Silikon Vadisi'nin süper melek yatırımcısı Aydın Şenkut röportajı [Summit 2012]
Röportaj

Silikon Vadisi'nin süper melek yatırımcısı Aydın Şenkut röportajı [Summit 2012]

Yıllar sonra Webrazzi Summit için Türkiye'ye gelen Felicis Ventures kurucusu Aydın Şenkut ile canlı yayınımızda yaptığımız röportajımızı kaçıranlar için tekrar yayınlıyoruz.

Silikon Vadisi'nin süper melek yatırımcıları arasında sayılan ve Google'ın da ilk çalışanlarından olan Aydın Şenkut, oldukça ilgi geçen konuşmasında girişimcilerin sınırların dışında düşünmesi gerektiğinden bahsetmişti. Röportajımızdan da keyif alacağınızı umuyoruz.

Webrazzi Summit oturumlarını önümüzdeki hafta içerisinde yayınlayacağız ancak öncesinde canlı yayınımızdaki röportajlarımızı hızlıca sizlerle paylaşmak istedik, devamı gelecek.

Yorumlar (11)
 1. Ozanevren Ozanevren

  Güzel ancak fondaki endüstriyel metal tınıları olmayaymış daha iyi olurmuş.

 2. Codemake Codemake

  Büyüme potansiyeli olan şeyi söylerken videoda neden o bölüm kesilmiş acaba?

 3. Ahmetreyiz Ahmetreyiz

  Aydın abi Türkçe'ne kurban oluyum yaaaaaaaaa.

 4. Ibrahim Küçükhalıcı Ibrahim Küçükhalıcı

  Çok güzel bir söyleşi olmuş teşekkürler. Ancak benim dikkatimi çeken bir iki nokta var, acaba Türkiye'deki odaklanabilecek alanlar sorulduğunda Aykut Beyin cevabı kırpılmış. Yani ilk üç alanı öğrenemedik acaba kasıtlı mı yoksa yanlışlıkla mı kırpıldı? Bir diğeri de arkadaki fon çok dikkat çektiği için konuşmaya odaklanamadım.

  Ufkumuzu açan çalışmalarınız için teşekkürler ve başarılar.

  1. Bahsettiğiniz kısımda 2 snlik bir ara kesiklik var. Bu durum bizden değil canlı yayından kayıtın alınmasıyla ilgili bir durum. Aydın beyin devamında verdiği cevap Ümit'in sorusuna verdiği cevaptır. Kendisi Eğitim üzerine girişimlerden bahsediyor.

   Sanırım o aradaki geçiş efekti kesilme etkisi uyandırdı. Bugün içerisinde o aradaki efekti kaldırarak ve arkaplan sesini de mümkün olduğu kadar azaltarak yeni bir versiyon yükleyeceğiz.

   1. Ibrahim Küçükhalıcı Ibrahim Küçükhalıcı

    Siz buraya yazabilir misiniz odaklanabilecek ilk 3 noktayı?

 5. Webrazzi'yi çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.

 6. Fatih Fatih

  Teşekkürler röportaj için, ancak fondaki müzik çok rahatsız edici.

  1. Bu elimizdeki görüntüler canlı yayın sırasında etkinlik alanında çekildiği için arkaplanda böyle bir müzik var.Ne yazık ki farklı kanalda olmadığı için çıkartamıyoruz. Ancak bugün yayınlayacağımız biri hariç diğer röportajlarımızda bu müzik bulunmuyor.

 7. Örnek verdiği Amerika'daki "makina vizyonu" şirketinin adı neydi?

 8. Dünyanın en önemli tech angellarından birisi kendisi. Bir projeye birkaç bin yatırıp kendini "angel" sanan, yere göğe sığmayan, her 3 kelimeden sonra araya tam olarak anlamını dahi bilmediği bir ingilizce kelime sokuşturan ticaret erbabımız bunu görüp biraz tevazu dersi alsa keşke...