Samsung Galaxy S III üçüncü çeyreği lider kapattı
Arama
Mobil

Samsung Galaxy S III üçüncü çeyreği lider kapattı

Akıllı telefon satışları hakkındaki rakamlar elimize geçtikçe paylaşmaya çalışıyoruz. Son rakamlara göre Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S III, 2012 yılının üçüncü çeyreğinde en çok satılan akıllı telefon modeli olduğunu gösteriyor.

Strategy Analytics’in paylaştığı rakamlara göre yılın üçüncü çeyreğinde Samsung Galaxy S III toplamda 18 milyon adetlik satış rakamına ulaştı. Galaxy S III’e en yakın cihaz Apple’ın iPhone 4S’i ise 16.2 milyon adet satılmış durumda.

Bu rakamlara göre Galaxy S III’ün, 168.7 milyon adet akıllı telefon satılan pazardan yüzde 10.7‘lik pay aldığını görüyoruz. iPhone 4S’in pazar payıysa yüzde 9.7‘de kalmış oluyor. Samsung Galaxy S III böylece üçüncü çeyrek içinde dünyanın en fazla satan akıllı telefon modeli oluyor.

iPhone 5 on günde 6 milyon sattı

Apple’ın son akıllı telefonu iPhone 5 ise listede 6 milyon satış rakamıyla bulunuyor. Ancak iPhone 5’in üçüncü çeyreğin son döneminden yani 21 Eylül’de piyasa sürüldüğünün altını çizelim. Yani iPhone 5’in sadece 10 günün sonundaki ulaştığı satış rakamı 6 milyon.

Tabi Samsung’un bu rakamlara sevinmesinin ne kadar doğru olabileceğini tartışılabilir bir konu. iPhone 5’in çıkmasıyla iPhone satışları normal olarak bölünme yaşadı. Samsung’un aynı dönemde satışta olan S II ne yazık ki listede bulunmuyor. Bu yüzden tam olarak karşılaştırma yapılamıyor, sanırım en iyisi dördüncü çeyrek rakamlarını beklemek olacak.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (4)
 1. Şerif Varlı dedi ki:

  Samsung çok iyi bir rakip.
  Apple’ın karşısında en iyi direnen marka.

 2. Murat U. dedi ki:

  Samsung’un tek bir model ile IPhone’u geride bırakması demek Apple bu saatten sonra tahtını geri alamaz demektir.

  1. Zahid dedi ki:

   “Bizim milletimiz konu hakkında yeterli bilgiye ve tecrübeye sahip olmadan atıp tutmayı çok sever.”

  2. Mert Ak dedi ki:

   Aynen öyle. Apple daha doğrusu Iphone inişe geçti artık. Eskiden iphone tek bir modelle samsung onlarca modelle mücadele ediyor derlerdi, S3 kapak oldu.

Bir Yorum Yazın