Nazillisepeti.com: Paket modelini doğal yiyecek kategorisine uyguluyor
E-Ticaret

Nazillisepeti.com: Paket modelini doğal yiyecek kategorisine uyguluyor

E-ticaret sektöründe yöresel yiyecekler ve ürünlerin satışı çok yeni bir trend değil. Ancak yeni girişimler yöresel yiyecek konseptini farklılaştırarak sektörde yerlerini almaya devam ediyor.

Nazillisepeti.com, yöresel ve doğal yiyecekleri bir paket haline getirerek e-ticaret sektöründe farklılaşan şirketler arasında yer alıyor.

Eylül ayında açılan girişimin kurucuları arasında Bora Kızıl, Melih Akçayoğlu ve Sedat Demirel bulunuyor. İşin aslına bakacak olursak, girişimin kurucuları Türkiye internet sektörünü yakından tanıyan isimler oluşuyor. Bora Kızıl ve Melih Akçayoğlu'nun Rocket Internet Türkiye'nin bünyesinde bulunan Eleseri.com'un yönetici kadrosunda bulunduğunu paylaşalım. Sedat Uzun ise Idea Interactive şirketinin kurucusu.

Üç farklı paket seçeneği var

Konumuza dönecek olursak, NazilliSepeti.com, doğal, ilaçsız, katkısız ve mevsiminde üretilmiş olan sebze ve meyvelerin satıldığı bir e-ticaret sitesi. Ancak sitenin klasik e-ticaret sitesi kavramından biraz farklılaştığını söylemek mümkün. Sitedeki ürünler paket olarak satılıyor. Yani kullanıcılar tek bir ürün satın alamıyor.

Sitede şu anda üç farklı paket bulunuyor. 'Mini paket', 'Orta boy paket' ve 'Büyük boy paket' olan bu seçenekleri fiyatları kullanıcılara 39 TL'den başlayan fiyatlarla sunuluyor. Bu paketlerin içindeyse erişteden domatese, elmadan kuru soğana kadar birçok farklı ürün bulunuyor.

Ürünlerin en büyük özelliklerinden biri sitenin alan adından da anlaşılabileceği üzere Nazilli'de üretilmesi ve yetiştirilmesi. Girişimin kendi üretimi olan ürünlerin dışında belli sayıda tedarikçiyle de çalışıyor. Girişimin kurucularından aldığımız bilgilere göre tedarikçilerden alınan ürünlerin doğal ve ilaçsız üretilmesine önem veriliyor.

Abonelik sistemi bulunuyor

Nazillisepeti.com'da abonelik sistemi de bulunuyor. Kullanıcılar böylece her hafta veya iki haftada bir istedikleri bir paketin siparişini otomatik olarak verebiliyor. Mevsimlere göre kutu içeriğinin değiştiğini de belirtmekte fayda var.

Nazillisepeti.com'un dikkat ettiği diğer bir konuysa tazelik. Bu yüzden şirket, paketleri UPS kargo ile 24 saatten kısa bir sürede müşterilere ulaştırmaya çalışıyor.

Site daha yeni açıldığı için ziyaretçi veya satış rakam paylaşmak çok doğru olmaz. Ancak site kurucularından aldığımız bilgilere göre şu ana kadar yapılan satışların yüzde 15'i abonelere satılıyor. Yani bu kullanıcılar her haftaya veya iki haftada bir düzenli olarak alışveriş ediyor.

Nazillisepeti.com'u hem tasarım hem de içerik olarak farklı bulduğumuzu söylemek istiyoruz. Girişim şu an işin başlangıç aşamasında olmasına rağmen kullanıcılara sunulan sadece üç paketin olmasını az bulduğumuzu söyleyelim. Gelecekte paket çeşidinin artmasıyla beraber Nazillisepeti.com'un başarıya daha hızlı bir şekilde ulaşacağını düşünüyoruz.

Yorumlar (21)
 1. Serhat Akay Serhat Akay

  Organik pazarlar kuruluyor insanlar az çok fiyatları biliyor. Nazilli sepeti bu fiyatlarla biraz zor tutunur. Yazılımı da rocketden mi kalma nedir !!!

 2. Fırat Fırat

  İlginç ve farklı bir proje umarım tutar

 3. Ergin Ergin

  Sitede diyor ki Nazilli'liler ilaçsız hormonsuz taze taze sebze meyve yer, uzun yaşar, 100 yaşını geçmiş insanlar bile var.

  Pakete bakıyorsun, 6 kilo malzeme var 39TL+kargo 43,5 TL

  1.si o paket 3 günde biter ayda 10 sipariş yapar toplamda 435 TL verirsin, ve mevsiminde ürün vereceğine göre kolay kolay içeriği değişmeyeceği için 2 hafta boyunca erişte ve karnıbaharla karnını doyuyursun. İster yalnız yaşayan ol ister öğrenci bu paranın yarısına pazardan çeşit çeşit meyveni sebzeni alırsın, kalan parayıda hayvansal protein alır yersin.

  Ha tabiki organik sever veya aa+ müşteri olur onlarda ayda 1 bilemedin 2 sipariş verir geçer.

  Nazilli'liler stressiz sakin uzun bir hayat sürüp yaşamaya devam eder, sende ara sıra taze hormonsuz sebze yiyorum 100 ü geçemesemde bi 90 olurum düşüncesiyle hayatına devam edersin.

  Sayfa güzel olmuş. Yatırım yapılmış, en önemlisi ortada belli bir umut var, emeğe saygı o ayrı mesele.

 4. Cuhadar Cuhadar

  Düşünce güzel ancak sebze ve meyve ürünlerinin bu şekilde kargo ile bozulmadan gitmesi zor. Yakın çevre il ve ilçelere belki olur ancak doğuda bir ile 3 günde ulaşır.

  Site de güzelmiş ayrıca

 5. Bazen size gönderilen basın bültenlerini aynen yayınladığınızı düşünüyorum. Tasarım olarak, içerik olarak ekstra ne var bilmiyorum. Yeni bir girişim elbette duyurulsun ancak hak etmediği kadar övülmesin. Rocket ile alakalı bir haberinizde de geçtiği üzere kurucuları eski rocket internet çalışanları. Emeklerine sağlık şansları bol olur umarım.

 6. Yusuf Turan Yusuf Turan

  Sitede emek de var yatırım da.. Bu bariz, ancak fiyatlar sadece para kazanmak için yapılmış izleniminden öteye gidemiyor. Kendilerine başarılar, yani umarım başarırlar..

 7. Fikir Proje 10 numara.

  Gıda tüketiminde artık gelecek internete kayıyor.

  Bu öncü örneklerlede bunu görmüş oluyoruz.

  Sadece paketleme ve kargolama konusunda gelişmiş çözümler yapmak lazım. Sebze ve Meyve türü malzemeleri zarar görmüyecek şekilde itina ile paketlemek gerekir.

 8. Berkay Bursalı Berkay Bursalı

  İpek Hanım Çiftliği'nin kötü bir taklidi gibi geldi bana bu.

  1. Melek Demir Melek Demir

   box modelinden haberiniz yok sanırım ya da ipek hanım ekibindensiniz. e-ticaret sektörü ve projeler hakkında bilginiz olsa bu iki sitenin işleyişinin farklı oldugunu görebilirdiniz. emeğe saygı.

   burayı böyle neye hizmet ettiği belli olan mesajlarla kirletmeyin lütfen.

 9. Baran Eryılmaz Baran Eryılmaz

  Dünde Rocket ile ilgili çıkan Linkedin haberinde siteyi adres vererek tanıtmıştınız. Hemen ertesi gün de böyle bir yazıyla reklamının yapılması ilginç. Bu tarz bir çok site var ayrıca bir girişimcilik başarısı da yok ortada veya innovative bir fikir de!

  1. Tamamen katılıyorum. Piyasada bu tarz bin tane site var. Büyükler bile zor ayakta duruyor. Şansı 0

  2. Filiz Ersayın Filiz Ersayın

   nazilli sepetinin ambalajlama çözümleri gayet başarılı, yenilik olarak bundan bahsedilebilir. organik urun satan birçok firma gibi herşeyi kolinin içine ustuste doldurup gondermiyor. bu konuya yatırı yaptıkları belli. ama bunun tanıtımını neden sitelerinden yapmıyorlar orasını bilemiyorum tabi bence bu hata.

   taze sebze meyvenin çorba olmadan elime ulaşması onemli benim için ben gayet begendim, son kullanıcı olarak.

 10. Engin Engin

  ben beğendim güzel olmuş. eksikler tabiki var zamanla hem çeşit olur hem de fiyatlar düşer bence. elinize sağlık.

  gördüğüm bir iki hatayı yazayım

  chrome da problem var alttaki kaydırma çubugunu kaydırın ne demek istediğimi anlayacaksınız

  birde ebülten ve takip kutucugu her ana sayfaya tıkladığımda çıkıyor her seferinde kapatmak zorunda kalıyor insan hatta bence onu tamamen kaldırın

 11. Kuponly.com Kuponly.com

  Bu kupon kodunu kullanarak nazillisepeti.com'dan ücretsiz kargo kazanabilirsiniz.

 12. Açıkçası bu proje zamanla nasıl ilerleyecek, nasıl para kazanır hale gelecek merak ediyorum. Bize hitap etmediği kesin kilosu 7 tl'ye patates/soğan/karnabahar kolisi almam ben (Patatese zaten prensip olarak karşıyım:)). Ama bu ekip bir şekilde birilerine satacaktır bu ürünü. Nasıl yapacaklar merakla bekliyorum.

 13. Benan Samson Benan Samson

  Ben burada hiçbir orjinallik göremiyorum? İnternette bunun gibi yüzlerce site var. En önemlisi bu fiyata sebze meyve alırsam organik olmasını isterim. Site organik ürün satmıyor. Sıradan ürünler satıyor. İyi Gıda ibaresi koymuşlar. İçeriğine baktım, hiçbir anlamı olmayan bir şeymiş. Tüketiciyi aldatmaya yönelik bir girişim olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde iş yapacaklarsa hiç yapmasınlar daha iyi.

 14. Murat Murat

  Google'da "ipek hanımın çiftliği" yazdığınızda, sayfanın alt tarafında reklam olarak Nazillisepeti.com çıkıyor. Hadi taklit edersin de, bu kadar göz göre göre yapılır mı?

  1. Kemal Özsul Kemal Özsul

   "nazilli sepeti" aramasında da İpekhanım.com çıkıyor. Hem de tam tepede. Kim haklı kim yanlış?

   1. Murat Murat

    İpek Hanım Çiftliği neredeyse herkesçe bilinen bir marka. Nazilli Sepeti ise oldukça yeni bir oluşum. Bu açıdan bakıldığında haklı olanın İpek Hanım Çiftliği, yanlış olanın Nazilli Sepeti olduğu açık. Üstelik İpek Hanım Çiftliği bir uyarı yayınlıyor Nazilli Sepeti ise bir reklam.

 15. Fikir size orjinal gözükmeyebilir, ama paket satışı yapan eminim çok site gösteremezsiniz. Ayrıca Bora Kızıl 'la tanışmış biri olarak, projenin başarılı olacağını düşünüyorum. Kendisi daha önceden yurtdışında yatırım almış birisi, tuttuğunu koparıyor diyebilirim.

  Sitede tasarım ve akışlar da çok güzel. Başarılar dilerim.