Cookplus.com: Mutfak ürünleri üzerine yeni bir e-ticaret sitesi
E-Ticaret

Cookplus.com: Mutfak ürünleri üzerine yeni bir e-ticaret sitesi

Türkiye e-ticaret sektörü büyüdükçe hem kategoriler çeşitleniyor hem de aynı kategoride bulunan e-ticaret şirketlerinin sayısı hızla artıyor. Tam bu düşüncemizi onaylayacak cinsten bir girişimi paylaşmak istiyoruz.

Cookplus adındaki yeni e-ticaret sitesi, mutfak ürünleri kategorisine odaklanarak, kullanıcılara farklı bir alternatif sunmaya hazırlanıyor.

Kullanıcılara kapılarını bu hafta açan Cookplus.com, yukarıda da bahsettiğimiz gibi mutfak ürünleri satışı gerçekleştiren klasik bir e-ticaret sitesi. Sitenin kurucuları arasında mutfak ürünleri sektörünü iyi bilen isimlerden biri olan Karaca Group Yönetim Kurulu Üyesi Emre Karaca da bulunuyor.

Sitede elektrikli ürünler, yemek takımları ve sofra servis ürünleri başta olmak üzere toplamda 12 farklı mutfak ürünü kategorisi bulunuyor. Bu ürünler Karaca Group'u ürünleri ağırlıklı olmak üzere Cookplus.com'un kendine markasına ait ürünler de bulunuyor. Öte yandan Philips ve Raks gibi markaların sitede yer aldığını belirtelim.

Sitede 3 bin ürün yer alacak

Kullanıcıların Facebook hesabıyla da bağlanabildikleri Cookplus.com'da, şefler tarafından seçilen ürünler de bulunuyor. Türkiye'nin önde gelen şeflerinden biri olan Serkan Bozkurt'tun mutfak ürünleri seçimi şu anda sitede yer alanlar arasında.

Cookplus.com'da ilk etapta yaklaşık bin ürün bulunuyor. Ancak girişimin kurucuları arasında yer alan Emre Karaca'dan aldığımız bilgilere göre kısa bir zaman içinde yaklaşık 3 bin ürünün sitede yer alması planlanıyor.

Cookplus.com'da şu an sınırlı sayıda olsa da kendi markasına ait ürünlerin bulunması, girişime hem fiyat hem de ürün çeşidi olarak önemli bir güç kazandıracağa söyleyebiliriz.

Yorumlar (11)
 1. Kerim Kerim

  süperr

 2. İsimden kaybediyor.Site teknik olarak güzel olmuş

 3. Osman Osman

  İngilizce isim olmasa iyiydi.

  Tenceretava.com tarzı birşey daha güzel olurdu.

 4. Izzet Izzet

  Open Cart alt yapısı kullanılmış.Tasarım olarak bence güzel olmuş.Hayırlı olsun.

 5. Sitenin anasayfasında ki ilk üründe stok yok, aynı ürünü gittigidiyordan 10 TL daha ucuza buldum üstelik ücretsiz kargo seçeneği ile. Ayrıca domain türkçe olmalıydı Anadolu'da ingilizce bilmeyen ve "cookplus"'ı aklında tutamayacak bir sürü insan vardır.

 6. İsmin ingilizce olması çok mantıksız

 7. Tasarımını çok beğendim. sade ve anlaşılır bir site olmuş. Karaca'nın sektördeki tecrübesi girişimi kısa zamanda ilerlere taşıyacaktır düşüncesindeyim. kurucularına başarılar dilerim.

 8. Dersverir.com Dersverir.com

  Tasarım ve site geneli başarılı olmuş fakat isim akılda kalıcı değil. Herkese hitap etmiyor.

 9. Opencart kullanılmış. Biraz şaşırdım açıkçası. Yine de gayet güzel düzenlemişler sistemi bence. Özellikle checkout tasarımındaki sadelik ve kolaylık müşteri açısından çok faydalı olmuş.

 10. Herkes isme takılmış ama bence çok gereksiz bir ayrıntı zira şöyle bir bakarlarsa etrafına ismin çok da önemli olmadığını görürler ( mynet, hotmail, google, webrazzi, yahoo, live messenger, facebook) gibi markalar türkiye inetrnet trafiğinin yüzde doksanını oluşturuyor. İsimden daha önemlisi müşteriye ne sunduğu. Açıkçası fikir güzel ama ne fiyat ne de çeşit anlamında ortada bir farklılık yok bence. Dikey dediğin bazı artılar barındırır. Ben böyle bir artı göremedim ama yolları açık olur inşallah.

  1. Osman Yener Osman Yener

   stokta olmayan ürünleri satan bir site şaşkınım karaca gibi güçlü bir firma bu problemli sistemi nasıl girdi.Yakışmadı.Opencart kullanıyorlar 5.sınıf bir internet sitesi hiç bir özellik kullanılmıyor garip