Samsung Galaxy SIII küçülerek yeniden geliyor
Mobil

Samsung Galaxy SIII küçülerek yeniden geliyor

Apple ve Samsung arasındaki patent savaşları süre dursun, her iki şirkette farklı segmentte yeni cihazlar çıkararak rekabetin dozunu arttırmaya devam ediyor.

4.8 inçlik ekran boyutuyla iPhone'ların en büyük rakibi olan Samsung Galaxy SIII, yeni modelinde ekran boyutunu küçültüyor. Güney Kore basınında yer alan bir habere göre yeni Galaxy SIII 4 inçlik ekran boyutuna sahip olacak.

Samsung Mobil İletişim Genel Müdürü JK Shin'ın açıklamalarına dayanan haberde, yeni cihazın tanıtımı 11 Ekim'de yani yarın Almanya'da tanıtılacağı belirtiliyor.

'Mini' adını kullanacak

JK Shin, yeni Galaxy SIII'ün ekran boyutu dışında başka bilgi paylaşmadı. Ancak cihazın neredeyse tüm özellikleri Mobile Geeks tarafından yayımlandı. Bu habere göre yeni cihazda 480 x 800 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekran bulunuyor. Çift çekirdekli 1 GHz'lik  işlemciye sahip olan cihazda, 1 gb RAM, 16 GB dahili hafıza ve microSD girişi, 5 mp kamera ve NFC gibi özellikler mevcut. Cihazın işletim sistemiyse Android 4.1.1 Jelly Bean olduğu bilgisi de haberde paylaşılan bilgiler arasında.

Avrupa akıllı telefon pazarında çok fazla 4 inç ekran boyutuna sahip olan cihaz olduğunu ifade eden JK Shin, yeni Galaxy SIII'ü 'mini' olarak tanımladıklarını da ifade ediyor.

Mini Galaxy SIII'ün pazara henüz yeni sürülen iPhone 5 satışları üzerinde nasıl bir etki yaratacağını şimdiden söylemek güç. Ancak iPhone 5'in birçok Avrupa ülkesinde yok sattığını ifade etmek mümkün. Mini Galaxy SIII hakkındaki ayrıntılı bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (6)
 1. Mehmet Eray Mehmet Eray

  Mini yetmez, midi, maxi, junior.. hepsinden isteriz! Adamlar hergün yeni bir telefon yumurtluyor. Halen daha bu işte prejtijin ne demek olduğunu öğrenemediler..

  1. Yusuf Turan Yusuf Turan

   Kesinlikle katılıyorum ;)

   1. Enver Gökmen Enver Gökmen

    Bu kadar acımasız olmamak gerekiyor. İş sadece Apple'a kalsa bugün aynı anda 2 uygulama bile açamıyor olabilirdik. Galaxy S3 başarısı görmemeizlikten gelinemez. İlk defa Iphone karşısında bu kadar güçlü duran ve pazar başarısı elde etmiş bir telefon yaptılar. Hiç de fena olmadı. Prestiji yok demek haksızlık olur.

 2. 4" mini mi olur oha.

  1. 8 ay sonra bunu söylediğime pişmanım. 4 aydır mini kullanıyorum ve evet miniymiş, şimdi acaba 4.5 inç bişey var mı yada note2 mi alsam yada tablet mi diyorum :)

   çünkü ekranda bişeyler okumak zor oluyor.

 3. Galaxy S3'ten sonra lansmanı yapılan iPhone 5'in bu kadar gündeme gelmesi Galaxy S3'ün PR'ını resmen baltaladı. Galaxy S3 bu yüzden yeniden bir lansman yapma gereği duydu diye düşünüyorum. Bunun içinse ekran boyutuyla oynamış görünüyor.