurucularından olan Yusuf Yıldırım şimdilerde tamamen bu projeye odaklanmış. Eşiyle birlikte tamamen İncir.com'a odaklanan Yusuf Yıldırım, servisi açmadan önemli isimlerden melek yatırımını da almayı başarmış.

incir.com'de oluşturulmuş örnek site evineiste.incir.com

Enuygun.com kurucusu Çağlar Erol, Çiçeksepeti.com kurucusu Emre Aydın ve Kaan Karamancı'nın yatırımcı olarak yer aldığı şirkette popüler e-ticaret şirketlerinden Webdenal'ın da %15 ortaklığı bulunuyor. İncir.com'da satılan ürünlerin tedariği ve gönderilmesi konusunda Webdenal ile ortak bir operasyon kurgulanmış, bu şekilde ürünler güvenle teslim ediliyor.

Temmuz ayında kurulan şirketin şimdiye kadar arka plandaki yazılım ve operasyon tarafı oluşturmuş. Önümüzdeki haftalarda yayında olacak olan incir.com'un ilk yıl hedefi 3000 mağazaya ulaşmak olarak belirlenmiş.

"Webrazzi" koduyla ücretsiz paket alabilirsiniz!

Yetmiş binden fazla ürünün listelenebildiği sistemde, e-ticaret sitesi sahibi olmak için aylık 9.99 TL'den başlayan fiyatlarla üye olunabilecek ancak "Webrazzi" davetiye koduyla ön üyelik başurusu yapan ilk 100 500 kişi 6 ay boyunca ücret ödemeden sistemi kullanabilecek.

Sizin hesabınız üzerinden e-ticaret sitesini açan kullanıcılardan da belli bir yüzdeyle kazanç elde edebildiğiniz sistemin, ağ pazarlama üzerine de bir modeli bulunuyor. Ancak bu konunun detayları açılış ile birlikte netleşecek.

E-ticaretin zorlu operasyon tarafına hiç girmeden evinizde otururken hayata geçirebileceğiniz e-ticaret sitenizle kazanç sağlayabileceğiniz İncir.com'da, müşterilere gönderilen ürün kutularının üzerine şirket logonuz da yapıştırılıyor. Türkiye e-ticaret pazarı büyümesini sürdürürken, bu sektöre zahmetsizce girmek ve sadece pazarlamaya odaklanmak isteyen girişimciler için doğru bir model olduğuna inandığımız incir.com üzerinden farklı yöntemlerle yüksek kazanç rakamlarına ulaşmak mümkün olacaktır.

Siz de açıldığı zaman ilk haberdar olmak ve ilk altı ay ücretsiz olarak sistemi kullanmak isterseniz ön kaydınızı "Webrazzi" davetiye kodu ile yapabilirsiniz.

Güncelleme: incir.com kurucusu Yusuf Yıldırım yorumlarda yaptığı açıklamayla ücretsiz paket davetiye sayısını 500'e yükselttiklerini belirtti.

Yusuf YILDIRIM: Öncelikle bu güzel yazı için Webrazzi’ye ve yoğun ilgi ve yorumlar için takipçilerine tüm incir ekibi olarak çok teşekkür ediyoruz. İlk aşamada 100 davetiye sözü vermiştik fakat tahminlerimizin çok üzerinde 400′e yakın başvuru aldık. Bizde bu yoğun ilgi karşısında teşekkür edebilmek için ilk 500 başvurunun hiçbirini geri çevirmemeye karar verdik fakat tabiki yetişebildiğimiz ölçüde ve sıra ile açıyor olacağız mağazaları. Bu konuda sabrınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorumlar (133)
 1. Açıkcası ilk okuduğumda "Bu iş ne? Neden ki?" sorularını sordum. Çok insanın "Bu iş ne ki?" diye sorması bence girişimci için güzel bir sinyal de olabilir. Affiliate işinde farklı bir yaklaşım sergiliyor.

  Bu işi aslında zihnimde "Gelirortakları.com" gibi konumluyorum. İlerde asıl değeri, içinde binlerce canavar satıcının olduğu bir network pazarlama ağı olursa elde edecek bence. Markalar buraya gelecek ve yüksek komisyonla mağazalar içinde yer almak isteyecekler ve satış ağını aktive etmek isteyecekler.

  1. Ahmet Kaplan Ahmet Kaplan

   3000 adet mağaza da aynı ürünler benzer fiyatlarla bulunacak. Aslında 3000 mağazayı kendi kendilerine rakip yaptırmak amaç. Fiyatlarla oynama yapılmayacaktır eminim. Fikir olarak güzel ama gerçek hayattaki yansıması düşünülmemiş bence...

   1. Incir.com Incir.com

    Ahmet Bey,

    Fiyatlar konusunda belirli sınırlar çerçevesinde değişiklik yapılabilecek fakat tamamen özgür olunamayacak. İncir'deki temel amaç Hepsiburada boyutunda siteler değil küçük ve orta ölçekli eTicaret siteleri oluşturarak herkesin kendi tanıtım potansiyelini kullanarak gelir oluşturabilmesini sağlamak. Kimisi yakın arkadaşlarına ve akrabalarına ürün pazarlarken bir başkası sitesine reklam koyacak veya adwords'e reklam veriyor olacak. Asıl farklılaşma ihtiyacı belirli bir büyüklüğe ulaşıldığında ortaya çıkıyor ki bu durumda premium servisler ile mağazaların farklılaşabilmesi konusunda yardımcı oluyor olacağız.

  2. Ceyda Mutlu Ceyda Mutlu

   Fikir ve Proje güzel, fikre ve projeye laf atanlar eminim olayı tam kavrayamıyorlar, değerlendirilmesi gereken süper bir fırsat bu. Ancak burada tek kötü olan keşke heyecana kapılmayıp ta bu projeyi hayata geçirdikten sonra lansmanını yapsaydınız. Neden derseniz zaten bu proje Türkiye'de 3 yıldan fazladır var ve Webrazzi de de yayınlandı. Gayet başarılılar, Hatta adamlar kendi kendilerinin rakibini bile çıkartılar Ticaret Hareketi diye. Eminiz sizin de bundan haberiniz var ve bire bir aynısını yapıyorsunuz. Acı olan tarafı Projenin aslı var Sermayesiz Ticaret adı ile yürüyor ve sizin lansmanını yaptığınız projeniz orta da yok. Sermayesiz Ticaret Projesinden bir mağaza açtım sizin projeniz hayata geçsin sizden de bir mağaza açacağım boş laf konuşmaya gerek yok ortaya çıkın sizi de deneyeceğiz bakalım boynuz kulağı geçmiş mi görelim.

 2. Kesinlikle çok güzel bir proje. Yalnız web paketlerin arayüzlerinde oynanabilmeli. Aksi halde 3-5 çeşit arayüz seçeneklerinde seçilecek olursa heryerde birbirinin aynısı siteler dolacaktır ki buda işini iyi yapanla hiç yapmayanın birbirine karışacağını düşünüyorum. Arayüzlere müdahelede bulunabilirse, bu kadar çeşit ürün gamı ile çok güzel satışlar yapılabileceğini düşünüyorum.

  1. Murat Özbaşaran Murat Özbaşaran

   Sami bey'e katılıyorum ve dahası var..Sistemi detaylı inceleme şansım olur ise; birkaç can alıcı öneride bulunacağım.

   1. O ne özgüven o!

    "inceleme şansım olursa can alıcı öneride bulunacağım"

  2. Incir.com Incir.com

   Ücretsiz arayüz çeşitliliği sürekli artıyor olacak ve bunun dışında anlaşmalı iş ortaklarımız üzerinden kendi tasarımlarınızı da yaptırabiliyor olacaksınız.

   1. Ücretsiz arayüz çeşitliliği sürekli artcak ve bunun dışında anlaşmalı iş ortaklarımız üzerinden kendi tasarımlarınızı da yaptırabileceksiniz.

    türkçe de future present tense yok be abi

 3. fiyatlarla oynama ya da kampanya yapabilme imkanı var mı acaba ?

  bence e-ticaret simülatörü gibi olmuş, risk yok.

 4. Berkan Bağcı Berkan Bağcı

  E-ticarete sadece para kazanma gözüyle baktığın zaman belki de doğru bir sistem. Ancak hem para kazanıp hem de zevk almak isteyenler için çok da doğru bir model olduğunu düşünmüyorum. E-ticaret dediğin; ürünü tedarik etmek için uğraş verdiğin, paketleme yaptığın, kargoları gönderirken mutlu olduğun, müşteriye yanlış ya da eksik ürün gönderdikten sonra onu mutlu ettiğin, kısacası birçok tecrübeyi bir arada yaşadığın bir sektör.

  Bu proje benim kafamdaki e-ticaret ve start-up mantığına ters.

  Adwords uzmanlarının bu sistemle rahatlıkla güzel paralar kazanacağını düşünüyorum...

  Hayırlı olsun.

  1. Orhan Özyazici Orhan Özyazici

   Haklısınız yıllarını vermiş bir sosyal medyacı,adwords uzmanı olarak sanırım ciddi kazançlar elde edebiliriz :)

  2. Hakan Usta Hakan Usta

   Bu anlattıklarınız tamamen pollyanna'cılık oluyor. Özellikle başlangıç seviyesindeki e-ticaret girişimlerinde çoğu işi kendinizin yapması gerektiği için insanı çok fazla yoruyor.

   Ayrıca geri iadeler falan bu işin en stresli aşaması.

   İnsanın bu dediğiniz şeylerden mutlu olabilmesi bence en fazla bir kaç gün sürer..

   1. Berkan Bağcı Berkan Bağcı

    Hakan Bey,

    E-ticareti seven insan birkaç günde bıkmaz bunlardan. Koli kokusunu almadan e-ticaret olmaz :)

   2. Ceyda Mutlu Ceyda Mutlu

    Katılıyorum Bence de koli kokusu duymak, iade gelince müşteriyi mutlu etmeye çalışmak, vs. vs polyannacılıktır. Bu rezaleti 2 sene önce yaşadım.

 5. Bence harika bir fikir, umarım hayata geçirebilirler.

 6. e-ticaretin en büyük eksiği ve açık alanı... ürün çeşitliliği ve güncelliği sağlanabilirse mükemmel bir iş çıkar. başarılar diliyorum

 7. benim merak ettiğim tedariğide site içerisinde yapıldığına göre tüm fiyatlar aynı olmayacak mı? bu durumda aynı fiyattan 10'larca site, satıcı vs. olsa ne olur ki? e-ticarette 1. kanun güven. 2. kanun ise uygun fiyat diye düşünüyorum. bu kanunlar doğrultusunda site ne kadar başarılı olur göreceğiz...

  1. Engin Murat Engin Murat

   bunun üzerine birde çok fazla template seçeneği sağlamazlarsa aynı dekora sahip binlerce mağaza...

 8. Operasyona girmeden e-ticaret yapmak, hamile kalmadan doğurmak gibi bir şey sanırım. İşin can damarını görmeyeyim, kalbinin atışını hissetmeyeyim, zorluğunu yaşamayayım, yaşadığım zorlukları fırsata dönüştürmeyeyim, ama e-ticaret yapıp paranında dibine vurayım. Çok zor. Bizden amazon.com gibi örnekler ne zaman çıkacak bilmiyorum ama e-ticaretin Türkiyede daha çoooooooooooook katetmesi gereken yol var.

  1. Sen herşeyi tek başına yapabileceğini mi düşündün? Burada asıl olan pazarlamadır.

   1. Sen sadece pazarlamanın her şeyi yapabileceğini mi sanıyorsun peki? Bastır parayı ver google ads ilanlarını, yap affilate marketing'i, mail marketing'in dibine vur ama operasyondan, iadeden, müşteri memnuniyetinden, sipariş doluluğundan, teslimat zamanlarından haberdar olma.. çok komik...

   2. e-ticaretin can alıcı noktası fiyattır arkadaşım. senin fiyatın uygun olunca tıpış tıpış gelirler tek yapman gereken indirim sitelerine üye olmaktır. ama fiyatın yüksek olursa kimse site güvenlimi diye bakmaz çilesini çeken biriyim, sonrada reklam, insanların gözüne sabun köpüğü gibi girecen. ama ilk önce illede fiyat. arenanın bana verdiği fiyatın altında adamlar son kullanıcıya taksitli veriyodu. fiyatı düşürmezsen ne sistem kurarsan kur bir yere varmaz. tabi burda incir.com açıklamış eşe dosta satmak istieyenler için hani benimde sitem var desinler...

 9. Mustafa Tan Mustafa Tan

  Yıllardır beklediğim bir model. Geliştirinlere ve Webrazzi'ye teşekkürler :)

 10. Sistem sahibi açısından güzel ama buradan ürün satmaya çalışacaklar için çok anlamlı olmayacak bir site. Neden? Sistem aynı google adwords işinin daha az marjlı ve tutturması çok daha zor olanı, bu özelliği nedeniyle, e-ticaret yapmayı hayal eden binlerce meraklıyı kendisi için çalıştırtmayı başarabilir ama gerçekten iş yapmak isteyen kişiler için anlamlı bir seçenek değil. Burada ürün satmak isteyen kişinin kendini farklılaştırmak için sadece iki seçeneği var:

  1. Fiyatı düşürmek (büyük olasılıkla size verilen yüzdeden indirim yapmanıza izin verecekler, aksi halde birbirinin aynısı onlarca site olur)

  2. Daha çok ürün satmak için pazarlama yapmak.

  Sonunda bunların ikisi de sizin kar marjınızı düşürürken incir'e katkıda bulunacak aktiviteler. Ürün, ödeme, müşteri ve diğer hiçbirşeyde bir fark yaratamayacağınız için geriye sadece bunlar kalıyor. Zamanı bol, başkası için bedavaya yakın bir paraya çalışmak isteyen ama günün sonunda satmamış olduğu halde, ben şu kadar ürün sattım demek isteyenler için ideal bir çözüm olmuş :)

 11. Bence de cok güzel bir fikir. Pazarlama ve sayısal yönü güçlü olanlar iyi para kazanabilir. Ama bazı soru işaretleri var tabi ki;

  - Tasarım açısından farklılıklar olacak mı?

  - İade süreçleri nasıl yönetilecek?

  - Her kullanıcı aynı bannerı mı kullanacak?

  vs...

  1. Incir.com Incir.com

   Merhaba,

   - Tasarım seçeneklerimiz olacak ve sürekli olarak arttırılacak

   - İade süreçlerini tamamen incir yönetiyor olacak

   - Banner'lar kampanyalı ürünler arasından her site için otomatik oluşturulacak veya kullanıcı istemesi halinde manuel banner seçebiliyor olacak.

   1. 1- Kendi yaptığım bir psd arayüzü siteye kendim giydirebilecekmiyiz?

    2- Günde ne kadar satış oldu onu görebilecekmiyiz?

    3- Sunumda ürün fotoğraf boyutlarını özelleştirebilecekmiyiz

    bunları yapabileceksek her site kendisi açısından farklı bir dizayna ve görünüme sahip olacaktır.

    yoksa tasarıma ayrı para, giydirmeye ayrı para, reklama ayrı para, aylık aidata ayrı para, mağaza sahibinin etinden sütünden olayına dönecek :)

   2. Incir.com Incir.com

    Sami Bey,

    İlk versiyonda hepsi olmasada, belirli bir onay mekanizması dahilinde hepsini yapabiliyor olacaksınız. incir.com olarak amacımız kesinlikle mağaza sahibi üzerinden gelir elde etmek değil. Bu işi tamamen iş ortaklığı, kazanç ortaklığı olarak kurguluyoruz ve vereceğimiz premium hizmetleri de sadece iş ortaklarımızın işini kolaylaştırabilmek adına maliyetine yapıyor olacağız, böylece satışları artacak ve iki tarafta kazanç elde edecek.

   3. Merakla bekliyor olacağız. Başvurduk. Hayırlısı.. Umarım başarılı olur. Bir tasarımcı olarak haliyle en çok arayüzden endişe ediyorum çünkü. Mevcut şuanki örnek siteniz çok sıradan ve klasik olduğu için. Öne çıkmak için farklılaşmak gerek. Verdiğiniz yanıtlar için tekrar teşekkürederiz.

 12. Hedef kitle ve eticaret girişimcileri için güzel bir proje ancak;

  1.Öğrenci , ev hanımı na komisyon ödemek istediğinde Maliye sana fatura sorar. Bu sıkıntıyı daha önce yazılar üzerine network kuran siteler yaşamıştı.

  2.Ürün iadesi, ürün hakkında bilgi yani destek noktasında bilgisiz olan bu kitle nasıl hareket edecek.

  3. Satıcı kendi ürünü eklemek isteyecek bu takdirde ürün gönderimi ve bunun faturası nasıl olacak.

  Bu sorunlar çözülmeden bence başarılı olması zor bir girişim.

  1. Incir.com Incir.com

   Ceyhun bey,

   1- Site açanlar eğer şirket değil ise kazançlar üzerinden stopaj vergi kesintisi yapılıp kişi adına devlete ödenecektir. Bu konuda da siteyi açan kişinin ayrıca birşey yapmasına gerek yok.

   2- Ürün iadesi ve destek konuları da aynı şekilde incir'in ilgileneceği konular. Müşteri hizmetlerine gelen tüm çağrılar bizim tarafımızdan yönetiliyor olacak. Dediğimiz gibi siz sadece tanıtım ile ilgileneceksiniz.

   3- İlk dönemde maalesef satıcılar kendi ürünlerini sisteme doğrudan ekleyemeyecekler. Fakat ürünlerinin tüm sistem üzerinde satılmasını isteyenler tedarikçimiz olmak için bizimle iletişime geçebilirler.

   İlginiz için teşekkürler.

 13. Biraz inceledim kafa yordum yapılan bu sistem hakkında. Zannediyorum bir ürünün fiyatı ham 100 lira ise %50 %50 kırışalım demişler yani 120 liraya sat 110 lira bize 10 lira sana deniyor. Bu şekilde farzedersek; 70bin ürün demişler bu 70bin ürün mecburen tedarikçilerden geliyor demektir ki bu tedarikçilerden alınan mal bile çoğu zaman piyasadaki devlerin yanında fazla kalıyor. Eğer sıfır kar ile satarım derse olur bu iş diğer türlü piyasadan çok pahalı ürünler olur.

  1. Incir.com Incir.com

   Mehmet bey,

   Fiyatlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için http://www.evineiste.com'u inceleyebilirsiniz.

   1. Merhaba,

    Baktım fiyatlara eğer fiyatlar böyle seyredecekse belki ilk değil fakat 2. tercih olabilir rekabet yaratbilir diye düşünüyorum fakat bunu bu paketleri alan müşterilenizin burada gelecek küçük kar'a tamam diyecek mi önemli olan bu. Tabi herhalde siz bunları düşünmüşünüzdür. Herşey gönlünüzce olsun inşallah

   2. fiyatlar çok yüksek iş yapma ihtimali çok düşük ancak sistemde talepler artınca tedarikçi fiyatları indirirse belki o zaman para da kazandırır...

 14. Yeni bir iş modeli, girişimcilere başarılar dilerim.

 15. Ertuğrul Ertuğrul

  e-ticaret "evinde otur para kazan" kadar basit değil, müşteri muhattap ve güvene önem veriyor. Bu durumun birde müşteri hizmetleri ayağı var bunun yanı sıra duruma göre strateji gelişti geliştirmeniz gerekiyor rekabet etmeniz gerekiyor. %50 kar marjı ile kısıtlanıyor olacaksınız. İlk etapta iş yapabilir ama büyüdükçe karmaşa ile karşılaşabilirler. Tabi bunlar masaya yatırılmıştır, değerlendirilmiştir. Ama çoğu kez evdeki hesap çarşıya uymuyor.

 16. Ahmet Göral Ahmet Göral

  Öğrenciyken 2 sene kendi e-ticaret sitemi yönetmiştim. Sonrasında maaşlı bir işe girince site ile ilgilenemeyip kapattım. Şuanda 38.000 üyeli farklı bir sitem var. 5 farklı firma ile gelir ortaklığı üzerine çalışıyor ve satış üzerinden komisyon alıyorum. Mevcut üye potansiyelimi de kullanarak e-ticarete atılmayı hep düşündüm ama çok uğraştıran bir süreç olduğunu düşündüğüm için bir türlü gerçekleştiremedim.

  İncir.com'u görünce direk başvurdum. Zaten affiliate tarzı çalışma ile kazancınız varsa bir adım öndesinizdir diye düşünüyorum.

  Benim de burada en büyük çekincem tasarım konusunda birbirinin benzeri onlarca sitenin yayınlanacak olması. Umarım incir.com buna bir çözüm düşünür.

 17. Bahtiyar Keçeci Bahtiyar Keçeci

  Katalogla evden satış modelinin internete uyarlanması olarak gördüm bunu. Zaten ödeme iade cagrı merkezi tadarik vs herşeyle muhatap olan bir websitesinin tanıtım ve dolayısıyla satışa dönüştürme maliyetini kardan komisyon vererek aracılara havale etmesi.. fena fikir değil ama tek sıkıntı biz tanıdığımız bıirilerini satış yapmak için bu siteye sokunca bir süre sonra onlar başka siteleri de keşfedecek ve çok da sadık kalmayacaklar, katalog olayında ulaşılamayacak ürünleri pazarlamak var da başarılı olabiliyor. ürün gamında kendi markasını ve kendi sadece internette satacağı bir çeşitliliği çıkarıp bu markanın reklamına yatırım yaparsa tutması daha muhtemel bir site ama öyle bir yatırım durumunda da karı aracılarla paylasmaya gerek yok..

 18. Ali Sancı Ali Sancı

  Gerçekten süper bir proje.Benim gibi yıllardır site işlerini hobi olarak yapanların cepleri gülebilir:)..Gülmeyin ama..:) Elimdeki web siteleri ile kolayca satış yapabileceğimi düşünerek ben de başvuru yaptım.İnşallah her şey burada ifade edildiği gibi yürür.

  proje sahiplerini tebrik ediyorum;Sadece kendilerini düşünmedikleri için..

 19. Bomonti Bomonti

  Benim merak ettiğim gönderilen faturalarda ve paketlerde benim kurduğum mağazanın ismi olacak mı ya da incir.com ismi olacak mı? Uzun vadede tekrar sipariş verecek müşterilerin bağlılığı için çok önemli bi konu. Ben uzun vadede kendi müşteri portföyümü mü oluşturacağım yoksa incir.com'a veya sistemdeki diğer mağazalara mı çalışmış olacağım. İşin özü white label mağaza seçeneği sunuluyor mu?

  1. Hakan Usta Hakan Usta

   Güzel bir soru, diğer yorumları cevaplayan incir.com kullanıcısından cevap gelirse yerinde olur.

  2. Kolilerin üzerinde mağazanın logosu olacak ve alt köşesinde daha küçün bir boyutta incir güvencesiyle yazıyor olacak. Faturaların üzerinde ise bir tarafta incir diğer tarafta ise mağazanın logosu bulunacak.

   Amacımız her mağazanın kendi marka bilinirliğini sağlayabilmesi ve bunun yanında bu mağazanın arkasında incir a.ş.'nin olduğunu ve yasal güvencelerin incir a.ş. tarafından sağlandığının anlaşılabilmesi. Bu sebeple, mağazanın markası daha önde olmak şartı ile iki markada bulunuyor olacak tüm sitelerde.

   1. Ali Sancı Ali Sancı

    Harika ve mantıklı olan da bu...

 20. Hakan Aydemir Hakan Aydemir

  fikir muhteşem tebrik ederim hayırlı olsun.

  bir kaç sorum olacak cevap alabilirsem çok sevinirim.

  1.Çalışma şartları nasıl olacak?şunu veya bunu yapabilirsiniz veya yapamazsınız olacakmı?

  2.Olduya domainim güzel iş yaptı ayrılabilecekmiyim?

  3.fiyatlar sabitmi olacak yoksa arttırabilecekmiyim?

  4.kendi temamızı yerleştirebilicekmiyiz?

  5.kendi ürünlerimizi ekleyebilecekmiyiz?cevabını aldım.

  6.kullanıcılarımın bilgileri sizdemi kalıcak bende görebilecekmiyim?

  7.call center kısmını nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz?

  bana ait özel bir numara olacakmı ? müşteri memnuniyeti için.(bunun cevabıda alındı)

  8.3000 mağaza çok değilmi?

  9.yurtdışına açılmayı düşünüyormusunuz?

  10.mağazamda çeşitli affilate sistemlerini kullanabilecekmiyim?

  1. Incir.com Incir.com

   Hakan bey,

   Çalışma sorularınızla ile ilgili detaylı bilgiyi çok yakında incir.com'da bulabileceksiniz. Teşekkürler.

 21. Sermayesizticaret.com'un(justandfast) yaptığı işten ne farkı var bu projenin? Aynı iş zaten yapılıyordu.

  1. Incir.com Incir.com

   Baran bey,

   incir.com olarak kendimizi çok daha farklı konumlandırıyoruz. Zaman içerisinde bunu çok daha net anlatıyor olacağız.

   1. Umarım farkınızı hissettirir ve başarılı olursunuz.

 22. Konseptiva.blogspot Konseptiva.blogspot

  Bence sitenin ismi çok hoş olmuş.İncir gibi bir çok firma bir araya gelecek ve bir bütün oluşturacaklar.Süper

  1. Incir.com Incir.com

   Çok teşekkürler.

  2. Ali Sancı Ali Sancı

   Şu sözde var :"Bir çuval incir'i berbat ettik" ...Umarım öyle olmaz..

 23. merhaba öncelikle girişiminiz için tebrikler...

  her girişimi iyi kötü satsın satmasın desteklemişimdir....

  ben daha öncede sermayesizticaret ile Affiliate sistemini yapmıştım fakat

  sizin siteminizde eğer aynı şablon tamplate ve görsel lik olursa google da o siteyi tanıması güç oluyor

  eğer değiştirebilirsek ii olur

  bilirsiniz her zaman google yeni ve özgün olayları 1. sıraya taşıyor

  fakat tabiki bu Affiliate sistemi çok yaygın inşallah ülkemizdede başarılı olur

  bende sisteminizi deniycem

  hayırlı olsun saygılar

  ümit binici

 24. site yöneticileri herkese tek tek cevap yazmış.

  ben de bunun için tebrik etmek istiyorum.

  bence burada yazısı çıkan her site yorumlara cevap yazmalı.

 25. Öncelikle bu güzel yazı için Webrazzi'ye ve yoğun ilgi ve yorumlar için takipçilerine tüm incir ekibi olarak çok teşekkür ediyoruz. İlk aşamada 100 davetiye sözü vermiştik fakat tahminlerimizin çok üzerinde 400'e yakın başvuru aldık. Bizde bu yoğun ilgi karşısında teşekkür edebilmek için ilk 500 başvurunun hiçbirini geri çevirmemeye karar verdik fakat tabiki yetişebildiğimiz ölçüde ve sıra ile açıyor olacağız mağazaları. Bu konuda sabrınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

  1. Ali Sancı Ali Sancı

   Bunun için çok tşk.ederiz.Yusuf Bey!..Yoksa kaybetmiştik hakkımızı..Güzel bir domainle başlayacağım.

 26. Yorum Cu Yorum Cu

  İşin maliye boyutunda sıkıntı çıkabilir. Kargoda benim logom bulunacak ama fatura bana ait olmayacak. Faturada da logonuz olacak demişsiniz ama bu yasal olarak o faturanın bana ait olduğunu göstermez. Eğer benim firmam satış yapacaksa sizin bana fatura kesmeniz benim de son kullanıcıya fatura kesmem gerekmez mi?

  1. Bülent B Bülent B

   Pos Makinaları İncire Ait Olduğundan Resmi Olarak size gelen bir ödeme söz konusu değildir.Bu nedenle faturayı sizin kesmenize gerek yoktur .Şayet Şirketiniz varsa elde ettiğiniz karın faturasını İncir.A.Ş'ye Fatura Kesersiniz(100 TL karda 50 Tl Kazancınız Olur Faturasını keser.50 Tl Ödeme alırsınız hesap kapanır).Şirketiniz yoksa siteniz üzerinden ürün sattığınızda stopaj kesilerek ödeme alacaksınız mesela 100 tl kar elde edildi 50 tl-50 tl paylaşılacak bunun %20 si (10 TL) devlete bizim adımıza vergi olarak ödenecek.Makbuzlar bize verilecek herhangi bir sorunda siz makbuzları beyan edeceksiniz.

  2. Ali Sancı Ali Sancı

   Bu sorunun cevabını ben de merakla bekliyorum.

  3. Incir.com Incir.com

   İncir üzerinden mağaza açmanız için şirket olmanız gerekmiyor, her durumda satış işlemi tamamen İncir A.Ş. tarafından yapılmakta ve dolayısı ile faturalarda incir'in faturaları olacak. Kolilerde ve faturada mağazanın logosunun bulunması ise hukuki açıdan bir sorun teşkil etmiyor.

  4. Ali Kitap Ali Kitap

   Hocam adamlar diyorki siz satacaksınız kardan paylaşıcaz. Yani siz ürünü satınca gerisi sizi ilgilendirmeyecek. Ama buradaki sıkıntı müşteri neden bir aff yapan bir mağazadan ürün alsın eğer böyle balık müşteri varsa şaşırdım

   1. Bülent B Bülent B

    Sonuçta hangi ürünün nerden tedarik edildiğini az çok herkes biliyor mesela elektronik konusunda birkaç firma tedarikçi ama sonuçta o firma perakende vermediği için ürünü hepsiburada v.b sitelerden alıyoruz.Bu İştede böyle ben bir ürünü piyasadan uyguna satıyorsam neden benden almasın sizin dediğiniz benden laptop alacağına sisteme dahil olur ürünü alır ve mağazayı kapatır diyorsan o ayrı bir durum.sanırım bunun önlemide alınmıştır.

 27. Eticaretmeraklisi Eticaretmeraklisi

  Merhaba,

  Başvuru yaptık, fakat siteleri bildirmedik bu durumda sitelerimizi bidirmemiz için bize geri dönüş yapacakmısınız? Çünkü site alanını doldurmamız mecburi değildi.

  incir.com yetkilisi cevaplarsa memnun olurum.

 28. abi bu davetiye kodunu sadece ben mi göremiyorum acaba?

 29. Merhabalar, oncelikle boylesine bir projeyi hayata gecirdiginiz tebrik ederim. Hem kapsamli bir proje hemde maddi getirisinin yaninda deger ureten bir tarafi da var. Daha once denenen bir kac ornek %300 karla cinsel urun satma persfektifinden oteye gidememisti. Bende evde diger projelerim icin calisirken bir yandan da donanimstore.com, dizustustore.com ve enstrumanstore.com icin basvuruda bulundum. Umarim bi aksilik olmaz. Simdiden heyecanlaniyorum :)Bakalim ne olacak.

 30. Tam komisyon mantığıyla geliştirilmiş bir iş mantığı. Kişiler sadece üyelik ile internetten mağaza sahibi olacak. Kulağa hoş geliyor.

 31. Yusuf Akdemir Yusuf Akdemir

  Başvuru yaptık, aranacaksınız dendi. Fakat 4 gün geçmesine rağmen ne arayan var ne de soran. Bu şekilde olursa hevesle başvuru yapan girişimciler vazgeçeceklerdir.

  1. Incir.com Incir.com

   Yusuf bey,

   Yazıda belirtildiği üzere sistemimiz şuan açık değil, başvuruları aldık ve 10 Aralık itibarı ile başvuru sırasına göre eMağazalarınız açılacaktır.

   1. Ali Sancı Ali Sancı

    10 Aralıktan itibaren bu tarihe kadar aktif olan mağazalar konusunda genel bilgilendirilsek çok iyi olur.Facebook ve twitter sayfalarınızda güncelleme yaparsanız ara ara çok daha iyi olacak.Belirsizlik iyi bir durum değil.

 32. Yusuf tekrar başarılar dilerim.

  Hazır e-ticaret yazılımı veya incir.com gibi platformların orta vadede en önemli problemi, sitelerin bir süre sonra gerektiği gibi yönetilmemesinden kaynaklanan motivasyon eksikliğidir. Eğer incir.com bu noktaya eğilecek olursa, hem önemli bir deliği kapatmış , hem de ürününü hayli farklılaşmış olacak diye düşünüyorum.

 33. 3 Yıldır yurtdışı trafik affiliate marketing ve CPA , media buying ile uğraşırım. Olayım tamamen marketing. Bu sene 2 kişi bir e-ticaret girişiminde bulunduk fakat o kadar zorluklarla karsılastık ki ( tedarik ) su anda geriye doğru gidiyoruz. Sistem stabil olduğunda iyi bir gelir kapısı olabileceğini düşünüyorum benim için.

 34. Bugün başvurumun olumlu sonuçlandığı mailini aldım, başvurumda da belirttiğim gibi uzun zamandır Türkiyede beklediğim güvenilir bir yapıya kavuştuğumu düşünüyorum, sizinde ve bizimde başarılı olacağımıza inanıyorum.

 35. Reyontik Reyontik

  sistem ne zaman yayına başlayacak acaba? epeydir beklemedeyiz.

  1. Erol Paksoy Erol Paksoy

   Sistem çökmüş durumda. Fıs olmuş yani bu.

 36. Berk Karadağ Berk Karadağ

  Bu işte diğer affiliate girişimleri gibi fos sanırım ne bilgilendirme mesajı var onu geçtim kendi sitelerini bile güncellemekten acizler kuru bir mail 10 aralıktan sonra açacaz merak etmeyin ama gerisi yok. Facebook hesapları boş twitter keza öyle eee biz nerden bilgi alabilecez gelişmelerden yok arkadaş, yusuf bey belki livego hüsranından pay çıkarmıştır diye düşünürken yine kendi ana işine odaklanamıyor sanırım.

  test sitelerinede göz atıyorum hergün ama hala ürün resimleri 1 mp kameralarla çekilmiş gibi doygunluk yok ordan burdan toplanmış resimler gibi açıklamalara zaten bir şey demiyorum gittigidiyorda sade vatandaş mükemmel alıcıya hitap eden açıklama ve resimler koyabilirken bu anlayışlar incir pek ilerlemez.

  Plansız programsız alelacele girilmiş bir girişim olduğu herhalinden belli

  siz daha gelir ortağınıza bilgi veremezken müşteriyi size emanet edip sorunlarını hemen halledebileceğinizi nasıl düşünmemizi bekleyebilirsiniz ki bizden inanılır gibi değil.

  Son olarak webdenal.com ilk zamanlarında doğrudur popülerdi ama geride kaldı ve yenilikten uzak bir platform ki hala tonlarca eksikleri var ölü bir kasaba gibiyken sizin içeriğinizi hazırlayan çözüm ortağınızdan bu gibi sorunlar normal diye düşünüyorum.

  ilk başta kuşkuluydum ama yusuf bey ders çıkarmıştır hatalarından diye düşünüp başvurdum ama gel gör ki

  "aynı tas aynı hamam"

  Bence internet girişimciliğini bırakıp fiziki ticarete atılmanız benden söylemesi...

  1. Hüseyin Hüseyin

   berk bey haklı. yeni oluşumlarda bu tür gecikmelerin olması normaldir. ancak insanlara ön başvuru yaptırıp, açılış tarihi veriyorsanız, gecikmeleri de bildirmek zorundasınız. bildirmiyorsanız size güvenip, ön başvuru yapmış insanları sallamıyorsunuzdur. daha işe başlamadan böyle sorunlar ortaya çıkıyorsa, iş esnasında neler çıkacağını tahmin edemiyorum.

   ön başvuru yapmıştım ancak şimdi site açma konusunda çekincelerim var. benim gibi düşünen insanların sayısının da çok olduğunu düşünüyorum.

   1. Barış Barış

    Evet ben de ön başvuru yapıp bekleyenlerdenim. Bir yazılımın ya da bir websitenin kurulum aşamasında ortaya çıkan sorunların işin başlama tarihine sekte vurabileceğini bilişim sektöründe çalışan birisi olarak hak veriyorum. 10 aralık itibariyle sıra ile açılıyor olacak şeklinde bir mail ben de aldım ve beklemedeyim. Bu bekleme süresi içerisinde işin detaylı içeriği hakkında bir mail gönderdim ama herhangi bir cevap alamadım. Bu durumu yoğun başvuru nedeniyle oluşan yoğunluğa bağlamak istiyorum fakat en azından bir cevap dönmelerini de beklerdim. Umarım başlangıçta yazılanlar gibi iş ciddiyetle sonlandırılmaya çalışılıyordur.

   2. Reyhankaya Reyhankaya

    Ben çoktan vazgeçtim bile. kaç defa mail attım hiçbir cevap yok. Karşımda insan olup olmadığını bile bilmiyorum. Sanki kaçıp terk edilmiş bir sistem. Yazık oldu yani...

 37. Mağazası bugün açılan bir kullanıcı olarak yorumumu yazayım;

  Ben de Webrazzi yazılarını okuduktan sonra başvurmuştum. Daha sonra 10 Aralık'tan itibaren açılmaya başlanacağını ve tahminen 5-7 iş günü süreceğini belirten bir e-posta aldım. E-postada belirtildiği gibi bugün sistemim aktifleştirildi.

  Detaylı inceleyemedim ama ürün fiyatları diğer sitelere (misal; hepsiburada.com) göre makul denebilecek ya da denk seviyede, ancak kar oranları bana çok düşük geldi. %50-%50 kar payı diyor ama sanırım bundan çok farklı bir dağılım var.

  Yönetim panelinde ürünün maliyetini göremiyorsunuz, fiyatını ve size düşen kar payını görebiliyorsunuz.

  Herhangi bir dokümantasyon yok, size kayıt linkini yolluyorlar ve kısa bir formla üye olup yönetim panelini kullanmaya başlıyorsunuz.

  Şu an görünüme ya da ürün fiyatlarına vb. müdahale edemiyorsunuz.

  Kodlarda ufak tefek görsel hatalar var. Özellikle açılan menülerde yaşadım ben. Ama hızlıca çözülebilecek problemler. Mesela bekleyen kargolar listesinde muhtemelen tüm mağazaların bekleyen kargoları gösteriliyor. Bu da önemli bir hata.

  Mağazası henüz açılmış bir kullanıcı olarak hızlı gözatma sonrası yorumlarım bunlardır. Kullanan diğer arkadaşlar da fikir ve tecrübelerini paylaşırsa iyi olur.

  1. fatih bey site adresinizi bizimle paylaşır mısınız? incelemek isteriz.

  2. Incir.com Incir.com

   1 haftalık bir gecikmenin ardından bugün mağazalarımız açılmaya başlandı, 1 haftadır sistemi yetiştirme telaşı ve sistemi açıp iyi haberler verme niyeti ticket'ların tümüne yanıt veremedik, gecikmeden dolayı özür dileriz, fakat bundan sonrası için bu konuda çok daha dikkatli olacağımıza emin olabilirsiniz. Şuan itibarı ile günde 30 ila 50 arasında mağaza açıyoruz ve herhangi bir sorun çıkmazsa bu sayıyı arttırıyor olacağız. Konuyla ilgili bilgilendirme maili gönderildi. Anlayışınız için çok teşekkürler.

   1. Reyontik Reyontik

    15 güne bütün kurulumlar tamamlanacak denilmişti ama hala ses yok.

   2. Polat Polat

    hala ortada bisey yok. yalan oldu. hatta bundan sonra artik insanlarin size nasil guvenebilecegini dusunuyorsunuz ? asil size lazim olacak insanlari kaybettiniz bile. webrazzi de bence artik dikkat etsin boyle haberler yaparken

  3. Incir.com Incir.com

   Fatih bey merhaba,

   Öncelikle eTicarette başarılar dileriz. Kar paylaşım oranımız kesinlike %50 - %50'dir. Ürün gruplarına göre kar marjları %3 ila %30 arasında değişiyor. Özellikle Elektronik, Bilgisayar ve Telefon gibi kategorilerde çok düşük kar marjları söz konusu. İki hafta içerisinde sistem üzerinden 5 farklı fiyat katmanından birini seçerek emağazanız'da uygulanacak kar marjlarını değiştirebiliyor olacaksınız. Böylece satış potansiyelinize göre farklı bir fiyatlandırma tercih edebilirsiniz.

   1. Ali Sancı Ali Sancı

    Ben de sıradayım,sanırım domain belirlemek yada değiştirmek için zamanımız var?

    Mağaza açanlardan hiç satış yapan var mı?

    Sanırım ilk satış keyf verici olur karı çok düşük olsa da...Sanırım manşet kısmını değiştirme yetkimiz olur.Mesela ben eğitim ağırlıklı sitelerimle desteklemeyi düşünüyorum,bu nedenle de eğitim ürünleri anasayfaya taşıyabilmeliyim.

    İnş.güzel bir işbirliği olur.İşin başarısı herkes karşısındakini kendi yerine koymalı,kendisi için istediğini başkası için de istemeli..Tersi kesin hüsran!

   2. Özlem Gök Özlem Gök

    bende başvuru yapmak istiyorum ama referans almam gerek sanırım. Kime nasıl ulaşabilirim.

 38. Muhammet Turan Muhammet Turan

  çok güzel bir düşünce.açılsın bir bakalım

  1. Xticaretsitesi Xticaretsitesi

   Sistem güzel düşünülmüş, e-ticaret yapmak isteyenler için bir fırsat. Sistem tam olarak ne zaman açılacak?

 39. Hesaplı Alışveriş Hesaplı Alışveriş

  Webrazzi'de gördüğümüz bu konudan sonra incir.com'a başvurumuzu yaptık. Müthiş bir destek sistemleri var ve her sorunuza kısa sürede cevap alıyorsunuz. Sistem beta aşamasında olduğu için ufak tefek eksiklikleri mevcut ancak ilerleyen zamanlarda daha büyük bir proje olacağını şimdiden görmemek mümkün değil.

  Teşekkürler Webrazzi, teşekkürler incir!

  1. Hasan Hasan

   Site açılışları sanırım şuanda beklemede. Yetkililerden biri ne zaman açılacağını söyleyebilir mi? Bizde başvurumuzu yaptık ama, başvurunun ne zaman değerlendirileceği konusunda iç bir bilgimiz yok. Açılacak mı açılmayacak mı çok merak ediyorum doğrusu.

   1. Barış Barış

    Yapmış olduğum başvuru sonucunda site açılışım bir süre önce yapıldı. Destek sistemleri gerçekten çok iyi. Şu sıralar başka işlerimin yoğunluğundan tam olarak kanalize olamasam da zaman zaman destek sistemlerine göndermiş olduğum sorularıma ilişkin maillerime çözüme yönelik çok ivedi bir şekilde geri dönüş aldım. Beta aşamasında olan sistemin çok daha sağlıklı bir hale geleceğine inanıyorum.

 40. Mustafa Demir Mustafa Demir

  Bu sistem bildiğimiz CS-Cart script yani özgün bir proje değil bildiğimiz CS-Cart scripti alıp basit bir tema yapıp linkleri düzenlemişler yani geniş bir proje değil çünki mağaza sahiplerine sadece bildiğimiz CS-Cart scriptin ön yüzünü kuaracaklar mağaza sahipleri direkt olarak gidip kendileri CS-Cart alırlarsa yönetim panelide yüzde yüz kendilerine ait olur.

  yani projeyi çokta abartmayın öncelikle kullandıkları alt yapının CS-Cart olduğunu bilin yeter.

  1. Peki Mustafa Bey gidip CS-Cart alınca, CS-Cart şirketi satacağım ürünlerin tedariğini, müşteri hizmetlerini, kargolamasını da yapacak mı?

   Şayet yapmayacaksa siz bu projeyi anlamamışsınız demektir.

   1. Mustafa Demir Mustafa Demir

    Birman bey aksine projeyi gayet iyi anladım.

    Bu projede incir tedarik ediyor ürünlerinizi buraya kadar ok ancak kargoyu incir gönderiyor sizin müşterinize ve kolide incir.com yazıyor (her ne kadar sizinde logonuz pakette olsada) sizin müşterinizde bu soru işareti oluşturmayacakmı? yani müşteri ben bu siparişi sizin sitenizdenmi verdim incir.com danmı diye düşünmeyecekmi? paketimi incir.com gönderiyorsa siparişi verdiğim site neyin nesi demeyecekmi?

    Deniyorki satıcı siteler fiyatlar üzerinde fazla oynayamayacak bu nedemek ürünleriniz incir tarafından tedarik edilsede fiyat konusu sabit bu nasıl bir sonuç doğuracak peki?:

    Birbirinin klonu 100 lerce site hepsinde aynı fiyatlar aynı ürünler yani incir.com kendi satmak istediği ürünleri 100 lerce siteye klonlayıp arama motorlarında ürün arandığında tekelleşecek yani müşteri a.com danda sipariş verse b.com danda sipariş verse incir.com dan sipariş vermiş olacak.

    Sonuç itibari ile Avon vb. saadet zincirimsi işlerden farklı bir iş değil bu. kazanan incir klonu siteler değil direkt incir.com olacak

  2. Webrazzi koduyla başlamış biri olarak, fiyat sabit değil, eksik bilgileriniz mevcut. Sistem güzel. Hiç bir operasyona katılmadan, minimum yatırımlarla e-ticaret sitesi açabiliyor olmanız güzel bir nimet. Burada bize düşen, tanıtımımızı yapabilmek.. Fiyat konusuna tekrar dönersek, şimdilik 5 katman fiyat seçeneği mevcut, siz ayarlıyorsunuz..

   1. Aykut Aykut

    Şuan açıklık getirelim.Evet 5 kademe var ama en düşük kademede dahi çıkan fiyatdan daha düşük fiyatta satan siteler mevcut.En düşük kademede çıkan fiyatlar, büyük e-ticaret siteleriyle neredeyse aynı dereceye geliyor ki.insanalar o sitelere daha fazla güvendikleri için onlardan alışveriş yapıyolar.

 41. Merhaba,

  Çok merak ettiğim bir konu var. Ben şuan öğrenciyim ve aynı zamanda webmaster ve Seo işleri ile uğraşarak ek gelir sağlıyorum. Peki bu sisteme geçersem herhangi bir şirket kurmama gerek var mı ? Ticari bir ünvana sahip olmam gerekiyor mu ? Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

  Saygılarımla

  1. Teknokol Teknokol

   Site açmada hiç bir resmi işleme gerek yok kendi adına domainin vars yada subdomin olarakta kendi mağzanı oluşturabilirsin ben bugün açtım teknokol.com bakalım başarıya ulaşabilecekmiyim. Arama motorları bizim için dez avantaj olacak 1000 tane mağza açıldığını düşünün tüm sitelerde aynı içerik google hangisini ilk sıralara getireceğini şaşıracak:)

 42. Mustafa Karayaka Mustafa Karayaka

  bende bugun dahil oldum hayırlı olsun bakalım

  http://www.herseyburcumda.com

 43. Ahmet Ahmet

  fikirde projede güzel ama kim için sistemi kuran için kullanan için kesinlikle amelelikten başka bişey değil kar oranlarını gördüm de resmen fiyasko olmuş bu sistemi kullanan dilenciye verilen para gibi bi kazanç sağlıyacak reklam yapsa altından kalkamayacak fiyatlarda piyasanın üstünde ne deyim sömürgecilik düzeni böyle işler

 44. Gürkan Gürkan

  Seo açısından aşağıda arkadaşların paylaştıklarına katılıyorum, bu bence büyük bir sorun. www.minnik.com ile deneme fırsatı bulduğum yapıda görünen eksikler olsada, bence ilk aşamada e-ticarete girecekler için güzel bir alternatif. Pazarlama konusunda kişisel becerileri (blog, aktif fan sayfaları vs.) olanlar ve reklama yatırım yapacak kişilerin iyi yerlere geleceğini düşünmekteyim

  1. Kanat Kanat

   Yaklaşık bir haftadır http://www.e-leylek.com sitemiz faaliyette. İlk haftamız olmasına rağmen hem satışlardan hem de incir ekibinin sunmuş olduğu destekten çok memnunuz. Umarım site sahiplerine ilerleyen günlerde daha geniş hareket alanı sunabilirler. Herkese hayırlı satışlar.

 45. Aykut Aykut

  3 aydır incir.com dan oluşturmuş olduğum siteyi yönetmeyi çalışıyorum.Ancak fiyatların yeni bir e-ticaret sitesine göre pahalı olması ve fiyatlara müdahale edememem yüzünden ne istediğim kadar sayfayı aktif bir şekilde ziyaretçi takip ediyor ne de ürün satılıyor.Sosyal paylaşım sitelerinden ve forum sitelerinden yaptığım reklam çalışmalarıma rağmen ürünlerin pahalı olması insanların hemen geri çıkmasına neden oluyor.Ürün reklamının bizim tarafımızdan yapılması isteniyor.Buna katılıyorum ancak önerdikleri 'adwords' de tıklama başına neredeyse 1TL para alıyolarki 200TL lik vermiş olduğum reklamın hiç birinde alışveriş yapılmadı.Boşu boşuna para harcadım.Televizyon ve internet reklamları için yüksek derecede reklam maliyeti gerekli ki insanlar bu siteleri hepsiburda yada hızlı al gibi sitelerle eş değerde biçsin.Hepsini geçtim ürünlerin kar marjlarıda oldukça düşük, tatmin etmiyor.Bence kısa bir sürede benim sidemde dahil açılan sitelerin %90'ı kapanacaktır.Bu hususlar göz önünde bulundurularak tekrardan değerlendirme yapılmalıdır.

  1. Serkan Serkan

   Fiyatlar aslın cok makul.Çok iyi bir pazar araştırması yapmak gerekli.Su an piyasaya hakim e-ticaret sitelerinden cok daha ucuz binlerce banko ürün var ve bunların karpayları dolayısıyla biraz düşük.Her yeni acılan isletme ayakta kalabilmek için fiyat politikasını minumuma göre hesaplar(tabii cok büyük sermayeli holding yada vurguncu spotcu değilseniz).Bir süre sonra hersey normale döner.Arz ve talep dengesi arttıkca tüm taraflar kazanclı cıkar.incir bu süreci hızlandırmak için tüm magazalarının reklam ve tanıtım faaliyetlerine agırlık verip yeni mecralar bularak bu konudaki faaliyetlerini genişletmelidir.Herkeze iyi kazanclar

   1. Serkan Serkan

    Yaklasık bir aydır www.teknita.com için fiyat arastırması yapıyorum.Avm lerde ve internette yüzlerce banko-ucuz ürün bulup siteye ekliyorum.Magaza sahipleri ciddi bir piyasa arastırması yapıp kar getirecek ürünler belirlerse ve reklam faaliyeti geliştirirse zamanla ciddi gelirler elde edebilir.

 46. Gökçe Özçınar Gökçe Özçınar

  Merhabalar.

  Arkadaşların dediği gibi kar oranları epey düşük.Ancak soruyorum. Eğer bir firma kurup fatura kesip vergi verip tedarikçilerle uğraşıp iyi kötü bir "Müşteri hizmetleri" servisi oluşturup bir de eleman çalıştırıp aynı zamanda web satış devleri ile rekabet etmek zorunda olsaydık bir üründen yüzde kaç gerçek kar elde edecektik. İadeleri vs söylemiyorum bile. Yüzde 3- 6 kar bu sistemle tam anlamıyla hiç yoktan kazanılıyor. Bu kadar basitleştirilmiş bir sistemden ŞU HALİYLE daha fazla bir şey beklenmemeli.

  Ben şu şekilde hareket ettim. polo.incir.com adresini direkt olarak kullanmak yerine www.polobilisim.com adresinden link verdim. Yarın öbür gün daha avantajlı bir sistemle karşılaşırsam ya da kendi sitemi açacak olursam ismim asla değişmeyecek.Sadece linki değiştireceğim. Gerçi ileride incir.com'un şartlarının daha da iyileşeceğine ve beraber çalışacağımıza inanıyorum.

  Ancak. Size yaşadığım gerçek bir olayı aynen aktarayım. Bire bir tanıtımımı yapıp sitedeki bazı fiyatların örneğin Teknosa'dan avantajlı olduğuna ikna ettiğim bazı arkadaşlarımın dikkatini sonradan sitemdeki İncir logosu çekti ve incirde anlık dükkan açıp kendi siparişlerini kendileri verdiler. Sitedeki incir logosu ve incir.com un herkese açık olması maalesef ipimizi çekiyor ve piyasamızı çok çok daraltıyor. Maalesef şu ana kadar sitemi internetle hiç tanışmamış insanlara tanıtmak zorunda kaldım.

  İncir'in buna bir çare düşüneceğine inanıyorum.

  Herhese saygılar sevgiler.

  1. Serkan Serkan

   Kendi logosu olması ve anlık magaza acmaları cok önemli bir dezavantaj.Buna bir cözüm bulacaklarını düşünüyorum.

   1. Serkan Serkan

    Ayrıca.. burada birkac site ismi gectigi için yanlıs anlasılma olmasın..www.teknita.com teknik ve tasarım kelimelerinden türetilmiş bir isimdir.Her seyin sonuna

    sa ekliyebilecek yüce bir yaratıcılık kaabiliyetimiz

    ol sa ...

  2. Online Al Online Al

   merhaba...

   arkadaşın "arkadaşlarımın dikkatini sonradan sitemdeki İncir logosu çekti ve incirde anlık dükkan açıp kendi siparişlerini kendileri verdiler. Sitedeki incir logosu ve incir.com un herkese açık olması maalesef ipimizi çekiyor ve piyasamızı çok çok daraltıyor" sözleri çok haklı..

   logoya tıklayınca başka bir yere açılmalı ve "bu site incir güvencesinde bir e-ticaret sitesidir" vb demeli... ama "hemen siteni aç para kazan" vb çıkınca karşısına kimse ürün almaz site açar...

   ya da "bu ne böyle" diye güvensizlik olur..

   "herkes 5 dakkada site açıyormuş, bunlar ne biçim site, titan zinciri mi" diye sorarlar... ki bana "titan gibi bir şey bu" diyen oldu...

   güven verici ve ağır oturaklı görünmek önemli..

   facebook hesabı açar gibi online satış sitesi açmak görüntüsü bizler için (online satış yapmak isteyenler) cazip ama ürün alıcısı için cazip olmaz, güvensizlik doğurur..

   herkese kolaylıklar..

 47. çok güzel bir sistem inşallah başarılı olur. tazegeldi.net

  1. www.tazegeldi.net

 48. Gökçe Özçınar Gökçe Özçınar

  Hekese tekrar merhaba

  Deneme amacıyla İncir'den ilk ürünümü kendi kendime :) sattım. Her şey aynen söylendiği gibi. Satın alma süreci problemsiz. 2 günde kargo elimde oldu. Ambalajında ve faturada incirin ve benim logolarımız var. Ama müşterinin aklını karıştırmayacak nitelikte. Ürün tabiiki kendi orijinal ambalajında ve problemsiz çalışıyor. Teknik olarak ilk 0.30 TL mi kazandım. Ben kolay beğenmem ama notumu olumlu olarak veriyorum.

  1. Bulut57 Bulut57

   Hocam bu proje ocağımıza incir ağacı dikmesin :D

   1. Gökçe Özçınar Gökçe Özçınar

    Hani bir zamanlar bir Volkswagen reklamı vardı. "Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu" diye. Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu.

 49. Sistem Ticaret Sistem Ticaret

  Ben de bugün http://www.sistemticaret.com adresinden bir mağaza açtım. Daha önceden başka bir incir sitesinden 200 TLlik siparişim vardı. Fiyatlar uygun geldiği için almıştım. Demekki rekabet edebilecekler fiyat konusunda. Bir arkadaşıma söyledim "incir sitesi değil mi bu?" dedi. Baya da biliniyorlar sanırım.

 50. Günay Günay

  adresx.net olarak bizde incir ailesine katıldık. adresx.net Facebook sayfası: www.facebook.com/adresxnet

 51. Bebekingo Bebekingo

  Biz de http://www.bebekingo.com olarak İncir ailesinde hizmet veriyoruz. Bu güzel girişimde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Facebook adresimiz: https://www.facebook.com/pages/BebekingoCom/333844860072081 İncirin tedarik gücü çok mağazayı bünyesinde bulundurduğundan çok fazla. O nedenle her geçen gün kar paylarımız daha da artacak diye ümid ediyoruz.

 52. Selam.Kendi domain ismimizle katıldığımızda hosting incir.com tarafındanmı sağlanıyor?

  Her hangi bir domainin genel uzantısıyla(site.com) incir.com mağasası kursak, aynı domainin altdomain uzantısında (subdomain)ise farklı hizmet, yani,incir.com a ait olmayan (blog.site.com gibi)kura ve ya alt domain uzantısında yine de incire.com sistemine ait olmayan,özel ürünlerimizi pazarlaya bilirmiyiz?

  Birde sistemdeki 10 veya 25 TL’lik ücterli paketler arasındakı hizmet farkı neler?

  Cevabınız içün önceden teşekkürler!

 53. Merak ettim kar oranlarına baktım, 1990 liraya (ki piyasaya göre pahalı) iPhone satsak tamı tamına 6.96TL kar elde ediyoruz. 200 liraya tablet satsak 3tl kar ediyoruz. Gaza geldim hayallere daldım 55k ciro yapsam tahmini 600-700 lirası bana kalıyor. Yeme de yanında yat üstelik meta tag ürün açıklaması gibi şeyler sabit değiştirilemiyor, site içi seo yapma imkanı olmadığından düz backlink kasarım diye düşündüm.

  Bu sistemi bulanları ellerinden öperim, e-ticaret eticaret olalı böyle karlı sistem görmedi. Karlı derken benim temiz yürekli azıcık saf girişimci arkadaşlarımı kast etmedim, inciri kastettim. Normalde rakip eleme adına böyle şeyleri yazmamam gerek ama arkadaşlar lütfen kanmayın bu sitede on bin lira ciro yapsanız elinize doğru dürüst para geçmez. On bin ciro için günde 1k hit çekmeniz gerek sistem SEO'ya elverişli değil 1k hit çekemezsiniz. SEO'ya elverişi olsa da çok zordur, içine girip uğraştıktan sonra daha iyi anlarsınız ama neyse. Uyardı dersiniz.

  1. Denizhan Yeni Denizhan Yeni

   günlerdir incir.com araştırıyorum ve şu ana kadar adam gibi yazılan yazı seninki ! .. site sahipleri bile cevap verrmiyor.

   bu bir zincir :)aslında zincir.com :)ismi olsaymış ?

   fikir iyi ama türkiye mantığı hep bana hep bana

   10 bin ciro yapsa 2000 üye = 200 mio tl %15 kar olsa -- %7.5 zaten kafadan , incir' e eder sana = 30 mio kar

   e bunlardan paket parası diyelim yılda 300 tl alsa 300 tl * 2000 tl = 600 bin hava parası .

   vallahi , sen 10 bin tl ciro yapacan burdan %7.5 kar stopajı düştükten sonra sana kalan net = 615 tl süper işmiş ?

   asgari ücret bile daha yüksek , bir işe gir daha iyisini alırsın incir.com yetkilileri bilgide vermiyor site sahipleri zaten süper süper para kazanan varmı desem yok ?

   şimdi zincirmi incirmi ?

  2. Sistemin e-ticareti bilmek veya bilmemek ile bi alaksı yok. Network agını kurup lyoness , megaholdıng gibi kendi grubunu gurmak altına elamanlar almak tabi her zamanki gibi baş aktöre çalışmak diye nitelendirebilirim .Peki bu işe %100 e-ticaret yapacağım çünkü benim bildiğim iş diyenlerin artısı ne olacak ? Bence bazı ufak tefek şeylerin haricinde e-ticareti bilenlerin bile bundan gecimını saglayacak bı gelır elde edemeyecegını ıddıa edıyorum.Sonuçta paran varsa google başta olmak üzere sosyal medyaya da parayı basar reklamını yaparsın….

   Ama ileride ne mi olur? Her E-trade meraklısı olan genç türk girişimcilerin başlangıçte sömürüleceği bir sistem olacağı kesin..

 54. Jaguarlord Jaguarlord

  Eticaret konusunda tamamen tecrübesiz olanların ve bu konuda tecrübe edinmek isteyenlerin katılabileceği en risksiz sistem olduğunu düşünüyorum. Büyük maceralara atılmak yerine incir eticaret sisteminden bir site edinin, işi öğrenin. Eğer kendiniz tedarik edip satabileceğinize ikna olursanız o zaman girin.

  Benden size tavsiye, incir.com'a para kazanmaktan öte, işi öğrenmek için girin.

  incir sistemine katılan (veya katılmayı düşünen) kişiler için oluşturduğumuz imzamda da linki bulunan http://www.incirforum.com adresinde (incir.com ile resmi bir bağlantısı yoktur) bu konuları detaylı olarak tartışıyor olacağız.

  incir'in 1 ocak itibariyle yeni geçmiş olduğu sistemle ilgili webrazzinin güncel bir yazısı olup olmadığına emin olmadığımdan buraya yazdım. Eğer böyle bir yazı yoksa güncel bir yazıyı hakettiği kanaatindeyim.

  Saygılar

 55. Gürkan Gürkan

  Merhabalar,

  incir de bilidiğiniz üzere beta dönemi sona erdi ve yeni dönemde devam etmek isteyenler mağazalarını bir üst versiyon diye tabir edeceğimiz adıma taşıdılar.

  Benim burda sormak istediğim, devam eden kullanıcılar hallerinden memnun mu?

  Kazanç sistemi nasıl? Değişiklik veya eskiye göre umut veren bir durum varmıdır?

  Mevcutta site sahipleri güncel verileri ve görüşlerini paylaşabilirler mi?

  Teşekkürler.

  1. Jaguarlord Jaguarlord

   Ben eski sisteme başvurmuştum ancak bir türlü onay gelmemişti. O yüzden eski sistemi kullanamadım ama okuduğum kadarıyla memnuniyetsiz birçok kişi yorum yazmıştı. Benim de kabul edilmeme sebebim meğerse tam o sırada yeni sisteme geçiş yapmayı düşünmeleriymiş.

   Eski ile yeniyi karşılaştırmam mümkün değil. Ancak şunu söyleyebilirim ki sistem bana yavaş geliyor. Gerek yönetici panelinde, gerek ön yüzde ürün ararken canım çok sıkılıyor. Tasarım olarak ve ürün genişliği olarak tatmin edici. Aldığım siparişler zamanında kullanıcıların eline sorun çıkmadan ulaştı. Sorun çıkanlar mutlaka vardır burda incir.com desteği önemli.

   Beta dönemi sona ermiş gibi gözükse de gerek ön yüzde gerek yönetim panelinde hemen hemen her gün iyileştirmeler göze çarpıyor.

   Yavaşlığa geri gelirsek, bu yavaşlığın kendileri de farkındalar ve bu durumdan kendilerinin de rahatsız olduğu ve hemen hemen her toplantıda dile getirildiği duyumunu aldım. Tahminimce kısa sürede çözülecektir.

   Kazanç sistemine gelince. İncir.com ciddi bir sermayeyle bu işe girdi. Yaptığı yatırımı da "satış yapamayan" mağazalar açtırarak karşılaması mümkün değil. Bu yüzden satışa teşvik edecek farklı bonuslar da sürekli olarak hayata geçiyor.

   Benim yürüttüğüm mantığa göre, ki toplantılarda da aynen böyle yansıtılıyor: Mağaza sahibi kazanmazsa bu işten anında çekilebilir. Mağaza sahibi kazanacak ki incir.com da kazansın.

   Network marketing tecrübesi olan var mı bilmiyorum ama genelde mantık şöyledir: Kar marjı yüksek olan sıradan bir ürün vardır. O ürün çok özel gibi gösterilip yüksek paralara satılır. Büyük kar marjı tüm ekip içinde paylaştırılır.

   İncir.com da ise ürün belli, piyasada onlarca yüzlerce rakip var. Rekabet edemeyen fiyatlarla satılması imkansız. Bu yüzden fiyatlar uygun kar marjı düşük.

   Eticaret tecrübesi olanlar kendi tedarikçilerini bulup kendi işlerini kurarsa daha fazla kazanırlar. Ama benim gibi bu işler hakkında oldukça teorik bilgisi olup da pratik tecrübesi olmayanlar için son derece uygun bir başlangıç olduğunu düşünüyorum.

 56. Sistemin e-ticareti bilmek veya bilmemek ile bi alaksı yok. Network agını kurup lyoness , megaholdıng gibi kendi grubunu gurmak altına elamanlar almak tabi her zamanki gibi baş aktöre çalışmak diye nitelendirebilirim .Peki bu işe %100 e-ticaret yapacağım çünkü benim bildiğim iş diyenlerin artısı ne olacak ? Bence bazı ufak tefek şeylerin haricinde e-ticareti bilenlerin bile bundan gecimını saglayacak bı gelır elde edemeyecegını ıddıa edıyorum.Sonuçta paran varsa google başta olmak üzere sosyal medyaya da parayı basar reklamını yaparsın….

  Ama ileride ne mi olur? Her E-trade meraklısı olan genç türk girişimcilerin başlangıçte sömürüleceği bir sistem olacağı kesin..

 57. Timuçin Timuçin

  Amway'in kataloğu yerine size site veriyorlar eşe dosta satış yaptırıp 3000 tl lik satıştan 100-150 lira kazanmış oluyorsunuz. Ürün sizin değil site sizin değil sadece konu komşu arkadaş sizin onlarada diyorsunuzki bu site benim burdan alış veriş yap. Sadet zincirinin online versiyonu. Ürün fiyatına tasarıma vedahi hiçbirşeye müdahale edemiyorsunuz. Saçma bir sistem rekabeti nasıl yapacağız diyince amaç networkü geliştirmek ve altınızdaki üyelerden para kazanmak diyorlar. Yani burda e-ticaret değil eşe dosta ticaret var.

  Tavsiyem sakın bulaşıpta ilk aşamada bir kereye mahsus diyerek basit üyelikten 550 pro üyelikten 990 paranızı çöpe atmayın. Ayrıca bu bir kereye mahsus değil üyelik sözleşmesini okumakta gerekiyor. Satış yapamassanız sonraki yıl yine ödüyorsunuz.

  Amman dikkat diyeyim!!!!

  Aslanobayada yazık olmuş:))

  1. Erdal Erdal

   Aslanobada senin lafını dinleyecektir ve yatırımını geri alacaktır demi kardeşim sen network işi yapıyormusun yapmıyormusun cevabını ben veriyorum yapmıyorsun yapmış olsan agzından saadet zinciri cıkmaz sen bunun saadet zinciri oldugunu ispatlayabilr misin mesela ? saadet zinciri neydi para alıp para üzerinden para kazanmak ve ortada bişe yokken biz burda napıyoruz milletten para alıp para baskalarına mı dagıtıyoruz ne demişler '' Birçok insan düşündüğünü sanır, aslında yaptıkları sadece önyargılarını yeniden düzenlemektir ve Önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur. :) ve bu bir piramit sistemi değil neyse sen saadet zinciri oldugunu ispatlarsan yaz burdan

 58. Bu sistemde bir site kurdum diyelim. Sonra kendim satış yaparken kendi referansımla başkalarının da site açmasına yardım ettim. O sitelerin satışlarından bende mi kâr edeceğim?

 59. Kubilay Kubilay

  bu işe yapmak istiyorum ama incir.com onlinemagaza.com arasında ki farklar nedir

 60. Sayfala Com Sayfala Com

  Sanırım, bu sayfadaki destek biraz aksamaya başlamış, son sorulara cevap verilse güzel olur.

 61. Ali Doğan Ali Doğan

  Boş ve gereksiz arkadaşlar. Denedim maalesef kargolar çok gecikiyor fiyat olayı anlık değişiyor. Örneğin misal müşteriye x ürünü 75 TL olarak reklam yapıyoruz 10 dakika sonra ürün 90 TL'den satılıyor. Sitenin hızı oldukça yavaş. Arama sonuçları yanlış çıkıyor. Kredi kartı ile ödeme yapıldığı halde ödeme yapılmadı olarak gösterip siparişi göndermiyorlar. PAYU ile ödeme alıyorlar dekont gönderdiğimde ise PAYU kullanan başka bir firmadan alışveriş yapmışsınızdır diyorlar. Kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim.

 62. Bu kadar olumsuz yorum yapan arkadaşlar şimdi nerde.. depo açıldı ürün 2 günde teslim istediğin ürün istediğin şekilde geliyor. 14 gün iade şartı mevcut çalışıyor. Reklam yapıyorum gelir elde ediyorum ve bunu ekip olduğum arkadaşlarımla birlikte yapıyorum gelirlerimizi artırıyoruz