Founder Institute Türkiye Direktörü Kutlu Kazancı ile programın detaylarını konuştuk
Webrazzi TV

Founder Institute Türkiye Direktörü Kutlu Kazancı ile programın detaylarını konuştuk

Webrazzi ofisinde bugün Arda Kutsal'ın misafiri Founder Institute Türkiye direktörü Kutlu Kazancı oldu. 2009 yılında Silikon Vadisi'nde kurulan bir fikir hızlandırma programı olan Founder Institute programı 4 ay sürüyor ve eğitimin sonunda mezun olmak için fikrin hayata geçirilmesi gerekiyor.

Ücretli bir eğitim programı olan Founder Institute programına başvuru sınav ücreti 21 Ekim'e kadar ücretsiz. Eğitim ücreti ise 750 dolar ve şirket kurulduğunda ise %3.5'luk bir pay alıyor. Belli bir deneyime sahip ve bir iş fikrine sahip olan girişimci adaylarını hedefleyen Founder Institute programına son başvuru tarihi 11 Kasım ve eğitim programı Kasım sonunda başlayacak.

Founder Institute ile ilgili diğer haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. Kadir Kadir

  Hem 750 dolar eğitim ücreti veriyoruz hem de %3.5 şirket hissesi. videoyu izlemedim bile

  1. En garanti girişim fikri, girişimci olmak isteyen kitleye "girimcilik" satmak da ondan.

   1. Kutlu Kazanci Kutlu Kazanci

    @kadir @ozgun selam. Ücretsiz pek çok eğitim programları mevcut. MIT Stanford eğitimlerinin çoğunu ücretsiz online paylaşıyor. Steven Blank'in launchpadine de ücretsiz kayıt olabilirsiniz: http://www.udacity.com/overview/Course/ep245/CourseRev/1. Genel eğitim ihtiyacı olanlar veya bütçesi olmayanlar için tavsiyem bu, e-tohum da türkiyede çok iyi eğitim ve içerik sağlıyor tabi. Founder Institute aldığı equity'i mezunlar, mentorlar ve kendisi arasında paylaştırıp mezunları başarılı olunca para kazanan bir startup. Program ücreti de yurt dışından gelen mentorlar ve diğer masrafları karşılamak için kullanılıyor. Bu program her katılanla birebir firmalarını doğru kurgulamaları ve hayata geçirmeleri için yoğun çalışan bir program-kamp olarak eğitimin ötesinde bir yapı öneriyor.

  2. Burak Demir Burak Demir

   Her girişimde fiyat üzerine bir yorum görmeye çok alıştım artık. Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki para vermeden almak ve bu "bedava" fiyata en iyi kalite en iyi hizmeti bekliyoruz. Böyle bir şey yok !

   Böyle yorumları unutun !

   İlk önce video'yu izle, sonra gelen değeri anla, sonra ödemek stiyorsan bütçe'ne uyuyorsa öde al. Yoksa sus !

 2. Kutlu bey tebrikler. Güzel ve yararlı bir fikir kesinlikle. Girişimciler için imkanları genişletmek ve destek vermek kadar yararlı bir iş olamazdı sanırım. fiyat konusuna takılan yorumcuların kısa vadeli planları olan ve yeterince istekli olmayan kişiler olduğunu düşünüyorum.

  Diğer bir konu şu olacak, haftalık seans sayısı az değil mi? seanslardaki konu başlıklarının uygulama takipleri ve değerlendirilme süreçleri hakkında detayları paylaşırmısınız?